NORTH FAYETTE TWP. 5K

NORTH FAYETTE, PA

Aug. 5, 2006

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS
 PLACE PLACE           FINISHER          TIME    PACE

    1       Kyle Dorman, 19             17:29    5:38

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

2 1 Gerry Hudak, 17 18:37 6:00 3 2 Ryan Fisher, 16 19:27 6:16 4 3 Travis Bui, 19 20:06 6:29 5 1 Ryan Cieslak, 11 20:25 6:35 6 2 Richie Carmichael, 14 20:38 6:39 7 4 Cole Clark, 15 20:43 6:41 8 Leslie Wood, 16* 20:45 6:42 9 1 Mike Romzy, 45 20:50 6:43 10 1 Larry Roolf, 52 20:59 6:46 11 2 Gary Carmichael, 43 21:16 6:52 12 3 Adam Lucarino, 13 21:26 6:55
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

13 1 Cindy Hatch, 52* 21:45 7:01 14 1 Joe Duscher, 39 21:47 7:02 15 2 Jerry Wessel, 57 22:07 7:08 16 2 Alex Tesla, 38 22:16 7:11 17 5 Shane Glass, 16 22:39 7:18 18 4 Hunter Ward, 13 22:50 7:22 19 1 Brianna Polen, 16* 23:10 7:28 20 3 Jim Slovak, 59 23:25 7:33 21 6 Aaron Brown, 17 23:51 7:42 22 7 Aaron Schade, 20 23:51 7:42 23 3 Greg Nicholson, 30 24:05 7:46 24 4 Glenn Schade, 52 24:06 7:46 25 3 David Carmichael, 40 24:22 7:52 26 4 Chris Kat, 36 24:38 7:57 27 4 Doug Smith, 42 24:39 7:57
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

28 5 Dominic Cicchirillo, 44 24:48 8:00 29 5 Stan Cieslak, 51 25:14 8:08 30 2 Kim Cieslak, 50* 25:16 8:09 31 5 Brent Perry, 11 25:27 8:13 32 1 Deb Esia, 48* 25:54 8:21 33 6 Rocco Prologo, 47 26:05 8:25 34 5 Jeff Giles, 36 26:15 8:28 35 1 Abby Hudak, 14* 26:25 8:31 36 8 Justin Gloor, 16 26:35 8:35 37 6 John Cucarese, 60 26:59 8:42 38 2 Barbara Thomson, 45* 27:00 8:43 39 7 Lanny Venham, 47 27:33 8:53 40 3 Mary Ellen Tesla, 45* 27:38 8:55 41 6 Colin Cunnungham, 11 27:43 8:56
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

42 8 Bill Delelles, 48 28:00 9:02 43 7 Jonathan Lazarowicz, 13 28:11 9:05 44 8 Brian Crossley, 14 28:13 9:06 45 7 Helmuth Kump, 50 28:28 9:11 46 6 Jeff Upton, 38 29:09 9:24 47 2 Amanda Carmichael, 11* 29:42 9:35 48 Bill Englehart 29:57 9:40 49 9 Scott Cuningham, 40 30:03 9:42 50 8 Grant Anderson, 65 30:06 9:43 51 9 Jim Damico, 21 30:12 9:45
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

52 4 Barb Carmichael, 43* 33:15 10:44
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

53 9 Elmer Gasper, 74 34:37 11:10 54 9 Thomas Kump, 14 36:42 11:50 55 10 Greg Kump, 12 36:45 11:51 "*" indicates females 10 finishers among Men 14 & Under 9 finishers among Men 15 - 21 6 finishers among Men 30 - 39 9 finishers among Men 40 - 49 9 finishers among Men 50 & Up 2 finishers among Women 14 & Under 1 finishers among Women 15 - 21 4 finishers among Women 40 - 49 2 finishers among Women 50 & Up 45 male finishers 10 female finishers 55 total finishers CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Open Men 1 1 Kyle Dorman, 19 17:29 5:38 Open Women 8 1 Leslie Wood, 16 20:45 6:42 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Men 14 & Under 5 1 Ryan Cieslak, 11 20:25 6:35 6 2 Richie Carmichael, 14 20:38 6:39 12 3 Adam Lucarino, 13 21:26 6:55 18 4 Hunter Ward, 13 22:50 7:22 31 5 Brent Perry, 11 25:27 8:13 41 6 Colin Cunnungham, 11 27:43 8:56 43 7 Jonathan Lazarowicz, 13 28:11 9:05 44 8 Brian Crossley, 14 28:13 9:06 54 9 Thomas Kump, 14 36:42 11:50 55 10 Greg Kump, 12 36:45 11:51 Men 15 - 21 2 1 Gerry Hudak, 17 18:37 6:00 3 2 Ryan Fisher, 16 19:27 6:16 4 3 Travis Bui, 19 20:06 6:29 7 4 Cole Clark, 15 20:43 6:41 17 5 Shane Glass, 16 22:39 7:18 21 6 Aaron Brown, 17 23:51 7:42 22 7 Aaron Schade, 20 23:51 7:42 36 8 Justin Gloor, 16 26:35 8:35 51 9 Jim Damico, 21 30:12 9:45 Men 30 - 39 14 1 Joe Duscher, 39 21:47 7:02 16 2 Alex Tesla, 38 22:16 7:11 23 3 Greg Nicholson, 30 24:05 7:46 26 4 Chris Kat, 36 24:38 7:57 34 5 Jeff Giles, 36 26:15 8:28 46 6 Jeff Upton, 38 29:09 9:24 Men 40 - 49 9 1 Mike Romzy, 45 20:50 6:43 11 2 Gary Carmichael, 43 21:16 6:52 25 3 David Carmichael, 40 24:22 7:52 27 4 Doug Smith, 42 24:39 7:57 28 5 Dominic Cicchirillo, 44 24:48 8:00 33 6 Rocco Prologo, 47 26:05 8:25 39 7 Lanny Venham, 47 27:33 8:53 42 8 Bill Delelles, 48 28:00 9:02 49 9 Scott Cuningham, 40 30:03 9:42 Men 50 & Up 10 1 Larry Roolf, 52 20:59 6:46 15 2 Jerry Wessel, 57 22:07 7:08 20 3 Jim Slovak, 59 23:25 7:33 24 4 Glenn Schade, 52 24:06 7:46 29 5 Stan Cieslak, 51 25:14 8:08 37 6 John Cucarese, 60 26:59 8:42 45 7 Helmuth Kump, 50 28:28 9:11 50 8 Grant Anderson, 65 30:06 9:43 53 9 Elmer Gasper, 74 34:37 11:10 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Women 14 & Under 35 1 Abby Hudak, 14 26:25 8:31 47 2 Amanda Carmichael, 11 29:42 9:35 Women 15 - 21 19 1 Brianna Polen, 16 23:10 7:28 Women 40 - 49 32 1 Deb Esia, 48 25:54 8:21 38 2 Barbara Thomson, 45 27:00 8:43 40 3 Mary Ellen Tesla, 45 27:38 8:55 52 4 Barb Carmichael, 43 33:15 10:44 Women 50 & Up 13 1 Cindy Hatch, 52 21:45 7:01 30 2 Kim Cieslak, 50 25:16 8:09
Top

Return to home page.