MERCER COUNTY XC CHAMPIONSHIPS
BOYS 5K WITH SPLITS
October 21, 2000

                                                                                                     TOTAL
 PLACE           FINISHER                            PLACE   TIME    PLACE   TIME    PLACE   TIME     TIME

    1  Chad Hartzell, 4, Slippery Rock                 1    5:01       1    5:53       2    5:39     16:33
    2  Greg Mattocks, 4, Grove City                    4    5:11       2    6:01       1    5:36     16:48
    3  Ricky Holzworth, 1, West Middlesex              5    5:11       3    6:10       7    5:58     17:19
    4  Chris Dumbroski, 2, Grove City                 10    5:21       6    6:14       3    5:45     17:20
    5  Chris McLaughlin, 2, West Middlesex             2    5:09       4    6:11       9    6:03     17:23
    6  Paul Masterone, 2, Grove City                   8    5:19       5    6:13       5    5:53     17:25
    7  Russ Thompson, 4, Grove City                    3    5:10       7    6:14       8    6:02     17:26
    8  Brad Ruffo, 2, West Middlesex                  12    5:23       8    6:15       4    5:50     17:28
    9  Charles Dugan, 4, Sharpsville                  11    5:21       9    6:18       6    5:54     17:33
   10  Jake Habel, 1, Reynolds                         7    5:19      10    6:20      12    6:19     17:58
   11  Brian Campbell, 3, Grove City                   9    5:20      14    6:32      10    6:11     18:03
   12  Josh Swetlech, 4, West Middlesex               14    5:29      12    6:26      13    6:19     18:14
   13  Nate Smith, 2, Greenville                      21    5:37      11    6:23      11    6:16     18:16
   14  Greg Salatino, 3, West Middlesex               18    5:34      13    6:31      15    6:20     18:25
   15  Aaron Bruck, 3, Grove City                     16    5:31      17    6:39      19    6:25     18:35
   16  Brian Adzima, 4, Commodore Perry               22    5:37      16    6:36      17    6:23     18:36
   17  Nick Hunt, 2, Reynolds                         23    5:37      18    6:39      18    6:24     18:40
   18  Josh Nagel, 3, Commodore Perry                 13    5:26      26    6:46      23    6:29     18:41
   19  Seth Black, 4, Grove City                      25    5:40      24    6:45      14    6:20     18:45
   20  Aaron Gilliland, 3, West Middlesex             17    5:33      21    6:44      21    6:29     18:46
   21  Ryan Jones, 3, West Middlesex                  15    5:29      30    6:51      22    6:29     18:49
   22  Ben Wheeler, 3, Greenville                     31    5:47      19    6:40      16    6:22     18:49
   23  Matt Defrances, 2, Commodore Perry             19    5:35      23    6:44      34    6:41     19:00
   24  Tim Bauler, 2, Slippery Rock                   32    5:50      15    6:36      25    6:35     19:01
   25  Justin Kiser-Armstrong, 4, Greenville          27    5:43      28    6:49      24    6:32     19:04
   26  Mat Jacobson, 1, Sharon                        41    5:58      22    6:44      20    6:26     19:08
   27  Sam Bshero, 3, Kennedy Christian               24    5:38      33    6:52      38    6:42     19:12
   28  Robert Erdesky, 1, Reynolds                    28    5:43      31    6:51      33    6:41     19:15
   29  Matt Brown, 2, Reynolds                        30    5:47      37    6:54      29    6:36     19:17
   30  Brent Niedergall, 1, Slippery Rock             43    6:00      20    6:41      27    6:36     19:17
   31  David Pickering, 1, Greenville                 33    5:51      32    6:52      30    6:37     19:20
   32  Kyle Johnston, 2, Slippery Rock                36    5:54      27    6:48      36    6:41     19:23
   33  Chad Bromley, 4, Greenville                    29    5:46      35    6:53      39    6:45     19:24
   34  Matt Borsa, 4, Hickory                         26    5:41      29    6:50      49    6:54     19:25
   35  Shane Webb, 4, Mercer                          38    5:55      39    6:55      28    6:36     19:26
   36  Andrew Raisley, 3, Slippery Rock               34    5:53      36    6:53      37    6:41     19:27
   37  Brian Fleming, 2, Sharpsville                  37    5:54      38    6:54      35    6:41     19:29
   38  Tom Campbell, 3, Kennedy Christian             20    5:37      34    6:52      55    7:04     19:33
   39  Charlie Chacon, 1, Hickory                     44    6:01      41    7:00      32    6:40     19:41
   40  Josh Herald, 4, Sharon                         42    5:59      45    7:05      31    6:39     19:43
   41  Scott Adams, 1, Sharon                         39    5:56      40    6:57      47    6:54     19:47
   42  Gary Bonanno, 4, Sharpsville                   54    6:09      43    7:04      26    6:35     19:48
   43  Billy Collins, 4, Greenville                    6    5:18      25    6:46      68    7:45     19:49
   44  Nolan Vujevic, 4, Kennedy Christian            45    6:02      42    7:03      40    6:45     19:50
   45  Nathan Nitch, 4, Reynolds                      40    5:57      46    7:05      46    6:53     19:55
   46  Kyle Jones, 2, Greenville                      35    5:54      53    7:09      51    6:55     19:58
   47  Malachi Bauer, 1, Commodore Perry              46    6:03      51    7:08      43    6:51     20:02
   48  Shane Milano, 2, Hickory                       59    6:12      52    7:08      41    6:45     20:05
   49  Ken Klemens, 3, Sharon                         52    6:08      48    7:05      48    6:54     20:07
   50  Bill Ward, 2, Commodore Perry                  50    6:06      50    7:07      50    6:55     20:08
   51  Steve Holzapfel, 2, Mercer                                                                    20:10
   52  George Abbott, 2, Sharpsville                  51    6:07      55    7:11      45    6:52     20:10
   53  Todd Prelerson, 3, Sharpsville                 57    6:10      57    7:13      42    6:48     20:11
   54  Hayden Hawthorne, 1, Commodore Perry           53    6:08      56    7:13      44    6:51     20:12
   55  David Curtis, 3, Slippery Rock                 49    6:06      54    7:10      52    6:58     20:14
   56  Don Redmond, 2, Hickory                        55    6:10      49    7:06      53    6:58     20:14
   57  Dan Byerly, 1, Sharon                          58    6:11      44    7:04      54    6:59     20:14
   58  Ed Likovich, 3, Hickory                        48    6:05      47    7:05      67    7:40     20:50
   59  Ben Loutzenhiser, 1, Commodore Perry           61    6:16      59    7:20      57    7:17     20:53
   60  Matt Weller, 1, Reynolds                       47    6:04      58    7:20      64    7:34     20:58
   61  Joe Trafan, 2, Sharpsville                     63    6:28      60    7:28      56    7:08     21:04
   62  Adam Fleet, 4, Reynolds                        56    6:10      64    7:40      61    7:30     21:20
   63  Jerry Dillinger, 3, Mercer                     62    6:25      62    7:37      59    7:23     21:25
   64  Justin Shaffer, 4, Hickory                     60    6:13      63    7:38      66    7:35     21:26
   65  Logan Rager, 1, Mercer                         67    6:44      61    7:32      60    7:27     21:43
   66  Ryan Sobash, 3, Sharpsville                    65    6:38      67    7:47      58    7:20     21:45
   67  Josh Solyan, 1, Sharon                         69    6:48      66    7:44      63    7:32     22:04
   68  Phil Page, 1, Sharon                           64    6:38      65    7:42      69    7:45     22:05
   69  Dan Jackson, 3, Mercer                         66    6:44      68    7:57      62    7:31     22:12
   70  Zack Klixbull, 1, Mercer                       70    7:13      69    8:10      65    7:34     22:57
   71  Chris Blaze, 3, Mercer                         68    6:45      70    8:19      70    8:25     23:29
"*" indicates females
71 finishers among Women
71 male finishers
0 female finishers
71 total finishers