RUN FOR SOMEONE SPECIAL 2M

Sykesille, PA
April 1, 2007


Results by RUNHIGH.COM

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME


2 MILE

    1    1  M13 Colton Baughman, 17, Punxsutawney           10:43  
    2    1  W13 Bethany Beatty, 14*, Punxsutawney           15:38  
    3    1  M20 Mikel Ross, 20, Brockway                    16:19  
    4    1  JrM Joe Roberts, 10, Punxsutawney               16:37  
    5    2  JrM Nick Roberts, 12, Punxsutawney              17:03  
    6    2  W13 Emily Dinger, 14*, Summerville              17:10  
    7    3  JrM Cody Stroka, 12, Reynoldsville              17:11  
    8    1  M40 Larry Forsyte, 48, Sykesville               18:11  
    9    1  M50 Bill Roberts, 52, Punxsutawney              18:27  
   10    3  W13 Kiah Harrington, 14*, Brookville            18:34  
   11    4  JrM Dylen Bender, 9, Punxsutawney               19:43  
   12    2  M40 Timothy Blystone, 43, Punxsutawney          19:58  
   13    5  JrM David Daugherty, 11, Stump Creek            20:47  
   14    1  JrW Erin Roudybush, 12*, New Bethlehem          21:12  
   15    1  W20 Laura Michaels, 29*, Rossiter               21:15  
   16    2  M20 Noah Brosius, 24, Reynoldsville             21:16  
   17    3  M20 Richard Oaks, 23, Reynoldsville             21:17  
   18    4  W13 Molly Hobba, 15*, Sykesville                21:54  
   19    2  JrW Leah Roudybush, 9*, New Bethlehem           22:10  
   20    5  W13 Erica Hidinger, 16*, Brockway               22:16  
   21    1  W30 Joy Hidinger, 34*, Brockway                 22:17  
   22    3  M40 Mike Tattersall, 49, Brookville             22:23  
   23    6  JrM Cole Witherite, 12, Sykesville              22:58  
   24    3  JrW Sunni Schubert, 7*, Sykesville              24:33  
   25    1  M30 John Orsich, 39, Punxsutawney               26:01  
   26    1  W50 Kim Mowery, 50*, Sykesville                 26:27  
   27    7  JrM Kyle Pisarcik, 12, Sykesville               26:38  
   28    4  JrW Emily Reitz, 10*, Punxsutawney              27:32  
   29    5  JrW Ashley Reitz, 10*, Punxsutawney             27:34  
   30    6  JrW Marissa McGuire, 10*, Punxsutawney          27:44  
   31    4  M20 Mike Carlston, 25, Punxsutawney             27:46  
   32    8  JrM Drew Reiter, 7, Sykesville                  28:24  
   33    2  W50 Kitty Greiner, 52*, Dubois                  28:24  
   34    6  W13 Gina Chapman, 15*, Sykesville               28:47  
   35    7  W13 Kayla Pounds, 13*, Sykesville               28:47  
   36    1  W40 Holly Astorino, 41*, Punxsutawney           28:59  
   37    2  W20 Michelle Jacobson, 27*, Punxsutawney        29:01  
   38    2  M50 William Allen, 60, Sykesville               29:07  
   39    4  M40 Jeff Kontz, 43, Punxsutawney                29:21  
   40    7  JrW Annelise Kephart, 10*, Sykesville           29:49  
   41    8  JrW Jauna Donahue, 10*, Sykesville              29:51  
   42    5  M40 Don Lredl, 49, Falls Creek                  30:04  
   43    9  JrW Madysen Ewing, 5*, Punxsutawney             30:16  
   44    2  W30 Becky Petrini, 30*, Punxsutawney            30:16  
   45    3  W50 Wanda Hoover, 59*, Smicksburg               30:34  
   46    1  W65 Alice Orsich, 69*, Punxsutawney             30:37  
   47    2  W65 Ellie Capozzoli, 67*, Punxsutawney          30:39  
   48    1  M70 Alex Shirokey, 77, Sykesville               30:44  
   49    9  JrM Dyaln Yohe, 9, Reynoldsville                30:46  
   50   10  JrW Shayna Caine, 12*, Dubois                   31:08  
   51    2  M30 Kevin Caine, 36, Dubois                     31:08  
   52    4  W50 Jean Anderson, 63*, Punxsutawney            31:52  
   53    3  M30 Mark Manfroni, 30, Brookville               32:18  
   54    2  W40 Brenda Williams, 45*                        32:51  
   55    3  M50 Randy Kesterholt, 51, Brockway              32:52  
   56    6  M40 Harry Smith, 42, Reynoldsville              32:59  
   57    5  W50 Lorita Snyder, 51*, Punxsutawney            33:05  
   58    3  W20 Julie Hoover, 25*, Smicksburg               34:00  
   59    4  M50 Harry Spotts, 59, Punxsutawney              34:30  
   60    4  W20 Amber Rethi, 20*, Punxsutawney              34:31  
   61    5  W20 Julie Smith, 25*, Punxsutawney              34:32  
   62    1  W70 Catherine Butkewich, 80*                    34:33  
   63    3  W30 Bonnie Shiock, 38*, Punxsutawney            34:56  
   64    3  W40 Kathy Plyler, 43*, Mariion Center           34:57  
   65    4  W30 Billie Daugherty, 33*, Stump Creek          35:12  
   66    5  M50 Sam Armagost, 51, Dubois                    35:13  
   67    7  M40 Jim Gresock, 41, Sykesville                 35:14  
   68    6  M50 Gary Tamburlin, 58, Kersey                  35:18  
   69   10  JrM Caden Barrick, 6, Punxsutawney              35:55  
   70    6  W20 Karen Seyler, 27*, Luthersburg              35:58  
   71    5  M20 Donnie Klingensmith, 24, Dubois             35:59  
   72    8  M40 Rick Foltz, 41, Dubois                      36:21  
   73    8  W13 Kayla Ent, 16*, Brookville                  36:24  
   74    9  W13 Rainnee Davis, 18*, Falls Creek             37:00  
   75   11  JrM Seth Bruck, 6, Anita                        37:06  
   76    1  M65 Howard Snyder, 68, Punxsutawney             37:08  
   77    7  M50 Fred Kerr, 64, Punxsutawney                 37:10  
   78    7  W20 Holli Carvelli, 26*, Punxsutawney           37:18  
   79    8  W20 Danielle Lundy, 25*, Punxsutawney           37:18  
   80    6  W50 Linda Lyons, 52*, Reynoldsville             37:30  
   81    9  W20 Megan Carpino, 24*, Brookville              37:31  
   82   10  W20 Marlene Woods, 29*, Rossiter                37:38  
   83   11  W20 Susan Gervasoni, 23*, Big Run               37:40  
   84   12  JrM Griffin Barrick, 2, Punxsutawney            37:44  
   85    9  M40 Carl McGee, 46, Punxsutawney                38:04  
   86   12  W20 Gretchen Blark, 28*, Dubois                 38:38  
   87   11  JrW Sierra Via, 8*, Reynoldsville               38:39  
   88    7  W50 Debbie Nestor, 52*, Reynoldsville           38:40  
   89    6  M20 William Grape, 27, Punxsutawney             39:30  
   90   13  W20 Mandy Reddinger, 29*, Brookville            40:15  
   91    5  W30 Moki Decker, 30*, Brookville                40:18  
   92    8  M50 Ron Anderson, 64, Reynoldsville             40:19  
   93   10  W13 Amanda Grasso, 14*, Sykesville              42:25  
   94    6  W30 Jennifer Roberts, 37*, Punxsutawney         42:57  
   95    8  W50 Katie Roberts, 51*, Punxsutawney            43:31  
   96    7  W30 Ranee Sikora, 31*, Punxsutawney             44:48  
   97   12  JrW Elizabeth Sikora, 4*, Punxsutawney          44:49  
   98   13  JrW Sophie Toretti, 5*, Punxsutawney            44:51  
   99   14  JrW Adeline Hudock, 3*, Punxsutawney            44:51  
  100   14  W20 April Fetterman, 29*, Punxsutawney          44:52  
  101   15  W20 Lisa Fetterman, 27*, Punxsutawney           44:53  
  102   15  JrW Olivia Harmon, 3*, Punxsutawney             44:54  
  103    4  W40 April Deering, 44*, Hazen                   45:26  
  104    9  W50 Debra Decker, 60*, Brookville               45:40  
  105    9  M50 Dana Burns, 60, Dubois                      46:10  
  106   10  W50 Carol Burns, 60*, Dubois                    46:11  
  107   16  JrW Cassidy Fetterman, 9*, Punxsutawney         46:36  
  108   13  JrM Josh Golembiowski, 9, Punxsutawney          50:24  
  109   10  M40 Mike Sharp, 41, Brookville                  51:05  
  110   10  M50 Norman Steinbach, 57                        51:06  
  111   11  W50 Cathy Grubbs, 53*, Brockway                 51:45  
  112   14  JrM Tristan Buhite, 2, Reynoldsville            51:53   
  114   11  M50 Terry Reitz, 50, Punxsutawney               55:35  
  115    5  W40 Diane Davis, 48*, Big Run                   58:28  
  116   11  M40 Eddy Celbuski, 44, Reynoldsville          1:04:38  
  117   12  M50 Norman Troutman, 50, Punxsutawney         1:05:38  
"*" indicates females
14 finishers among Men 12 & Under
1 finishers among Men 13 - 19
6 finishers among Men 20 - 29
4 finishers among Men 30 - 39
11 finishers among Men 40 - 49
12 finishers among Men 50 - 64
1 finishers among Men 65 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
16 finishers among Women 12 & Under
10 finishers among Women 13 - 19
15 finishers among Women 20 - 29
7 finishers among Women 30 - 39
5 finishers among Women 40 - 49
11 finishers among Women 50 - 64
2 finishers among Women 65 - 69
1 finishers among Women 70 & Up
50 male finishers
67 female finishers
117 total finishers
Top

Return to home page.

RUN FOR SOMEONE SPECIAL 5M

Sykesille, PA
April 1, 2007


Results by RUNHIGH.COM

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME


5 MILE

    1    1  M20 Jeremy Bochert, 26, Reynoldsville           29:03  
    2           S Mark Courtney, 51, Grove City             32:07  
    3    1  M40 Rick Sherry, 46, Punxsutawney               32:35 
    4    1  M50 George Dieffenbach, 53, Pittsburgh          33:17  
    5    2  M40 Paul Roemer, 41, Dubois                     33:51  
    6    1  W40 Cindy Schuster, 49*, Brockway               34:23  
    7    3  M40 Mike Roudybush, 48, New Bethlehem           36:54  
    8    1  W20 Sara Roudybush, 22*, New Bethlehem          37:57  
    9    4  M40 Ken Smith, 49, Reynoldsville                38:18  
   10    1  W50 Kay Walborn, 59*, Falls Creek               40:51  
   11    1  M13 Ryan Foltz, 16, Dubois                      41:27  
   12    1  M30 John Skarbek, 35, Reynoldsville             42:37  
   13    2  W20 Lacy Roudybush, 20*, New Bethlehem          44:03  
   14    1  W13 Cristy Cook, 15*, Sykesville                44:34  
   15    5  M40 Brian Himes, 46, Punxsutawney               44:43  
   16    3  W20 Jaime Doyle, 29*, Moon                      46:52  
   17    1  JrM Lee Pounds, 12, Sykesville                  47:41  
   18    2  W13 Jen Lredl, 15*, Falls Creek                 52:44  
   19    2  M30 Doug Hess, 33, Sykesville                   52:52  
   20    2  M13 Orion Sherry, 16, Punxsutawney            1:12:58  
   21    2  JrM Bradley Gresock, 12, Sykesville           1:14:17  
"*" indicates females
2 finishers among Men 12 & Under
2 finishers among Men 13 - 19
1 finishers among Men 20 - 29
2 finishers among Men 30 - 39
5 finishers among Men 40 - 49
1 finishers among Men 50 - 64
2 finishers among Women 13 - 19
3 finishers among Women 20 - 29
1 finishers among Women 40 - 49
1 finishers among Women 50 - 64
14 male finishers
7 female finishers
21 total finishers
Top

Return to home page.