GROVE CITY XC INVITATIONAL
October 14, 2000

                                                    1 Mile              0.6           TOTAL
 PLACE           FINISHER                         PLACE   TIME      PLACE   TIME      TIME

    1  Jonah Creasy, Mercer                            1    5:30       1    3:14      8:44
    2  Joe Hazy, 7, Grove City                         2    6:00       2    3:38      9:38
    3  Rachel Twigg, 8, Plum                           3    6:12       3    3:42      9:54
    4  Dan Fenstermacher, 8, Grove City                5    6:33       5    3:44     10:17
    5  Ashley Solyan, 8, Ambridge                      4    6:24       6    3:54     10:18
    6  J D. Selzer, 8, Ambridge                        7    6:37       4    3:42     10:19
    7  Ryan King, 7, Grove City                        6    6:36       8    3:57     10:33
    8  Kelly Beeman, 8, Ambridge                       8    6:38       7    3:56     10:34
    9  Alexandria Black, 7, Grove City                 9    6:43      12    4:05     10:48
   10  Paul Johnson, 7, Grove City                    10    6:44      13    4:07     10:51
   11  Terry Maitz, 7, Ambridge                       14    6:58       9    3:57     10:55
   12  Maggie Consbruck, 7, Grove City                13    6:57      10    4:00     10:57
   13  Nikki Greenawalt, 8, Grove City                11    6:47      16    4:17     11:04
   14  Ed Albrecht, 7, Ambridge                       12    6:50      17    4:19     11:09
   15  Elizabeth Dziabiak, 7, Ambridge                15    7:05      15    4:14     11:19
   16  Jenna Lampo, 7, Ambridge                       16    7:11      14    4:11     11:22
   17  Billy McCormick, 8, Grove City                 17    7:12      19    4:26     11:38
   18  Cj Bukas, 7, Sharon                            23    7:40      11    4:04     11:44
   19  Nicolette Hickly, 7, Grove City                18    7:13      27    4:35     11:48
   20  Justin Worst, 7, Ambridge                      22    7:39      18    4:20     11:59
   21  Shauna Marski, 7, Ambridge                     20    7:32      22    4:27     11:59
   22  Kierstin Roofner, 7, Ambridge                  19    7:29      25    4:33     12:02
   23  Travis Franklin, 7, Grove City                 24    7:42      20    4:26     12:08
   24  Sonja Jones, 7, Grove City                     28    7:46      21    4:26     12:12
   25  Tony Compagna, 7, Grove City                   26    7:44      23    4:31     12:15
   26  Tonya Albert, 8, Grove City                    21    7:34      28    4:41     12:15
   27  Dawson Lindauere, 7, Ambridge                  25    7:42      26    4:34     12:16
   28  Jen Sines, 7, Grove City                       27    7:46      24    4:32     12:18
   29  Megan Reuber, 7, Grove City                    29    7:48      32    5:12     13:00
   30  Elizabeth Swanson, 7, Grove City               30    8:08      30    5:07     13:15
   31  Meridith Leigh, 7, Grove City                  31    8:23      36    5:23     13:46
   32  Allison Merryman, 8, Ambridge                  37    9:05      29    5:03     14:08
   33  Kirah Nesbit, 8, Grove City                    33    8:51      35    5:21     14:12
   34  Meghan Werley, 8, Plum                         32    8:29      38    5:44     14:13
   35  Melissa Wolff, 8, Ambridge                     36    9:04      33    5:12     14:16
   36  Katie Mercadante, 8, Ambridge                  38    9:05      34    5:14     14:19
   37  Sara Bencic, 8, Grove City                     34    8:51      37    5:32     14:23
   38  Samantha Johnson, 7, Grove City                39   10:45      31    5:07     15:52
"*" indicates females
37 finishers among Women
38 male finishers
0 female finishers
38 total finishers