GROVE CITY XC INVITATIONAL
October 14, 2000
JV Boys 5K

                                                         1M              1M            1.1M          TOTAL
 PLACE           FINISHER                            PLACE   TIME    PLACE   TIME    PLACE   TIME     TIME

    1  Matthew Potter, 3, Grove City                   3    5:41       1    6:27       1    6:45     18:53
    2  Ben Hensel, 1, Grove City                       9    5:50       3    6:29       2    6:46     19:05
    3  Darren Holmes, 1, Grove City                    2    5:41       5    6:35       3    6:57     19:13
    4  James Potter, 3, Grove City                     4    5:44       2    6:29       6    7:01     19:14
    5  Dave Armor, 3, Greater Latrobe                  5    5:45       4    6:29       8    7:04     19:18
    6  Calden Wloka, 2, Greater Latrobe                8    5:49       7    6:44       5    7:00     19:33
    7  J T. Palaika, 4, Greater Latrobe                1    5:40      16    7:00       9    7:06     19:46
    8  Chad Campbell, 2, Grove City                   11    5:54       6    6:40      12    7:16     19:50
    9  Matt Ruffner, 2, Greater Latrobe               18    6:02       9    6:48       7    7:01     19:51
   10  Jason Cecchetti, 2, Plum                       10    5:53       8    6:48      10    7:12     19:53
   11  Tristan Lucchetti, 4, Greater Latrobe          22    6:08      10    6:50       4    6:59     19:57
   12  Matt Shuflay, 1, Ambridge                       6    5:47      21    7:04      14    7:17     20:08
   13  A J. Alexandr, 3, St. Marys                    19    6:04      15    7:00      11    7:13     20:17
   14  Roy Green, 4, St. Marys                        17    6:02      13    6:58      15    7:18     20:18
   15  Joey Krivoniak, 1, Greater Latrobe              7    5:48      20    7:03      17    7:27     20:18
   16  Chris Williams, 1, Plum                        14    5:58      19    7:02      19    7:34     20:34
   17  Mike Ciotti, 3, Greater Latrobe                16    5:59      12    6:57      23    7:40     20:36
   18  Jason Haugh, 3, Grove City                     21    6:08      24    7:06      16    7:25     20:39
   19  Jared McConkey, 1, Chartiers Valley            31    6:30      14    6:58      13    7:16     20:44
   20  Nate Moore, 1, Grove City                      15    5:58      26    7:07      27    7:42     20:47
   21  Gabe Chan, 2, Plum                             13    5:57      18    7:02      32    7:49     20:48
   22  Mike Pecher, 2, Greater Latrobe                25    6:16      23    7:05      20    7:37     20:58
   23  Chris Sciullo, 2, Greater Latrobe              27    6:21      17    7:00      25    7:40     21:01
   24  Jeremy Saylor, 1, Grove City                   24    6:13      28    7:11      22    7:39     21:03
   25  Keith McKinney, 9, Grove City                  23    6:12      27    7:11      24    7:40     21:03
   26  Nick Croasdaile, 1, Plum                       20    6:07      11    6:54      44    8:14     21:15
   27  Grey Arrigonie, 1, Greater Latrobe             12    5:55      25    7:07      46    8:18     21:20
   28  Corey Murphy, 4, Grove City                    32    6:32      22    7:05      30    7:46     21:23
   29  Mike Baraky, 3, Chartiers Valley               38    6:41      29    7:18      18    7:28     21:27
   30  Josh Knupp, 4, Greater Latrobe                 28    6:22      32    7:22      31    7:47     21:31
   31  Nathan Holben, 1, Chartiers Valley             30    6:24      33    7:28      26    7:41     21:33
   32  Ryan Edwards, 1, Grove City                    42    6:46      31    7:22      33    7:55     22:03
   33  Karl Ott, 3, Chartiers Valley                  34    6:34      30    7:22      40    8:09     22:05
   34  Ryan Mackey, 4, Plum                           39    6:42      34    7:41      28    7:43     22:06
   35  Greg Woods, 3, Grove City                      26    6:19      40    7:51      49    8:22     22:32
   36  Brian Malanowsky, 2, Greater Latrobe           33    6:32      38    7:47      43    8:13     22:32
   37  Alan Schrenker, 2, Plum                        40    6:42      43    7:58      37    8:02     22:42
   38  Ben McLaughlin, 2, Grove City                  44    6:54      35    7:44      39    8:06     22:44
   39  Dave Bucci, 1, Plum                            45    6:56      36    7:45      41    8:09     22:50
   40  Chris Zinkham, 3, Grove City                   35    6:38      42    7:57      45    8:17     22:52
   41  Zack Klixbull, Mercer                          52    7:29      37    7:47      21    7:38     22:54
   42  Lenny Wilson, 1, Grove City                    36    6:38      44    7:59      48    8:19     22:56
   43  Brad Solyan, 2, Sharon                         49    7:11      46    8:03      29    7:43     22:57
   44  Jon Green, 1, Plum                             47    7:03      41    7:54      38    8:06     23:03
   45  Aaron Keller, 1, St. Marys                     46    7:00      50    8:07      35    7:58     23:05
   46  Dan Keebler, 3, St. Marys                      41    6:44      45    8:01      50    8:24     23:09
   47  Mark Meyers, 1, Chartiers Valley               50    7:12      47    8:03      34    7:57     23:12
   48  Jeff Swanson, 2, Grove City                    51    7:29      39    7:49      36    8:01     23:19
   49  Tim McMichael, 2, Greater Latrobe              37    6:40      51    8:22      47    8:18     23:20
   50  Joey Kearney, 2, Greater Latrobe               48    7:04      49    8:06      42    8:10     23:20
   51  Matt Harrison, 4, Ambridge                     43    6:49      48    8:03      51    8:41     23:33
   52  Zack Graham, 4, Grove City                     54    7:43      52    8:32      52    9:18     25:33
   53  Vivek Shastry, 1, Chartiers Valley             53    7:35      53    9:16      53   10:07     26:58
"*" indicates females
52 finishers among Women
53 male finishers
0 female finishers
53 total finishers