GREENSBURG TT 3M WALK

Greensburg, PA

Nov. 23, 2006


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.


        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE


School Teams


        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE


Family Teams


1. Weisser
    1    1  Lydia Weisser, 52*, Martinez, GA            37:23   12:28
    5    1  Bud Weisser, 67, Augusta, GA                41:32   13:50
    6    1  Alex M Weisser, 10, Augusta, GA             41:33   13:51
3 Finishers     Time = 2:00:27     Places = 61

2. Wasil Bunch
    3    1  Lauren Pisula, 14*, Presto, PA              41:15   13:45
    4    2  Stephanie Pisula, 16*, Presto, PA           41:16   13:45
    7    1  Terri Pisula, 40*, Presto, PA               41:41   13:54
   37    1  Tim Pisula, 43, Presto, PA                  51:05   17:02
4 Finishers     Time = 2:04:11     Places = 75

3. Bevilacqua
    8    1  John Bevilacqua, 16, Greensburg, PA         42:30   14:10
   10    1  Megan Bevilacqua, 13*, Greensburg, PA       45:06   15:02
   12    1  Elizabeth Bevilacqua, 46*, Greensburg, PA   46:37   15:32
3 Finishers     Time = 2:14:12     Places = 222

4. Clip's
   11    1  Scott Clippinger, 49, Jeannette, PA         45:16   15:05
   20    2  Lucy Clippinger, 45*, Jeannette, PA         48:44   16:15
   21    2  Erin Clippinger, 20*, Jeannette, PA         48:44   16:15
   22    2  Cory Clippinger, 15, Jeannette, PA          48:44   16:15
4 Finishers     Time = 2:22:43     Places = 392

5. Holder
    2    1  Lawrence Modar, 63, Jeannette, PA           40:40   13:33
   36    4  Annette Holder, 36*, Greensburg, PA         50:21   16:47
   45    2  Daniel Holder, 37, Greensburg, PA           52:04   17:21
3 Finishers     Time = 2:23:03     Places = 517

6. Shimko
   15    1  Ken Shimko, 39, Latrobe, PA                 48:36   16:12
   16    3  Michelle Yarnell, 18*, Greensburg, PA       48:37   16:12
   17    1  Barbara Flowers, 37*, Latrobe, PA           48:38   16:13
   18    2  Molly Shimko, 39*, Latrobe, PA              48:39   16:13
   25    3  Annette Coder, 47*, Greensburg, PA          49:12   16:24
   26    2  Bob Coder, 47, Greensburg, PA               49:13   16:24
6 Finishers     Time = 2:25:50     Places = 444

7. Vargo
   28    1  Alison Vargo, 25*, Acme, PA                 49:51   16:37
   30    5  Kaylee Vargo, 15*, Acme, PA                 49:59   16:40
   31    2  Beth Vargo, 53*, Acme, PA                   50:06   16:42
   32    2  Dan Vargo, 52, Acme, PA                     50:07   16:42
4 Finishers     Time = 2:29:55     Places = 620

8. Ruddon
   33    1  Clarence Ruddon, 55, Herminie, PA           50:20   16:46
   34    3  David Fawcett, 46, Independence, KY         50:20   16:46
   35    3  Brad Ruddon, 18, Herminie, PA               50:21   16:47
3 Finishers     Time = 2:30:59     Places = 651

9. Acita
   38    2  Mark Shaffer, 44, Greensburg, PA            51:19   17:06
   40    1  Jonathan Rossman, 23, Greensburg, PA        51:21   17:07
   41    3  Barbara F Acita, 51*, Greensburg, PA        51:21   17:07
   58    3  Nicole Acita, 24*, Greensburg, PA           54:57   18:19
   59    8  Jeanne Shaffer, 45*, Greensburg, PA         54:57   18:19
   60    5  Richard J Jr Acita, 52, Greensburg, PA      54:57   18:19
6 Finishers     Time = 2:34:01     Places = 764

10. Mihalko
   48    3  Gillian Mihalko, 6*, Greensburg, PA         53:12   17:44
   49    2  Janice Mihalko, 42*, Greensburg, PA         53:16   17:45
   50    3  Bob Mihalko, 41, Greensburg, PA             53:17   17:45
3 Finishers     Time = 2:39:44     Places = 901

11. Fowler
   14    1  Wayne Fowler, 28, Ruffsdale, PA             46:57   15:39
   57    2  Geoffrey Fowler, 13, Ruffsdale, PA          54:49   18:16
   67    2  Diane Greenawalt, 25*, Greensburg, PA       58:39   19:33
   68    5  Vivian Fowler, 54*, Ruffsdale, PA           58:42   19:34
4 Finishers     Time = 2:40:24     Places = 829

12. McPaperts
   44    4  Dina McLean, 50*, Jeannette, PA             51:34   17:11
   54    7  Diana Roberts, 49*, Delmont, PA             54:25   18:08
   55    4  Tom Roberts, 50, Delmont, PA                54:33   18:11
   56    1  Petros Papas, 73, Greensburg, PA            54:33   18:11
4 Finishers     Time = 2:40:30     Places = 933

13. Denino/Erdman
   61    9  Bonnie Denino, 49*, Greensburg, PA          55:21   18:27
   62    5  Liana Denino, 11*, Greensburg, PA           55:22   18:27
   63    6  Rachel Denino, 13*, Greensburg, PA          55:22   18:27
   65    4  Stefanie Erdman, 20*, Kennesaw, GA          55:24   18:28
4 Finishers     Time = 2:46:03     Places = 1044

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE


Corporate Teams


1. Westmd Cardio
   13    1  Kelsey McCormick, 20*, Greensburg, PA       46:55   15:38
   23    3  Tina Ritenour, 38*, West Newton, PA         49:04   16:21
   24    4  Brandy Kreuzberger, 17*, Herminie, PA       49:04   16:21
   27    2  Nicole Adisey, 10*, Greensburg, PA          49:44   16:35
   51    6  Debbie Adisey, 45*, Greensburg, PA          53:22   17:47
5 Finishers     Time = 2:25:02     Places = 462

2. Tooth Sleuths
   39    4  Susie Kopacko, 48*, Irwin, PA               51:20   17:06
   42    1  Jodi Thornton, 31*, Hunker, PA              51:22   17:07
   43    3  Joseph Ketter, 50, Jeannette, PA            51:24   17:08
   46    5  La Dawn Ketter, 46*, Jeannette, PA          52:26   17:28
   47    4  Ralph Kopacko, 49, Irwin, PA                52:26   17:29
5 Finishers     Time = 2:34:05     Places = 773
Top

Return to home page.