STRAWBERRY DAYS 5K
Half Mile Kids Race
June 7, 2000

 PLACE                  FINISHER                  TIME    PACE

    1  Helen Phipps, 11*, Grove City, PA           3:08    6:15
    2  Emma Stapleton, 11*, Unattached             3:27    6:54
                               7:00 Pace
    3  Nicole Leone, 9*, Grove City, PA            3:35    7:09
    4  Katelyn Downing, 8*, Ellwood City, PA       3:38    7:14
    5  Marty Phipps, 8, Grove City, PA             3:41    7:22
    6  Wesley Phipps, 6, Grove City, PA            3:42    7:23
    7  Greg Faulconbridge, 12, Grove City, PA      3:47    7:32
    8  Blaise Bucha, 8, Volant, PA                 3:48    7:34
    9  Shane Saginak, 7, Slippery Rock, PA         3:51    7:41
   10  Bethany Kifer, 7*, Sharon, PA               3:53    7:45
                               8:00 Pace
   11  Ryan Blair, 6, Greenville, PA               4:01    8:01
   12  Adam Duncan, 6, Ambridge, PA                4:02    8:04
   13  Lauryn Franklin, 10*, Grove City, PA        4:04    8:07
   14  David C. Potsubay, 7, Volant, PA            4:06    8:11
   15  Amy Blair, 8*, Greenville, PA               4:10    8:20
   16  Tyler Shoaf, 8, Hillsville, PA              4:11    8:22
   17  Kellee Faulconbridge, 9*, Grove City, PA    4:14    8:27
   18  Tony Miller, 9, Greenville, PA              4:21    8:42
   19  Clarissa Potsubay, 6*, Volant, PA           4:24    8:47
   20  Darcie Holmes, 7*, Grove City, PA           4:27    8:53
                               9:00 Pace
   21  Barrett Kemp, 5, Shinglehouse, PA           4:33    9:06
   22  Rachelle Fuchs, 11*, West Middlesex, PA     4:35    9:09
   23  Kara Franklin, 6*, Grove City, PA           4:38    9:15
   24  Bailey Kemp, 5*, Shinglehouse, PA           4:55    9:50
                              10:00 Pace
   25  Ben Allman, 6, Cranberry Twp, PA            5:04   10:06
   26  Christine Potsubay, 5*, Volant, PA          5:05   10:08
   27  Mary Eschenfelder, 6*, Beaver, PA           5:12   10:24
                              11:00 Pace
   28  Andrew Etsell, 5, Meadville, PA             5:38   11:15
   29  Emily Bucha, 5*, Volant, PA                 5:51   11:40
                              12:00 Pace
   30  Seth Pearson, 5, Grove City, PA             6:09   12:16
   31  Treyton Hanna, 3, Oil City, PA              6:12   12:22
   32  Maris Hanna, 4*, Unattached                 6:18   12:36
   33  Annie Shuler, 4*, New Castle, PA            6:20   12:39
   34  Claire Allman, 5*, Unattached               6:20   12:40
                              13:00 Pace
   35  Carson Betts, 4, Kinsman, OH                6:34   13:07
                              18:00 Pace
   36  Jared Thomas, 2, New Wilmington, PA         9:14   18:27
"*" indicates females
17 finishers among Men 15 & Under
19 finishers among Women 15 & Under
17 male finishers
19 female finishers
36 total finishers