GROVE CITY INVITATIONAL
JV BOYS
Oct. 14, 2000

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Grove City               18    1    2    3    4    8   15   17   19:15        57
  2   Greater Latrobe          38    5    6    7    9   11   12   14   19:41        40
  3   Plum                     83   10   13   18   19   23   24   25   20:55      2:14
  4   Chartiers Valley        105   16   20   21   22   26   27        21:48      2:29

INCOMPLETE TEAMS:
Ambridge
St. Marys
Mercer
Sharon

1. Grove City
    1    1  Matthew Potter, Jr, Grove City              18:53    6:05
    2    2  Ben Hensel, Fr, Grove City                  19:05    6:09
    3    3  Darren Holmes, Fr, Grove City               19:13    6:12
    4    4  James Potter, Jr, Grove City                19:14    6:12
    8    8  Chad Campbell, So, Grove City               19:50    6:24
   15   15  Jason Haugh, Jr, Grove City                 20:39    6:40
   17   17  Nate Moore, Fr, Grove City                  20:47    6:42
Time = 1:36:12     Places = 18

2. Greater Latrobe
    5    5  Dave Armor, Jr, Greater Latrobe             19:18    6:13
    6    6  Calden Wloka, So, Greater Latrobe           19:33    6:18
    7    7  J T. Palaika, Sr, Greater Latrobe           19:46    6:22
    9    9  Matt Ruffner, So, Greater Latrobe           19:51    6:24
   11   11  Tristan Lucchetti, Sr, Greater Latrobe      19:57    6:26
   12   12  Joey Krivoniak, Fr, Greater Latrobe         20:18    6:33
   14   14  Mike Ciotti, Jr, Greater Latrobe            20:36    6:38
Time = 1:38:23     Places = 38

3. Plum
   10   10  Jason Cecchetti, So, Plum                   19:53    6:25
   13   13  Chris Williams, Fr, Plum                    20:34    6:38
   18   18  Gabe Chan, So, Plum                         20:48    6:43
   19   19  Nick Croasdaile, Fr, Plum                   21:15    6:51
   23   23  Ryan Mackey, Sr, Plum                       22:06    7:08
   24   24  Alan Schrenker, So, Plum                    22:42    7:19
   25   25  Dave Bucci, Fr, Plum                        22:50    7:22
Time = 1:44:33     Places = 83

4. Chartiers Valley
   16   16  Jared McConkey, Fr, Chartiers Valley        20:44    6:41
   20   20  Mike Baraky, Jr, Chartiers Valley           21:27    6:55
   21   21  Nathan Holben, Fr, Chartiers Valley         21:33    6:57
   22   22  Karl Ott, Jr, Chartiers Valley              22:05    7:07
   26   26  Mark Meyers, Fr, Chartiers Valley           23:12    7:29
   27   27  Vivek Shastry, Fr, Chartiers Valley         26:58    8:42
Time = 1:49:00     Places = 105
GROVE CITY INVITATIONAL JV BOYS Oct. 14, 2000
        TEAM  CLASS
 PLACE SCORE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE

    1     1    1  Matthew Potter, Jr, Grove City              18:53    6:05
    2     2    2  Ben Hensel, Fr, Grove City                  19:05    6:09
    3     3    3  Darren Holmes, Fr, Grove City               19:13    6:12
    4     4    4  James Potter, Jr, Grove City                19:14    6:12
    5     5    5  Dave Armor, Jr, Greater Latrobe             19:18    6:13
    6     6    6  Calden Wloka, So, Greater Latrobe           19:33    6:18
    7     7    7  J T. Palaika, Sr, Greater Latrobe           19:46    6:22
    8     8    8  Chad Campbell, So, Grove City               19:50    6:24
    9     9    9  Matt Ruffner, So, Greater Latrobe           19:51    6:24
   10    10   10  Jason Cecchetti, So, Plum                   19:53    6:25
   11    11   11  Tristan Lucchetti, Sr, Greater Latrobe      19:57    6:26
   12         12  Matt Shuflay, Fr, Ambridge                  20:08    6:30
   13         13  A J. Alexandr, Jr, St. Marys                20:17    6:33
   14         14  Roy Green, Sr, St. Marys                    20:18    6:33
   15    12   15  Joey Krivoniak, Fr, Greater Latrobe         20:18    6:33
   16    13   16  Chris Williams, Fr, Plum                    20:34    6:38
   17    14   17  Mike Ciotti, Jr, Greater Latrobe            20:36    6:38
   18    15   18  Jason Haugh, Jr, Grove City                 20:39    6:40
   19    16   19  Jared McConkey, Fr, Chartiers Valley        20:44    6:41
   20    17   20  Nate Moore, Fr, Grove City                  20:47    6:42
   21    18   21  Gabe Chan, So, Plum                         20:48    6:43
   22         22  Mike Pecher, So, Greater Latrobe            20:58    6:46
   23         23  Chris Sciullo, So, Greater Latrobe          21:01    6:47
   24         24  Keith McKinney, 9, Grove City               21:03    6:47
   25         25  Jeremy Saylor, Fr, Grove City               21:03    6:47
   26    19   26  Nick Croasdaile, Fr, Plum                   21:15    6:51
   27         27  Grey Arrigonie, Fr, Greater Latrobe         21:20    6:53
   28         28  Corey Murphy, Sr, Grove City                21:23    6:54
   29    20   29  Mike Baraky, Jr, Chartiers Valley           21:27    6:55
   30         30  Josh Knupp, Sr, Greater Latrobe             21:31    6:56
   31    21   31  Nathan Holben, Fr, Chartiers Valley         21:33    6:57
                               7:00 Pace
   32         32  Ryan Edwards, Fr, Grove City                22:03    7:07
   33    22   33  Karl Ott, Jr, Chartiers Valley              22:05    7:07
   34    23   34  Ryan Mackey, Sr, Plum                       22:06    7:08
   35         35  Brian Malanowsky, So, Greater Latrobe       22:32    7:16
   36         36  Greg Woods, Jr, Grove City                  22:32    7:16
   37    24   37  Alan Schrenker, So, Plum                    22:42    7:19
   38         38  Ben McLaughlin, So, Grove City              22:44    7:20
   39    25   39  Dave Bucci, Fr, Plum                        22:50    7:22
   40         40  Chris Zinkham, Jr, Grove City               22:52    7:22
   41          1  Zack Klixbull, Mercer                       22:54    7:23
   42         41  Lenny Wilson, Fr, Grove City                22:56    7:24
   43         42  Brad Solyan, So, Sharon                     22:57    7:24
   44         43  Jon Green, Fr, Plum                         23:03    7:26
   45         44  Aaron Keller, Fr, St. Marys                 23:05    7:26
   46         45  Dan Keebler, Jr, St. Marys                  23:09    7:28
   47    26   46  Mark Meyers, Fr, Chartiers Valley           23:12    7:29
   48         47  Jeff Swanson, So, Grove City                23:19    7:31
   49         48  Joey Kearney, So, Greater Latrobe           23:20    7:32
   50         49  Tim McMichael, So, Greater Latrobe          23:20    7:32
   51         50  Matt Harrison, Sr, Ambridge                 23:33    7:36
                               8:00 Pace
   52         51  Zack Graham, Sr, Grove City                 25:33    8:14
   53    27   52  Vivek Shastry, Fr, Chartiers Valley         26:58    8:42