MERCER COUNTY XC CHAMPIONSHIPS
JR HI GIRLS 2M WITH SPLITS
October 21, 2000

                                                                                  TOTAL
 PLACE           FINISHER                         PLACE   TIME    PLACE   TIME     TIME

    1  Kara Morris, 8, Hickory                         2    6:21       1    7:11     13:32
    2  Lauren Baldarelli, 7, Hickory                   1    6:18       2    7:21     13:39
    3  Della Elford, 8, West Middlesex                 3    6:31       3    7:22     13:53
    4  Jackie Woods, 8, Hickory                        4    6:33       4    7:29     14:02
    5  Alexandria Black, 7, Grove City                 5    6:34       8    7:39     14:13
    6  Chelsea Jones, 7, West Middlesex                6    6:42       5    7:32     14:14
    7  Dayna Gainor, 7, Greenville                     7    6:45      10    7:46     14:31
    8  Kassi Stright, 8, Commodore Perry              11    7:01       6    7:34     14:35
    9  Maggie Consbruck, 7, Grove City                 8    6:51      11    7:48     14:39
   10  Katie Bowser, 7, West Middlesex                13    7:03       9    7:40     14:43
   11  Leanne Fischer, 8, Hickory                      9    6:56      12    7:49     14:45
   12  Kayle Paden, 7, Sharpsville                    20    7:16       7    7:37     14:53
   13  Nicolette Hickly, 7, Grove City                15    7:07      14    7:57     15:04
   14  Jess Gassner, 8, West Middlesex                10    6:59      17    8:13     15:12
   15  Cori Pikna, 7, West Middlesex                  17    7:12      15    8:04     15:16
   16  Rochele Blair, 7, West Middlesex               18    7:14      16    8:06     15:20
   17  Nikki Greenawalt, 8, Grove City                12    7:01      19    8:22     15:23
   18  Kristen McBride, 7, Hickory                    14    7:04      20    8:22     15:26
   19  Theresa Vamosi, 8, Sharpsville                 26    7:37      13    7:53     15:30
   20  Sarah Ishman, 8, Greenville                    19    7:15      21    8:27     15:42
   21  Katie Hines, 7, Hickory                        16    7:08      24    8:43     15:51
   22  Ashley Hutchinson, 7, Hickory                  22    7:17      22    8:35     15:52
   23  Jen Sines, 7, Grove City                       25    7:34      23    8:36     16:10
   24  Rachel Opp, 7, Slippery Rock                   32    7:53      18    8:18     16:11
   25  Tonya Albert, 8, Grove City                    24    7:27      26    8:52     16:19
   26  Vicky Kilbert, 8, Hickory                      23    7:24      29    9:06     16:30
   27  Chauncey Johnston, 8, Sharpsville              29    7:45      25    8:51     16:36
   28  Meredith Strosser, 8, Greenville               21    7:16      33    9:26     16:42
   29  Sonja Jones, 7, Grove City                     30    7:47      28    8:59     16:46
   30  Racheal Bagnall, 8, Commodore Perry            31    7:49      27    8:58     16:47
   31  Francy Gilliland, 7, West Middlesex            27    7:41      30    9:15     16:56
   32  Elizabeth Swanson, 7, Grove City               28    7:44      32    9:22     17:06
   33  Amanda Mortland, 8, Reynolds                   34    8:03      31    9:17     17:20
   34  Allison Gilliland, 7, West Middlesex           33    7:57      35    9:59     17:56
   35  Maria Nogay, 7, Hickory                        35    8:28      34    9:31     17:59
   36  Sara Bencic, 8, Grove City                     38    8:48      36   10:18     19:06
   37  Kirah Nesbit, 8, Grove City                    39    8:49      37   10:19     19:08
   38  Meridith Leigh, 7, Grove City                  40    8:54      38   10:23     19:17
   39  Gina Caracci, 7, Hickory                       36    8:31      40   10:53     19:24
   40  Samantha Johnson, 7, Grove City                37    8:39      39   10:46     19:25
"*" indicates females
40 finishers among Women
40 male finishers
0 female finishers
40 total finishers