TEAM FITNESS RUN
10K RESULTS
May 20, 2000

 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  William Gardner, 33         37:51    6:06  Intern'tl Paper   I-L
    2  Mike Smiley, 42             37:56    6:06  Hamot  O-L
    3  Matt Heidecker, 19          38:31    6:12  Haysite  I-S
    4  Ed McClimans, 47            38:56    6:16  Werner Co  I-M
    5  Charles Spact, 37           39:15    6:19  Erie Ins. Group  O-L
    6  Ed Gray, 45                 39:16    6:19  G E   I-L
    7  Rick Plunkett, 45           39:45    6:24  Erie Ins. Group  O-L
    8  Len Schuster, 40            40:03    6:27  Intern'tl Paper   I-L
    9  Pete Iaanacchione, 44       40:46    6:34  Lord Corp  I-M
   10  Fred Beckwith, 53           40:52    6:35  Haysite  I-S
   11  Jeff Jones, 39              41:07    6:37  Lord Corp  I-M
   12  Kirk Olsen, 34              41:32    6:41  Lord Corp  I-M
   13  Paul Bates, 52              41:37    6:42  Erie Ins. Group  O-L
   14  Doug Phillips, 37           41:50    6:44  Haysite  I-S
   15  Gary Bliss, 54              42:05    6:47  Haysite  I-S
   16  Morris Follett, 40          42:26    6:50  Snap - Tite  I-M
   17  Paul Zebrowski, 52          42:34    6:51  F M C Smith Meter 1-S
                               7:00 Pace
   18  Robert Ferguson, 36         43:27    7:00  F M C Smith Meter 1-S
   19  Larry Stainbrook, 37        43:28    7:00  Werner Co  I-M
   20  Jeff Kuzma, 34              43:47    7:03  Elect Materials  I-M
   21  David Walsh, 41             43:57    7:05  G E   I-L
   22  Mike Latimer, 50            44:08    7:06  Eriez Magnetics  I-S
   23  Gary Dudenhoefer, 48        44:10    7:07  G E   I-L
   24  Jonathan Baker, 31          44:15    7:07  Lord Corp  I-M
   25  Phil Chiarelli, 42          44:22    7:09  Intern'tl Paper   I-L
   26  Dan Sottiaux, 38            45:31    7:20  Lord Corp  I-M
   27  Tom Maxwell, 30             45:57    7:24  Engelhard  I-S
   28  Mark Price, 40              46:03    7:25  Snap - Tite  I-M
   29  Larry Bowman, 52            46:09    7:26  Engelhard  I-S
   30  Paul Johnson, 41            46:13    7:26  Intern'tl Paper   I-L
   31  Gary Wade, 45               46:38    7:30  O E M/Erie I-S
   32  Barb Lorman, 37*            47:01    7:34  Erie Ins. Group  O-L
   33  Gerald Alexander, 46        47:05    7:35  Snap - Tite  I-M
   34  Louis Lazzara, 60           47:14    7:36  Elect Materials  I-M
   35  Ron Seroka, 44              47:28    7:38  F M C Smith Meter 1-S
   36  Dave Gallogly, 37           47:37    7:40  Werner Co  I-M
   37  Bridget Kennelley, 25*      47:39    7:40  Erie Ins. Group  O-L
   38  Jesse Depriest, 30          47:42    7:41  Lord Corp  I-M
   39  Sue Nivens, 39*             47:44    7:41  Erie Ins. Group  O-L
   40  Eileen King, 34*            47:46    7:41  G E   I-L
   41  Richard Fitzsimmons, 54     47:58    7:43  G E   I-L
   42  Kenneth Nedley, 38          48:08    7:45  G E   I-L
   43  Dave Perkowski, 39          48:13    7:46  G E   I-L
   44  Mike Radomile, 44           48:15    7:46  G E   I-L
   45  Chuck Kozik, 39             48:22    7:47  F M C Smith Meter 1-S
   46  Derek Bayer, 29             48:33    7:49  Individual
   47  Erin Riley, 16              48:41    7:50  Snap - Tite  I-M
   48  Ron Murphy, 57              49:32    7:58  Erie Ins. Group  O-L
                               8:00 Pace
   49  Tim Fellmeyer, 33           49:39    8:00  Hamot  O-L
   50  Daniel Keith, 49            49:41    8:00  Elect Materials  I-M
   51  Dustin Chevalier, 15        49:42    8:00  Preferred Instit. 0-S
   52  Gerry Mullen, 49            49:45    8:01  Eriez Magnetics  I-S
   53  Lisa Moats, 23*             50:04    8:04  Preferred Instit. 0-S
   54  Bill Moats, 51              50:04    8:04  Preferred Instit. 0-S
   55  Dave Sneeringer, 43         50:24    8:07  F M C Smith Meter 1-S
   56  Mark Thoreson, 39           50:46    8:10  Elect Materials  I-M
   57  Cecelia Strasser, 40*       50:47    8:11  Intern'tl Paper   I-L
   58  Luis Velez, 43              50:55    8:12  Snap - Tite  I-M
   59  Rob Prindle, 32             51:00    8:13  O E M/Erie I-S
   60  Matt McKinney, 17           51:30    8:17  Snap - Tite  I-M
   61  Joe Hudacky, 57             51:43    8:20  
   62  Randy Heemer, 42            52:08    8:24  Engelhard  I-S
   63  Thad Plasczynski, 42        52:43    8:29  Lord Corp  I-M
   64  Don Durkin, 46              53:25    8:36  G E   I-L
   65  Robert Freeman, 42          53:35    8:38  Erie Ins. Group  O-L
   66  Mary Harned, 42*            53:51    8:40  Snap - Tite  I-M
   67  Terry Ferrante, 37          54:02    8:42  Erie Ins. Group  O-L
   68  Diane Hanes, 26*            54:10    8:43  Erie Ins. Group  O-L
   69  Betsy Brady, 36*            54:31    8:47  Eriez Magnetics  I-S
   70  Bud Nelson, 63              54:33    8:47  Eriez Magnetics  I-S
   71  Dale Werner, 58             55:00    8:51  G E   I-L
   72  Jon Koester, 51             55:42    8:58  Engelhard  I-S
                               9:00 Pace
   73  Yvonne Lorah, 43*           55:53    9:00  Erie Ins. Group  O-L
   74  Peggy Hardesty, 45*         55:53    9:00  Erie Ins. Group  O-L
   75  Lisa Chiarelli, 17*         56:09    9:02  Intern'tl Paper   I-L
   76  Terry Dernar, 44            56:30    9:06  Snap - Tite  I-M
   77  Bob Koppes, 48              56:46    9:08  G E   I-L
   78  Ken Fromknecht, 50          56:53    9:09  Individual
   79  David Rodgers, 49           56:58    9:10  Engelhard  I-S
   80  Pat Rougeux, 39             57:22    9:14  O E M/Erie I-S
   81  Bernard Jaros, 34           57:23    9:14  O E M/Erie I-S
   82  Bruce Rogala, 49            57:26    9:15  National Fuel  I-M
   83  Leslie-Stinson Difrank, 41* 58:33    9:26  Lord Corp  I-M
   84  Leslie Szall, 44            58:48    9:28  Snap - Tite  I-M
   85  Ed Flagella, 53             59:03    9:30  G E   I-L
   86  Ron Bonaminio, 60           59:06    9:31  Lord Corp  I-M
   87  Paul Gacka, 45              59:32    9:35  Haysite  I-S
   88  Robb Hanes, 29            1:00:03    9:40  O E M/Erie I-S
   89  Robert Gallivan, 60       1:00:11    9:41  F M C Smith Meter 1-S
   90  Jeff Wiesner, 38          1:00:17    9:42  National Fuel  I-M
   91  Bill Beveridge, 47        1:00:18    9:42  National Fuel  I-M
   92  Kieth Jones, 54           1:00:24    9:43  Eriez Magnetics  I-S
   93  Cory Chevalier, 13        1:01:23    9:53  Preferred Instit. 0-S
   94  Mike Chevalier, 47        1:01:24    9:53  Preferred Instit. 0-S
   95  Dennis Howard, 55         1:01:42    9:56  Lord Corp  I-M
   96  Robert Buzanowski, 23     1:01:59    9:59  Haysite  I-S
                              10:00 Pace
   97  Larry Finazzo, 24         1:02:16   10:01  Haysite  I-S
   98  Pam Wiley, 35*            1:02:24   10:03  Hamot  O-L
   99  David Waples, 41          1:02:41   10:06  National Fuel  I-M
  100  Paul Burkell, 50          1:03:24   10:13  Haysite  I-S
  101  Mike McCullough, 20       1:03:47   10:16  O E M/Erie I-S
  102  Crystal Phillips, 37*     1:05:36   10:34  G E   I-L
  103  Dave Stangle, 58          1:05:38   10:34  G E   I-L
  104  David Heberle, 49         1:07:48   10:55  Intern'tl Paper   I-L
                              11:00 Pace
  105  John Lytle, 43            1:14:29   11:59  G E   I-L
                              12:00 Pace
  106  Alexander Maltarowsky, 50 1:19:28   12:48  Individual
  107  Nancy Taylor, 44*         1:20:27   12:57  National Fuel  I-M
"*" indicates females
5 finishers among Men 19 & Under
5 finishers among Men 20 - 29
23 finishers among Men 30 - 39
35 finishers among Men 40 - 49
19 finishers among Men 50 - 59
4 finishers among Men 60 & Up
1 finishers among Women 19 & Under
3 finishers among Women 20 - 29
6 finishers among Women 30 - 39
6 finishers among Women 40 - 49
91 male finishers
16 female finishers
107 total finishers
å