Grove City YMCA Youth Triathlon

Aug. 10, 2006


Results by RUNHIGH.COM

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS                                 SWIM        T-1         BIKE        T-2         RUN        TOTAL
 PLACE PLACE            FINISHER              TIME        TIME        TIME        TIME        TIME        TIME

Men 9 & Under
    1    1  Ian Baun, 9                       :47         :29        3:34         :26        3:34      8:50
    2    2  Drew Damich, 9                    :40         :35        3:33         :27        3:39      8:54
    3    3  Colin Boxheimer, 9                :59         :42        3:02         :30        4:08      9:21
    4    4  Ethan Kellett, 9                 1:18         :54        4:44         :29        4:47     12:12
    5    5  Trey Stenger, 8                  1:00        1:20        4:51         :50        5:05     13:06
    7    6  Thomas Somora, 8                 1:06        1:07        5:26         :52        5:05     13:36
   10    7  Garrett Shaw, 7                  1:05        1:09        7:15         :26        5:05     15:00

Men 10 - 12
    6    1  Eric Wasek, 11                   1:34         :37        3:13         :20        7:22     13:06
    8    2  Thomas Bailey, 12                1:25         :22        5:21         :21        6:29     13:58
    9    3  Ezra Baun, 11                    1:50         :32        4:27         :27        7:25     14:41
   11    4  Makensie Kellett, 11             2:26         :31        4:27         :23        9:15     17:02
   12    5  Sam Homan, 12                    2:02        1:39        6:44         :20        7:26     18:11
   13    6  Adam Wimer, 12                   1:36         :48        4:35         :27       11:32     18:58
   14    7  Tyler Boxheimer, 11              1:59        1:17        7:29         :20        8:36     19:41

Men 13 - 14
   16    1  Patrick Shaw, 13                 2:23         :50        9:14         :23       12:44     25:34
   17    2  Chris Gregg, 14                  2:52        1:29        9:33         :25       17:25     31:44

Men 15 & Up
   15    1  Drew Archibald, 15               2:32         :47       10:24         :20       11:15     25:18
   18    2  Seth Brooks, 15                  2:30         :47       12:09         :21       16:01     31:48
   19    3  Ian Dunn, 15                     2:39        1:08       14:19         :20       14:06     32:32

        CLASS                                 SWIM        T-1         BIKE        T-2         RUN        TOTAL
 PLACE PLACE            FINISHER              TIME        TIME        TIME        TIME        TIME        TIME

Women 9 & Under
    1    1  Jessica Wasek, 7                  :57         :30        4:48         :20        5:15     11:50
    2    2  Sarah McFeely, 8                  :59        2:32        5:23         :19        5:18     14:31
    3    3  Hailey Shaw, 9                    :56        1:25        5:38         :21        6:14     14:34
    4    4  Claire Casalnova, 7              1:15        1:44        6:02         :21        5:14     14:36
    5    5  Kelly Somora, 6                  1:31        1:47        6:04         :37        5:18     15:17
    7    6  Kimberly Wendelschaef, 8          :59        1:58        7:52         :21        5:39     16:49

Women 10 - 12
    6    1  Hilliary Boxheimer, 12           1:32        1:04        7:09         :20        6:10     16:15
    8    2  Kristi Riesmeyer, 11             1:26         :58        7:08         :23        7:39     17:34
    9    3  Madison Raubaugh, 11             1:31         :50        7:21         :18        7:40     17:40
   10    4  Kalie Davis, 10                  1:31         :39        7:40         :30        7:24     17:44
   11    5  Abbie Casalnova, 11              1:48        1:45        8:37         :20        8:55     21:25
   12    6  Stefani Wendelschaef, 11         1:25        1:13        9:00         :22       10:17     22:17
   13    7  Emily Eperthener, 11             1:29        1:17       10:26         :21       11:47     25:20

Women 13 - 14
   14    1  Janele Baglia, 14                2:24         :49        9:30         :15       13:05     26:03
   15    2  Mary Jo Bailey, 13               2:25         :28        9:11         :16       13:44     26:04
   16    3  Rachel McFeely, 14               2:38         :49       10:22         :23       15:41     29:53

Women 15 & Up
   17    1  Katie Riesmeyer, 15              2:18        1:03       11:08         :21       15:53     30:43
   18    2  Megan Kays, 15                   2:41         :44       13:37         :10       15:59     33:11
   19    3  Emily Reed, 15                   2:41        1:11       13:46         :18       16:56     34:52
   20    4  Kellie Clemens, 17               2:33        1:16       16:10         :14       22:42     42:55
   21    5  Sarah Eperthener, 15             3:19        1:25       17:48         :19       28:24     51:15
Top

Return to home page.