SHENANGO VALLEY YOUTH TRIATHLON

Sharon, PA

July 30, 2006


Results by runhigh.com

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS                                             SWIM        BIKE        RUN        TOTAL
 PLACE PLACE            FINISHER                          TIME        TIME        TIME        TIME

Men 7 & Under
   27    1  Tyler Baretta, 7, Sharpsville, PA                2:39        8:07        4:46     15:32

Men 8 - 8
    4    1  Jacob Wilson, 8, Sharon, PA                      1:40        5:34        3:48     11:02
    9    2  Jason Berlin, 8, Mercer, PA                      1:53        6:24        3:49     12:06
   20    3  Alex O'Brian, 8, Sharpsville, PA                 2:08        7:24        4:33     14:05

Men 9 - 9
    3    1  Kyle Boyd, 9, Hermitage, PA                      1:27        5:41        3:44     10:52
   10    2  Sean Gramley, 9, Sharon, PA                      1:27        6:40        4:10     12:17
   11    3  Dayne Smith, 9, Sharpsville, PA                  1:42        5:36        5:18     12:36
   12    4  Kevin Hartenstein, 9, Hermitage, PA              1:26        7:53        3:32     12:51
   13    5  Ray Joseph, 9, Sharpsville, PA                   1:55        6:47        4:13     12:55
   14    6  Kyle Hartenstein, 9, Hermitage, PA               1:28        6:40        4:55     13:03
   21    7  Ben Wilson, 9, Sharon, PA                        2:09        7:12        4:47     14:08
   23    8  Keshon Harden-Short, 9                           2:06        8:20        3:51     14:17
   31    9  Samuel Walgenbach, 9, Sharon, PA                 2:05        8:30        6:11     16:46

Men 10 - 10
    1    1  Dylan Cerroni, 10, Sharon, PA                    1:09        5:02        3:25      9:36
   17    2  Paul Spondike, 10, Sharon, PA                    1:20        6:56        5:25     13:41

Men 11 - 11
   38    1  Isaac Black, 11, Hermitage, PA                   3:12       10:54        8:12     22:18

Men 12 - 12
   40    1  Aaron Pace, 12, New Castle, PA                   1:57       12:01        9:52     23:50
   45    2  Robby Moss, 12                                   4:16       14:54       12:24     31:34

Men 13 - 13

Men 14 & Up

        CLASS                                             SWIM        BIKE        RUN        TOTAL
 PLACE PLACE            FINISHER                          TIME        TIME        TIME        TIME

Women 7 & Under
    5    1  Devin Javens, 7, Hermitage, PA                   1:23        6:24        3:41     11:28
   16    2  Nadine Hobson, 7                                 1:48        6:58        4:21     13:07
   18    3  Veda Gerasimek, 7                                2:07        6:34        5:02     13:43
   24    4  Devin Gramley, 7, Sharon, PA                     1:21        8:15        4:47     14:23
   25    5  Simone Esters, 7, Hermitage, PA                  2:08        7:28        5:20     14:56
   28    6  Erin Gramley, 7, Sharon, PA                      1:51        8:50        5:07     15:48
   33    7  Rachel Royer, 7, Sharon, PA                      2:48        9:54        4:58     17:40
   34    8  Lisa Reimold, 7                                  2:05        9:50        5:45     17:40

Women 8 - 8
    6    1  Delaney Javens, 8, Hermitage, PA                 1:22        6:14        3:56     11:32
    7    2  Nicole Hobson, 8, Farell, PA                     1:28        5:57        4:17     11:42
    8    3  Izzy Schell, 8, Sharpsville, PA                  1:34        6:23        4:09     12:06
   15    4  Haley Boyd, 8, Hermitage, PA                     1:37        7:05        4:24     13:06
   35    5  Isabelle Bleakney, 8, Hermitage, PA              1:41       10:39        5:21     17:41
   37    6  Megan Engellenner, 8, Hermitage, PA              2:00        9:15        7:11     18:26

Women 9 - 9
   26    1  Emma Forner, 9, Hermitage, PA                    1:39        8:16        5:08     15:03
   29    2  Jaquelyn Bradshaw, 9, Sharon, PA                 2:32        8:38        5:17     16:27
   30    3  Deona Snyder, 9, Sharon, PA                      2:35        8:34        5:35     16:44
   32    4  Madison Bonekovic, 9, Masury, OH                 2:29        8:37        6:19     17:25

Women 10 - 10
    2    1  Kalie Davis, 10, Grove City, PA                  1:14        5:44        3:29     10:27
   19    2  Rena Mihalcin, 10, Hubbard, OH                   1:38        7:30        4:45     13:53
   22    3  Alexis Reimold, 10                               2:04        7:34        4:37     14:15

Women 11 - 11
   44    1  Shannon Gramley, 11, Sharon, PA                  2:15       14:18        9:09     25:42

Women 12 - 12
   36    1  Dana Cerroni, 12, Sharon, PA                     1:49       10:01        6:34     18:24
   39    2  Aubrey Cromartie, 12                             1:50       13:04        7:38     22:32
   43    3  Morgan Richards, 12, Hermitage, PA               3:08       14:32        7:49     25:29

Women 13 - 13
   42    1  Marlee Hartenstein, 13, Hermitage, PA            1:57       13:37        9:15     24:49

Women 14 & Up
   41    1  Madison Richards, 14, Hermitage, PA              2:21       13:12        8:29     24:02
Top

Return to home page.