TRICK OR TREAT TROT 5k

BEN AVON/EMSWORTH, PA

Oct. 21, 2006

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE

    1       Charlie Ban, 24                             15:50    5:06
    2       R. Zang, 30                                 18:18    5:54
    3       Scott Kaper, 37                             18:19    5:55

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

4 1 Jim Eisenheimer, 43 18:47 6:04 5 1 Ron Romanoff, 50 19:11 6:11 6 2 Richard Cook, 43 19:40 6:21 7 1 Max Morrow, 15 19:58 6:26 8 1 Steve Barringer, 22 20:06 6:29 9 1 Matt Marshall, 37 20:47 6:42 10 Joanna Tunncliffe, 48* 21:15 6:51 11 Sarah Fetterman, 23* 21:19 6:53 12 1 Daniel Williams, 34 21:28 6:55 13 1 Sam Bertenhal, 48 21:38 6:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

14 2 Paul Stumpf, 22 21:54 7:04 15 2 Fabian Garcia, 33 21:56 7:05 16 3 Jack Polce, 31 21:57 7:05 17 1 Justin Gottschalk, 25 21:58 7:05 18 2 Ron Hartle, 50 22:10 7:09 19 Lisa Patrini, 41* 22:16 7:11 20 1 Kate Pinta, 22* 22:22 7:13 21 2 Jeff Larak, 45 22:33 7:16 22 1 Jaime Naughton, 28* 23:05 7:27 23 2 Brittany Moore, 20* 23:06 7:27 24 2 Matt Thompson, 36 23:12 7:29 25 3 Jim Karn, 40 23:26 7:34 26 3 Tom Gorka, 55 23:29 7:35 27 4 Joe Tedesco, 52 23:46 7:40 28 3 David Komlenic, 47 23:52 7:42 29 2 Clint Hartle, 28 24:05 7:46 30 5 Joe Mascari, 54 24:06 7:46 31 3 Aaron Hall, 26 24:08 7:47 32 2 Erik Potts, 14 24:16 7:50 33 1 Diane Fair, 44* 24:33 7:55 34 6 Gary Sutton, 51 24:41 7:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

35 4 David Bologna, 47 24:48 8:00 36 1 Kelly Wanamaker, 35* 24:56 8:03 37 5 Mark Bodura, 48 24:56 8:03 38 7 John Arthur, 54 24:58 8:03 39 6 Ron Duursma, 48 25:19 8:10 40 2 Adrienne Cook, 38* 25:24 8:12 41 4 Adam Davidson, 32 25:33 8:15 42 2 Sarah Johnson, 28* 25:35 8:15 43 8 Jim Stuckman, 52 25:50 8:20 44 3 Gary Pollock, 39 26:08 8:26 45 3 Shanin Hart, 28* 26:10 8:26 46 9 John Pawlik, 56 26:14 8:28 47 2 Lisa Potts, 42* 26:26 8:32 48 1 Krysten Fritz, 19* 26:27 8:32 49 1 Cynthia Peta, 46* 26:30 8:33 50 4 Heather Hineman, 27* 26:32 8:34 51 5 Erick Polischak, 31 27:05 8:44 52 3 Maureen Castner, 23* 27:26 8:51 53 1 Michael Weir, 64 27:29 8:52 54 4 Liz Nowry, 23* 27:31 8:53 55 2 Spencer Ankeney, 64 27:38 8:55
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

56 4 Michael Cornell, 44 28:12 9:06 57 4 Ed Hirsh, 37 28:24 9:10 58 5 Erin Williams, 28* 28:45 9:16 59 3 Dana Casale, 44* 29:21 9:28 60 7 Nicholas Koch, 45 29:21 9:28 61 1 Jennifer Alcorn, 33* 29:27 9:30 62 5 Rebecca Alcorn, 23* 29:28 9:30 63 6 Shelly Stevenson, 21* 29:47 9:36 64 7 Krista Malingowski, 22* 29:48 9:37 65 3 Grant Anderson , 65 29:58 9:40 66 1 Joel Norman, 10 30:29 9:50 67 8 John Malicky, 49 30:53 9:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

68 2 Ian Pollock, 11 31:27 10:09 69 4 Linda Schultz, 44* 31:30 10:10 70 6 Heather Bierer, 28* 32:18 10:25 71 9 Jim Froehlich, 46 32:29 10:29 72 4 Elmer Gasper, 74 33:06 10:41 73 7 Melissa Cruz, 28* 33:08 10:41 74 1 Donna Gottschalk, 58* 33:17 10:44 75 2 Kim Kisner, 34* 33:38 10:51
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

76 3 Michele Johnson, 33* 34:39 11:11 77 1 Amanda Lewan, 7* 35:28 11:26 78 8 Erin Hartle, 28* 36:18 11:43
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

79 3 Kyle Froehlich, 15 40:17 13:00 80 2 Helen Morrow, 45* 40:25 13:02
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

81 5 William Dolan, 62 44:43 14:25 "*" indicates females 2 finishers among Men 12 & Under 3 finishers among Men 13 - 19 2 finishers among Men 20 - 24 3 finishers among Men 25 - 29 5 finishers among Men 30 - 34 4 finishers among Men 35 - 39 4 finishers among Men 40 - 44 9 finishers among Men 45 - 49 9 finishers among Men 50 - 59 5 finishers among Men 60 & Up 1 finishers among Women 12 & Under 1 finishers among Women 13 - 19 7 finishers among Women 20 - 24 8 finishers among Women 25 - 29 3 finishers among Women 30 - 34 2 finishers among Women 35 - 39 4 finishers among Women 40 - 44 2 finishers among Women 45 - 49 1 finishers among Women 50 - 59 49 male finishers 32 female finishers 81 total finishers CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Open Men 1 1 Charlie Ban, 24 15:50 5:06 2 2 R. Zang, 30 18:18 5:54 3 3 Scott Kaper, 37 18:19 5:55 Open Women 10 1 Joanna Tunncliffe, 48 21:15 6:51 11 2 Sarah Fetterman, 23 21:19 6:53 19 3 Lisa Patrini, 41 22:16 7:11 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Men 12 & Under 66 1 Joel Norman, 10 30:29 9:50 68 2 Ian Pollock, 11 31:27 10:09 Men 13 - 19 7 1 Max Morrow, 15 19:58 6:26 32 2 Erik Potts, 14 24:16 7:50 79 3 Kyle Froehlich, 15 40:17 13:00 Men 20 - 24 8 1 Steve Barringer, 22 20:06 6:29 14 2 Paul Stumpf, 22 21:54 7:04 Men 25 - 29 17 1 Justin Gottschalk, 25 21:58 7:05 29 2 Clint Hartle, 28 24:05 7:46 31 3 Aaron Hall, 26 24:08 7:47 Men 30 - 34 12 1 Daniel Williams, 34 21:28 6:55 15 2 Fabian Garcia, 33 21:56 7:05 16 3 Jack Polce, 31 21:57 7:05 41 4 Adam Davidson, 32 25:33 8:15 51 5 Erick Polischak, 31 27:05 8:44 Men 35 - 39 9 1 Matt Marshall, 37 20:47 6:42 24 2 Matt Thompson, 36 23:12 7:29 44 3 Gary Pollock, 39 26:08 8:26 57 4 Ed Hirsh, 37 28:24 9:10 Men 40 - 44 4 1 Jim Eisenheimer, 43 18:47 6:04 6 2 Richard Cook, 43 19:40 6:21 25 3 Jim Karn, 40 23:26 7:34 56 4 Michael Cornell, 44 28:12 9:06 Men 45 - 49 13 1 Sam Bertenhal, 48 21:38 6:59 21 2 Jeff Larak, 45 22:33 7:16 28 3 David Komlenic, 47 23:52 7:42 35 4 David Bologna, 47 24:48 8:00 37 5 Mark Bodura, 48 24:56 8:03 39 6 Ron Duursma, 48 25:19 8:10 60 7 Nicholas Koch, 45 29:21 9:28 67 8 John Malicky, 49 30:53 9:58 71 9 Jim Froehlich, 46 32:29 10:29 Men 50 - 59 5 1 Ron Romanoff, 50 19:11 6:11 18 2 Ron Hartle, 50 22:10 7:09 26 3 Tom Gorka, 55 23:29 7:35 27 4 Joe Tedesco, 52 23:46 7:40 30 5 Joe Mascari, 54 24:06 7:46 34 6 Gary Sutton, 51 24:41 7:58 38 7 John Arthur, 54 24:58 8:03 43 8 Jim Stuckman, 52 25:50 8:20 46 9 John Pawlik, 56 26:14 8:28 Men 60 & Up 53 1 Michael Weir, 64 27:29 8:52 55 2 Spencer Ankeney, 64 27:38 8:55 65 3 Grant Anderson , 65 29:58 9:40 72 4 Elmer Gasper, 74 33:06 10:41 81 5 William Dolan, 62 44:43 14:25 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Women 12 & Under 77 1 Amanda Lewan, 7 35:28 11:26 Women 13 - 19 48 1 Krysten Fritz, 19 26:27 8:32 Women 20 - 24 20 1 Kate Pinta, 22 22:22 7:13 23 2 Brittany Moore, 20 23:06 7:27 52 3 Maureen Castner, 23 27:26 8:51 54 4 Liz Nowry, 23 27:31 8:53 62 5 Rebecca Alcorn, 23 29:28 9:30 63 6 Shelly Stevenson, 21 29:47 9:36 64 7 Krista Malingowski, 22 29:48 9:37 Women 25 - 29 22 1 Jaime Naughton, 28 23:05 7:27 42 2 Sarah Johnson, 28 25:35 8:15 45 3 Shanin Hart, 28 26:10 8:26 50 4 Heather Hineman, 27 26:32 8:34 58 5 Erin Williams, 28 28:45 9:16 70 6 Heather Bierer, 28 32:18 10:25 73 7 Melissa Cruz, 28 33:08 10:41 78 8 Erin Hartle, 28 36:18 11:43 Women 30 - 34 61 1 Jennifer Alcorn, 33 29:27 9:30 75 2 Kim Kisner, 34 33:38 10:51 76 3 Michele Johnson, 33 34:39 11:11 Women 35 - 39 36 1 Kelly Wanamaker, 35 24:56 8:03 40 2 Adrienne Cook, 38 25:24 8:12 Women 40 - 44 33 1 Diane Fair, 44 24:33 7:55 47 2 Lisa Potts, 42 26:26 8:32 59 3 Dana Casale, 44 29:21 9:28 69 4 Linda Schultz, 44 31:30 10:10 Women 45 - 49 49 1 Cynthia Peta, 46 26:30 8:33 80 2 Helen Morrow, 45 40:25 13:02 Women 50 - 59 74 1 Donna Gottschalk, 58 33:17 10:44
Top

Return to home page.