MERCER COUNTY XC CHAMPIONSHIPS
JUNIOR HIGH GIRLS 2M
Oct. 21, 2000

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Hickory                  31    1    2    4    9   15   16   17   14:17      1:55
  2   West Middlesex           40    3    6    8   11   12   13   21   14:40      1:24
  3   Grove City               54    5    7   10   14   18   19   20   15:06      1:57

1. Hickory
    1  Kara Morris, 8, Hickory                     13:32    6:46
    2  Lauren Baldarelli, 7, Hickory               13:39    6:49
    4  Jackie Woods, 8, Hickory                    14:02    7:01
    9  Leanne Fischer, 8, Hickory                  14:45    7:22
   15  Kristen McBride, 7, Hickory                 15:26    7:43
   16  Katie Hines, 7, Hickory                     15:51    7:55
   17  Ashley Hutchinson, 7, Hickory               15:52    7:56
Time = 1:11:22     Places = 31

2. West Middlesex
    3  Della Elford, 8, West Middlesex             13:53    6:56
    6  Chelsea Jones, 7, West Middlesex            14:14    7:07
    8  Katie Bowser, 7, West Middlesex             14:43    7:21
   11  Jess Gassner, 8, West Middlesex             15:12    7:36
   12  Cori Pikna, 7, West Middlesex               15:16    7:38
   13  Rochele Blair, 7, West Middlesex            15:20    7:40
   21  Francy Gilliland, 7, West Middlesex         16:56    8:28
Time = 1:13:16     Places = 40

3. Grove City
    5  Alexandria Black, 7, Grove City             14:13    7:06
    7  Maggie Consbruck, 7, Grove City             14:39    7:19
   10  Nicolette Hickly, 7, Grove City             15:04    7:32
   14  Nikki Greenawalt, 8, Grove City             15:23    7:41
   18  Jen Sines, 7, Grove City                    16:10    8:05
   19  Tonya Albert, 8, Grove City                 16:19    8:09
   20  Sonja Jones, 7, Grove City                  16:46    8:23
Time = 1:15:28     Places = 54
MERCER COUNTY XC CHAMPIONSHIPS JUNIOR HIGH GIRLS 2M Oct. 21, 2000
        TEAM
 PLACE SCORE                  FINISHER                  TIME    PACE

    1     1  Kara Morris, 8, Hickory                     13:32    6:46
    2     2  Lauren Baldarelli, 7, Hickory               13:39    6:49
    3     3  Della Elford, 8, West Middlesex             13:53    6:56
                               7:00 Pace
    4     4  Jackie Woods, 8, Hickory                    14:02    7:01
    5     5  Alexandria Black, 7, Grove City             14:13    7:06
    6     6  Chelsea Jones, 7, West Middlesex            14:14    7:07
    7        Dayna Gainor, 7, Greenville                 14:31    7:16
    8        Kassi Stright, 8, Commodore Perry           14:35    7:17
    9     7  Maggie Consbruck, 7, Grove City             14:39    7:19
   10     8  Katie Bowser, 7, West Middlesex             14:43    7:21
   11     9  Leanne Fischer, 8, Hickory                  14:45    7:22
   12        Kayle Paden, 7, Sharpsville                 14:53    7:26
   13    10  Nicolette Hickly, 7, Grove City             15:04    7:32
   14    11  Jess Gassner, 8, West Middlesex             15:12    7:36
   15    12  Cori Pikna, 7, West Middlesex               15:16    7:38
   16    13  Rochele Blair, 7, West Middlesex            15:20    7:40
   17    14  Nikki Greenawalt, 8, Grove City             15:23    7:41
   18    15  Kristen McBride, 7, Hickory                 15:26    7:43
   19        Theresa Vamosi, 8, Sharpsville              15:30    7:45
   20        Sarah Ishman, 8, Greenville                 15:42    7:51
   21    16  Katie Hines, 7, Hickory                     15:51    7:55
   22    17  Ashley Hutchinson, 7, Hickory               15:52    7:56
                               8:00 Pace
   23    18  Jen Sines, 7, Grove City                    16:10    8:05
   24        Rachel Opp, 7, Slippery Rock                16:11    8:05
   25    19  Tonya Albert, 8, Grove City                 16:19    8:09
   26        Vicky Kilbert, 8, Hickory                   16:30    8:15
   27        Chauncey Johnston, 8, Sharpsville           16:36    8:18
   28        Meredith Strosser, 8, Greenville            16:42    8:21
   29    20  Sonja Jones, 7, Grove City                  16:46    8:23
   30        Racheal Bagnall, 8, Commodore Perry         16:47    8:23
   31    21  Francy Gilliland, 7, West Middlesex         16:56    8:28
   32        Elizabeth Swanson, 7, Grove City            17:06    8:33
   33        Amanda Mortland, 8, Reynolds                17:20    8:40
   34        Allison Gilliland, 7, West Middlesex        17:56    8:58
   35        Maria Nogay, 7, Hickory                     17:59    8:59
                               9:00 Pace
   36        Sara Bencic, 8, Grove City                  19:06    9:33
   37        Kirah Nesbit, 8, Grove City                 19:08    9:34
   38        Meridith Leigh, 7, Grove City               19:17    9:39
   39        Gina Caracci, 7, Hickory                    19:24    9:42
   40        Samantha Johnson, 7, Grove City             19:25    9:43