SW BUTLER YMCA YOUTH TRIATHLON

ZELIENOPLE,PA

July 29, 2006

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME


1. Boys 6-7
    1    1  M6  Matthew Lovel, Boys 6-7                     7:18  
    2    2  M6  Shane Helpner, Boys 6-7                     7:41  
    3    3  M6  Kevin Stamile, Boys 6-7                     7:58  
3 Finishers     Time = 22:57     Places = 6

2. Girls 6-7
    4    1  W6  Anna Lovel*, Girls 6-7                      8:26  
    5    2  W6  Erin Piotrowski*, Girls 6-7                 9:16  
2 Finishers     Time = 17:42     Places = 9

3. Girls 8-9
    8    1  W8  Taylor Lake*, Girls 8-9                     6:18  
    9    2  W8  Grace Reynolds*, Girls 8-9                  6:28  
   10    3  W8  Tabitha White*, Girls 8-9                   6:36  
   11    4  W8  Emily Kristoff*, Girls 8-9                  6:39  
   13    5  W8  Nicole Parrish*, Girls 8-9                  6:59  
   16    7  W8  Katie Franze*, Girls 8-9                    7:37  
   17    8  W8  Rachel Cummings*, Girls 8-9                 7:43  
   18    9  W8  Emily Cekella*, Girls 8-9                   7:52  
   22   10  W8  Elektra Davis*, Girls 8-9                   8:54  
   23   11  W8  Sarah Foster*, Girls 8-9                    8:54  
   24   12  W8  Natalie Young*, Girls 8-9                   9:04  
   26   13  W8  Logan Renshaw*, Girls 8-9                   10:13  
   27   14  W8  Carrie Buckley*, Girls 8-9                  10:34  
   28   15  W8  Kate Davis*, Girls 8-9                      10:53  
   29   16  W8  Megan Piotrowski*, Girls 8-9                12:27  
15 Finishers     Time = 33:00     Places = 51

4. Boys 8-9
    6    1  M8  Jordan Lake, Boys 8-9                       5:58  
    7    2  M8  Daniel Meehan, Boys 8-9                     6:00  
   12    3  M8  Elijah Davis, Boys 8-9                      6:54  
   14    4  M8  John Buckley, Boys 8-9                      7:02  
   15    6  W8  Caitlin Devries*, Boys 8-9                  7:35  
   19    5  M8  P J. Stamile, Boys 8-9                      8:03  
   20    6  M8  Ricky Fingers, Boys 8-9                     8:01  
   21    7  M8  Nathan Cummings, Boys 8-9                   8:17  
   25    8  M8  Ethan Leisie, Boys 8-9                      9:48  
9 Finishers     Time = 33:29     Places = 54

5. Boys 10-12
   30    1  M10 Mike Meehan, Boys 10-12                     9:43  
   31    2  M10 Nathaniel White, Boys 10-12                 10:43  
   32    1  W10 Marissa Lovell*, Boys 10-12                 11:11  
   33    3  M10 Jordan Swarts, Boys 10-12                   11:35  
   35    4  M10 Joey Franze, Boys 10-12                     12:22  
   36    5  M10 Elijah Whyte, Boys 10-12                    12:25  
   39    6  M10 Alex Kirschner, Boys 10-12                  13:36  
   40    7  M10 Todd Kaman, Boys 10-12                      14:15  
   41    8  M10 Zachary Ratkus, Boys 10-12                  14:35  
   42    9  M10 Brett Foster, Boys 10-12                    14:40  
   48   10  M10 Mark Vargo, Boys 10-12                      17:04  
   49   11  M10 Collins Summers, Boys 10-12                 19:19  
12 Finishers     Time = 55:34     Places = 161

6. Girls 10-12
   34    2  W10 Hannah Reynolds*, Girls 10-12               11:59  
   37    3  W10 Madison Kristoff*, Girls 10-12              13:01  
   38    4  W10 Stefany Baron*, Girls 10-12                 13:16  
   43    5  W10 Katie Fingers*, Girls 10-12                 14:54  
   44    6  W10 Allie Swell*, Girls 10-12                   15:25  
   45    7  W10 Katie Reed*, Girls 10-12                    15:39  
   46    8  W10 Melanie Young*, Girls 10-12                 16:11  
   47    9  W10 Olivia Vargo*, Girls 10-12                  16:40  
8 Finishers     Time = 1:08:35     Places = 196