RUN FOR SOMEONE SPECIAL
SYKESVILLE, PA
April 9, 2000

5 MILE RESULTS

       CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE
    1    1  Doug Craft, 39, Punxsutawney                28:05    5:37
    2    1  Brent Barraclough, 26, Brockway             29:05    5:49
    3    2  Brett Decker, 34, Curwensville              30:19    6:04
    4    1  Jeremy Bochert, 19, Punxsutawney            31:35    6:19
    5    3  David Kunz, 32, Brockway                    32:08    6:25
    6    4  David Wray, 39, Dubois                      32:26    6:29
    7    1  Shelly Spicher, 28*, Dubois                 33:12    6:38
    8    1  Chuck Oesterling, 50, Butler                33:41    6:44
    9    1  Ken Smith, 42, Reynoldsville                35:49    7:10
   10    1  Katie Grimm, 11*, Pittsburgh                36:05    7:13
   11    2  Mel Grimm, 41, Pittsburgh                   36:06    7:13
   12    1  Debbie Courtney, 36*, Grove City            37:10    7:26
   13    1  Cindy Schuster, 40*, Brockway               37:17    7:27
   14    5  Thad Turner, 37, Brookville                 37:18    7:27
   15    2  Ron Canton, 50, Delancy                     38:56    7:47
   16    3  George Zambory, 42, Punxsutawney            41:30    8:18
   17    1  Mike Kostoc, 10, Punxsutawney               43:53    8:46
   18    2  Greg Flanders, 13, Sykesville               48:50    9:46
   19    4  Bill Hrinya, 40, Brockway                   49:44    9:57
   20    6  Chandler Fleming, 33, Punxsutawney          58:22   11:40
   21    3  Tom Shively, 59, Punxsutawney               59:19   11:52
"*" indicates females
1 finishers among Men 12 & Under
2 finishers among Men 13 - 19
1 finishers among Men 20 - 29
6 finishers among Men 30 - 39
4 finishers among Men 40 - 49
3 finishers among Men 50 - 64
1 finishers among Women 12 & Under
1 finishers among Women 20 - 29
1 finishers among Women 30 - 39
1 finishers among Women 40 - 49
17 male finishers
4 female finishers
21 total finishers

Men 12 & Under
   17    1  Mike Kostoc, 10, Punxsutawney               43:53    8:46
Men 13 - 19
    4    1  Jeremy Bochert, 19, Punxsutawney            31:35    6:19
   18    2  Greg Flanders, 13, Sykesville               48:50    9:46
Men 20 - 29
    2    1  Brent Barraclough, 26, Brockway             29:05    5:49
Men 30 - 39
    1    1  Doug Craft, 39, Punxsutawney                28:05    5:37
    3    2  Brett Decker, 34, Curwensville              30:19    6:04
    5    3  David Kunz, 32, Brockway                    32:08    6:25
    6    4  David Wray, 39, Dubois                      32:26    6:29
   14    5  Thad Turner, 37, Brookville                 37:18    7:27
   20    6  Chandler Fleming, 33, Punxsutawney          58:22   11:40
Men 40 - 49
    9    1  Ken Smith, 42, Reynoldsville                35:49    7:10
   11    2  Mel Grimm, 41, Pittsburgh                   36:06    7:13
   16    3  George Zambory, 42, Punxsutawney            41:30    8:18
   19    4  Bill Hrinya, 40, Brockway                   49:44    9:57
Men 50 - 64
    8    1  Chuck Oesterling, 50, Butler                33:41    6:44
   15    2  Ron Canton, 50, Delancy                     38:56    7:47
   21    3  Tom Shively, 59, Punxsutawney               59:19   11:52

Women 12 & Under
   10    1  Katie Grimm, 11, Pittsburgh                 36:05    7:13
Women 20 - 29
    7    1  Shelly Spicher, 28, Dubois                  33:12    6:38
Women 30 - 39
   12    1  Debbie Courtney, 36, Grove City             37:10    7:26
Women 40 - 49
   13    1  Cindy Schuster, 40, Brockway                37:17    7:27