KILTED MILE

Edinboro, PA

May 19, 2006

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME

    1       Peter Boyd, 31, Union City, PA              4:36  
    2    1  Jeffery McCabe, 22, Exeter, PA              4:44  
    3    2  Patrick Hager, 20, Edinboro, PA             4:49  
    4    1  Kyle Gheres, 18, Edinboro, PA               4:50  
    5    3  Matthew Puleio, 24, Meadville, PA           5:04  
    6    2  Andy Dilla, 17, Edinboro, PA                5:10  
    7    3  Craig Hutcheson, 16, Edinboro, PA           5:11  
    8    4  Reid Larson, 20, Edinboro, PA               5:13  
    9    4  Ashton Osterling, 19, Edinboro, PA          5:17  
   10    5  Justin Larner, 24, Edinboro, PA             5:19  
   11    1  Robert Giesen, 42, North East, PA           5:25  
   12    6  Kevin Slagle, 25, Erie, PA                  5:29  
   13    1  Rodger Dilla, 14, Edinboro, PA              5:34  
   14    1  Satoshi Oka, 35, Edinboro, PA               5:41  
   15       Jeannette Boyd, 30*, Union City, PA         5:49  
   16    2  Morgan Elliot, 14, Waterford, PA            5:52  
   17    2  Chris Mrozowski, 43, North East, PA         5:54  
   18    2  Darren Williams, 36, Edinboro, PA           5:55  
   19    3  Jim Donnelly, 47, Edinboro, PA              5:57  
   20    3  Michael Green, 14, Edinboro, PA             5:59  
   21    4  Andrew Lawler, 46, Albion, PA               6:19  
   22    4  Zack D'Aurora, 14, Cambridge Springs, PA    6:42  
   23    1  Clara Ashton, 11*, Edinboro, PA             6:43  
   24    5  Michael O'Connor, 41, McKean, PA            6:45  
   25    7  Jesse Brace, 23, Edinboro, PA               6:47  
   26    6  Don D'Aurora, 49, Cambridge Springs, PA     6:53  
   27    1  Maggy Ashton, 14*, Edinboro, PA             7:00  
   28    1  Dan McClune, 11, Edinboro, PA               7:02  
   29    8  Morgan Brace, 23, Edinboro, PA              7:05  
   30    2  Sarah Mrozowski, 12*, North East, PA        7:06  
   31    2  Tyler Giesen, 12, North East, PA            7:08  
   32    7  Cliford Hoey, 41, Cochranton, PA            7:16  
   33    5  Matt Clayton, 14, Cambridge Springs, PA     7:20  
   34    3  Quinn Thompson, 11, Edinboro, PA            7:25  
   35    4  Chad Hoey, 11, Cochranton, PA               7:28  
   36    6  Harrison Giesen, 14, North East, PA         7:37  
   37    1  Ryan Regan, 8, Edinboro, PA                 7:41  
   38    1  Frank McCommons, 55, Edinboro, PA           7:46  
   39    2  Zachary Collins, 8, Jefferson, OH           7:48  
   40    1  George McGuire, 9, Waterford, PA            7:52  
   41    3  Aaron Mrozowski, 7, North East, PA          7:54  
   42    7  Evan Gheres, 13, Edinboro, PA               7:56  
   43    1  Denise D'Aurora, 44*, Cambridge Springs, PA 8:00  
   44    3  Jen Hartmann, 11*, Erie, PA                 8:05  
   45    8  Steve Curtze, 49, Waterford, PA             8:09  
   46    2  Susan Middleton, 40*, Waterford, PA         8:12  
   47    4  Peter Dilla, 8, Edinboro, PA                8:15  
   48    5  Hunter Kallay, 7, Edinboro, PA              8:16  
   49    9  Brad Kallay, 44, Edinboro, PA               8:17  
   50    2  Mark Kitts, 51, Erie, PA                    8:19  
   51    6  Matthew Hartmann, 8, Erie, PA               8:24  
   52    3  Julie Hartmann, 43*, Erie, PA               8:25  
   53    1  Erica Brusselars, 29*, Pittsburgh, PA       8:33  
   54    1  Elizabeth Buhl, 15*, Erie, PA               8:34  
   55    3  Jon Ingersoll, 54, Cambridge Springs, PA    8:37  
   56    1  Pam Valone, 56*, Edinboro, PA               8:38  
   57    2  Nancy Ingersoll, 54*, Cambridge Springs, PA 8:47  
   58    1  Alyssa Boyd, 6*, Union City, PA             8:47  
   59    1  Michelle Battko, 37*, Edinboro, PA          8:57  
   60    3  Jan Comi, 52*, Erie, PA                     8:59  
   61   10  David Comi, 49, Erie, PA                    9:00  
   62    1  Shae Thompson, 8*, Edinboro, PA             9:50  
   63    4  Edie Leute, 43*, Union City, PA             10:17  
   64    2  Bailey Battko, 8*, Edinboro, PA             10:51  
   65    1  Vere Bellian, 78, Jamestown, PA             10:54  
   66    1  Ross Marendt, 5, Edinboro, PA               10:56  
   67    3  Eric Marendt, 35, Edinboro, PA              10:57  
   68    2  Correy O'Connor, 10, McKean, PA             10:59  
   69    1  Erica Peters, 4*, Meadville, PA             11:47  
   70    1  Doug Henderson, 65, Cambridge Springs, PA   13:50  
   71    1  Margaret Walker, 84*, Cambridge Springs, PA 14:06  
   72    2  Andrea Bulich, 14*, Edinboro, PA            16:00  
"*" indicates females
1 finishers among Men 5 - 6
6 finishers among Men 7 - 8
2 finishers among Men 9 - 10
4 finishers among Men 11 - 12
7 finishers among Men 13 - 14
4 finishers among Men 15 - 19
8 finishers among Men 20 - 29
3 finishers among Men 30 - 39
10 finishers among Men 40 - 49
3 finishers among Men 50 - 58
1 finishers among Men 59 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
1 finishers among Women 4 & Under
1 finishers among Women 5 - 6
2 finishers among Women 7 - 8
3 finishers among Women 11 - 12
2 finishers among Women 13 - 14
1 finishers among Women 15 - 19
1 finishers among Women 20 - 29
1 finishers among Women 30 - 39
4 finishers among Women 40 - 49
3 finishers among Women 50 - 58
1 finishers among Women 70 & Up
51 male finishers
21 female finishers
72 total finishers

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME


Open Men
    1    1  Peter Boyd, 31, Union City, PA              4:36  

Open Women
   15    1  Jeannette Boyd, 30, Union City, PA          5:49  

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME

Men 5 - 6
   66    1  Ross Marendt, 5, Edinboro, PA               10:56  

Men 7 - 8
   37    1  Ryan Regan, 8, Edinboro, PA                 7:41  
   39    2  Zachary Collins, 8, Jefferson, OH           7:48  
   41    3  Aaron Mrozowski, 7, North East, PA          7:54  
   47    4  Peter Dilla, 8, Edinboro, PA                8:15  
   48    5  Hunter Kallay, 7, Edinboro, PA              8:16  
   51    6  Matthew Hartmann, 8, Erie, PA               8:24  

Men 9 - 10
   40    1  George McGuire, 9, Waterford, PA            7:52  
   68    2  Correy O'Connor, 10, McKean, PA             10:59  

Men 11 - 12
   28    1  Dan McClune, 11, Edinboro, PA               7:02  
   31    2  Tyler Giesen, 12, North East, PA            7:08  
   34    3  Quinn Thompson, 11, Edinboro, PA            7:25  
   35    4  Chad Hoey, 11, Cochranton, PA               7:28  

Men 13 - 14
   13    1  Rodger Dilla, 14, Edinboro, PA              5:34  
   16    2  Morgan Elliot, 14, Waterford, PA            5:52  
   20    3  Michael Green, 14, Edinboro, PA             5:59  
   22    4  Zack D'Aurora, 14, Cambridge Springs, PA    6:42  
   33    5  Matt Clayton, 14, Cambridge Springs, PA     7:20  
   36    6  Harrison Giesen, 14, North East, PA         7:37  
   42    7  Evan Gheres, 13, Edinboro, PA               7:56  

Men 15 - 19
    4    1  Kyle Gheres, 18, Edinboro, PA               4:50  
    6    2  Andy Dilla, 17, Edinboro, PA                5:10  
    7    3  Craig Hutcheson, 16, Edinboro, PA           5:11  
    9    4  Ashton Osterling, 19, Edinboro, PA          5:17  

Men 20 - 29
    2    1  Jeffery McCabe, 22, Exeter, PA              4:44  
    3    2  Patrick Hager, 20, Edinboro, PA             4:49  
    5    3  Matthew Puleio, 24, Meadville, PA           5:04  
    8    4  Reid Larson, 20, Edinboro, PA               5:13  
   10    5  Justin Larner, 24, Edinboro, PA             5:19  
   12    6  Kevin Slagle, 25, Erie, PA                  5:29  
   25    7  Jesse Brace, 23, Edinboro, PA               6:47  
   29    8  Morgan Brace, 23, Edinboro, PA              7:05  

Men 30 - 39
   14    1  Satoshi Oka, 35, Edinboro, PA               5:41  
   18    2  Darren Williams, 36, Edinboro, PA           5:55  
   67    3  Eric Marendt, 35, Edinboro, PA              10:57  

Men 40 - 49
   11    1  Robert Giesen, 42, North East, PA           5:25  
   17    2  Chris Mrozowski, 43, North East, PA         5:54  
   19    3  Jim Donnelly, 47, Edinboro, PA              5:57  
   21    4  Andrew Lawler, 46, Albion, PA               6:19  
   24    5  Michael O'Connor, 41, McKean, PA            6:45  
   26    6  Don D'Aurora, 49, Cambridge Springs, PA     6:53  
   32    7  Cliford Hoey, 41, Cochranton, PA            7:16  
   45    8  Steve Curtze, 49, Waterford, PA             8:09  
   49    9  Brad Kallay, 44, Edinboro, PA               8:17  
   61   10  David Comi, 49, Erie, PA                    9:00  

Men 50 - 58
   38    1  Frank McCommons, 55, Edinboro, PA           7:46  
   50    2  Mark Kitts, 51, Erie, PA                    8:19  
   55    3  Jon Ingersoll, 54, Cambridge Springs, PA    8:37  

Men 59 - 69
   70    1  Doug Henderson, 65, Cambridge Springs, PA   13:50  

Men 70 & Up
   65    1  Vere Bellian, 78, Jamestown, PA             10:54  

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME

Women 4 & Under
   69    1  Erica Peters, 4, Meadville, PA              11:47  

Women 5 - 6
   58    1  Alyssa Boyd, 6, Union City, PA              8:47  

Women 7 - 8
   62    1  Shae Thompson, 8, Edinboro, PA              9:50  
   64    2  Bailey Battko, 8, Edinboro, PA              10:51  

Women 11 - 12
   23    1  Clara Ashton, 11, Edinboro, PA              6:43  
   30    2  Sarah Mrozowski, 12, North East, PA         7:06  
   44    3  Jen Hartmann, 11, Erie, PA                  8:05  

Women 13 - 14
   27    1  Maggy Ashton, 14, Edinboro, PA              7:00  
   72    2  Andrea Bulich, 14, Edinboro, PA             16:00  

Women 15 - 19
   54    1  Elizabeth Buhl, 15, Erie, PA                8:34  

Women 20 - 29
   53    1  Erica Brusselars, 29, Pittsburgh, PA        8:33  

Women 30 - 39
   59    1  Michelle Battko, 37, Edinboro, PA           8:57  

Women 40 - 49
   43    1  Denise D'Aurora, 44, Cambridge Springs, PA  8:00  
   46    2  Susan Middleton, 40, Waterford, PA          8:12  
   52    3  Julie Hartmann, 43, Erie, PA                8:25  
   63    4  Edie Leute, 43, Union City, PA              10:17  

Women 50 - 58
   56    1  Pam Valone, 56, Edinboro, PA                8:38  
   57    2  Nancy Ingersoll, 54, Cambridge Springs, PA  8:47  
   60    3  Jan Comi, 52, Erie, PA                      8:59  

Women 70 & Up
   71    1  Margaret Walker, 84, Cambridge Springs, PA  14:06  
Top

Return to home page.