MERCER COUNTY XC CHAMPIONSHIPS
JV BOYS AND GIRLS WITH MILE SPLITS
October 21, 2000

                                                                                                  TOTAL
 PLACE           FINISHER                         PLACE   TIME    PLACE   TIME    PLACE   TIME     TIME

    1  Matthew Potter, 3, Grove City                   2    5:39       2    6:29       1    6:59     19:07
    2  James Potter, 3, Grove City                     1    5:38       1    6:28       4    7:12     19:18
    3  Darren Holmes, 1, Grove City                    3    5:42       4    6:30       2    7:06     19:18
    4  Ben Hensel, 1, Grove City                       4    5:57       3    6:29       3    7:10     19:36
    5  Chad Campbell, 2, Grove City                    7    6:05       6    6:36       5    7:14     19:55
    6  Nate Jones, 1, West Middlesex                  10    6:11       7    6:44       7    7:18     20:13
    7  Robert Schwanbeck, 1, Sharpsville              13    6:14       5    6:36       9    7:26     20:16
    8  Randy Peterman, 2, Commodore Perry              5    6:03       8    6:48      11    7:29     20:20
    9  Chris Strahler, 2, Greenville                  12    6:12      12    6:55       8    7:21     20:28
   10  John Conticelli, 2, West Middlesex             15    6:18      11    6:53       6    7:18     20:29
   11  Nate Moore, 1, Grove City                       6    6:04      10    6:52      14    7:42     20:38
   12  Jason Haugh, 3, Grove City                     11    6:12      13    6:56      17    7:45     20:53
   13  Justin Allshouse, 1, Sharpsville               23    6:29      15    6:58      10    7:27     20:54
   14  Keith McKinney, 1, Grove City                  14    6:15       9    6:49      20    7:52     20:56
   15  Dan Burns, 2, Greenville                       25    6:31      16    6:59      13    7:34     21:04
   16  Jens Johnson, 2, Hickory                       17    6:23      14    6:57      19    7:50     21:10
   17  Trevor Bromley, 1, Greenville                  30    6:40      19    7:03      12    7:30     21:13
   18  Chris Zinkham, 3, Grove City                   18    6:24      22    7:08      16    7:44     21:16
   19  Joey Knott, 1, West Middlesex                  27    6:33      20    7:04      15    7:43     21:20
   20  Dan Snyder, 2, Hickory                         16    6:21      17    7:00      27    8:05     21:26
   21  Travis Johnston, 3, Sharpsville                21    6:27      21    7:07      24    7:59     21:33
   22  Brad Hoagland, 3, Sharpsville                  22    6:28      23    7:11      23    7:57     21:36
   23  Brian Roch, 3, Sharpsville                     26    6:33      27    7:20      18    7:45     21:38
   24  Nick Wheeler, 2, Greenville                    19    6:25      18    7:00      30    8:13     21:38
   25  Nick Mastrian, 2, Hickory                       9    6:11      29    7:29      25    7:59     21:39
   26  Lenny Wilson, 1, Grove City                    20    6:27      24    7:14      26    8:00     21:41
   27  Ryan Edwards, 1, Grove City                    24    6:30      28    7:23      22    7:56     21:49
   28  John Gilliland, 1, West Middlesex              31    6:43      25    7:15      21    7:53     21:51
   29  Nick Sommerfeld, 1, Reynolds                    8    6:10      26    7:19      35    8:24     21:53
   30  Adam Radkowski, 1, West Middlesex              36    6:46      31    7:36      29    8:12     22:34
   31  Trevor Lenhart, 4, Sharpsville                 38    6:55      32    7:36      28    8:11     22:42
   32  Brian Mowry, 1, Commodore Perry                29    6:39      34    7:41      38    8:27     22:47
   33  Matt Bauer, 1, West Middlesex                  35    6:43      33    7:39      37    8:25     22:47
   34  Josh Nevin, 1, Commodore Perry                 33    6:43      39    7:48      31    8:18     22:49
   35  Jeff Swanson, 2, Grove City                    41    7:02      30    7:34      33    8:20     22:56
   36  Nick Brink, 1, Sharon                          28    6:35      38    7:48      39    8:39     23:02
   37  Ryan Thompson, 3, Sharpsville                  42    7:06      35    7:45      32    8:19     23:10
   38  Brad Solyan, 2, Sharon                         40    7:01      36    7:46      36    8:24     23:11
   39  Dave Zgonc, 4, Greenville                      34    6:43      41    7:49      40    8:43     23:15
   40  Justin Bresnahan, 2, Sharpsville               43    7:08      37    7:47      34    8:22     23:17
   41  Ed Magee, 2, Greenville                        32    6:43      40    7:49      42    8:54     23:26
   42  Susan Ellis, 4, Mercer                         39    7:00      43    8:01      41    8:46     23:47
   43  Megan Landfried, 4, Greenville                 45    7:20      44    8:04      44    8:58     24:22
   44  Natalie Coccia, 2, Hickory                     46    7:22      47    8:17      45    9:04     24:43
   45  Katie Edinger, 3, Mercer                       47    7:30      46    8:15      47    9:06     24:51
   46  Deidre Klaiber, 1, Mercer                      49    7:37      48    8:22      43    8:55     24:54
   47  Joanie Watson, 1, Greenville                   44    7:17      45    8:14      49    9:30     25:01
   48  Jon Flaherty, 4, Sharpsville                   56    8:00      49    8:27      46    9:05     25:32
   49  Corey Murphy, 4, Grove City                    37    6:47      52    8:46      60   10:17     25:50
   50  Meg Stanton, 1, Hickory                        48    7:34      55    8:53      48    9:26     25:53
   51  Alan Adzima, 1, Commodore Perry                51    7:44      50    8:38      51    9:44     26:06
   52  Morgan Bika, 3, Hickory                        54    7:46      51    8:42      52    9:44     26:12
   53  Sarah Bolyard, 4, Mercer                       52    7:44      53    8:46      55    9:56     26:26
   54  Kendra Hetrick, 1, Sharpsville                 57    8:07      56    9:07      53    9:51     27:05
   55  Zack Graham, 4, Grove City                     50    7:42      54    8:47      61   10:42     27:11
   56  Nina Watts, 1, Sharpsville                     55    7:51      57    9:14      57   10:08     27:13
   57  Megan Joseph, 1, Sharpsville                   62    8:49      58    9:20      50    9:42     27:51
   58  Maria Rodgers, 1, Kennedy Christian            58    8:09      62    9:44      56   10:02     27:55
   59  Kayla Kimmel, 1, Sharpsville                   61    8:48      59    9:22      54    9:55     28:05
   60  Rachel Littlefield, 1, Grove City              59    8:21      61    9:39      58   10:10     28:10
   61  Ashley Covert, 1, Grove City                   60    8:32      60    9:35      59   10:15     28:22
   62  Shawndra Rindfuss, 1, Sharpsville              63    8:56      63   10:52      62   12:41     32:29
   63  Anna Phibbs, 1, Sharpsville                    64    9:12      64   11:51      64   13:49     34:52
   64  Lisa Bukovinsky, 3, Sharpsville                65   10:01      65   12:21      63   12:54     35:16
"*" indicates females
64 finishers among Women
64 male finishers
0 female finishers
64 total finishers