BIG BLUE QUEST 5K

North Park

April 21, 2007

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE

    1       Davis Gregg, 28                             17:36    5:41
    2       Connolly Chaz, 29                           18:23    5:56

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

3 Long Ryan, 35 20:02 6:28 4 1 Nelms Justin, 30 20:56 6:45 5 Hatch Cindy, 53* 21:22 6:54
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

6 2 Gallo Robert, 30 21:42 7:00 7 1 Callahan Michael, 51 22:14 7:10 8 3 Troyka Matt, 34 22:55 7:24 9 Verabanic Julie, 23* 23:16 7:30 10 1 Kemerer Donald, 14 23:22 7:32 11 4 Beal Greg, 33 23:23 7:33 12 1 Mullen John, 38 23:38 7:37 13 2 Smyers Daniel, 19 23:41 7:38 14 Drago Barbara, 20* 23:58 7:44 15 5 Zunkiewicz Mark, 29 24:04 7:46 16 6 Stocker Chris, 34 24:08 7:47 17 1 Whipple Lynn, 34* 24:29 7:54
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

18 7 Bartolowits Douglas, 28 24:59 8:04 19 2 Sainiak Keith, 38 25:06 8:06 20 3 Hedges Alan, 46 25:21 8:11 21 1 Melchner Jennifer, 19* 25:40 8:17 22 2 Stafford Kelly, 26* 25:49 8:20 23 8 Stafford Charles, 30 25:50 8:20 24 3 Dilla Lindsay, 29* 25:54 8:21 25 2 Smyers Daniel, 52 26:16 8:28 26 4 Abbott Leah, 23* 26:35 8:35 27 3 Marra David, 16 26:36 8:35 28 3 Reese Charles, 51 26:38 8:35 29 1 Kearney Yvonne, 36* 26:39 8:36 30 4 Scott David, 53 26:41 8:36 31 5 Bartolowits Nicole, 29* 26:52 8:40 32 5 Latini Michael, 51 27:26 8:51 33 9 McKinney Aaron, 34 27:29 8:52 34 4 Katres Todd, 39 27:34 8:54
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

35 6 Marra Marty, 51 28:00 9:02 36 5 McGuire Matt, 38 28:07 9:04 37 6 Mainiero Natalie, 29* 28:12 9:06 38 7 Davis Lydia, 28* 28:24 9:10 39 6 Lesh Richard, 46 28:25 9:10 40 1 Gannon Rebecca, 54* 28:37 9:14 41 7 Maines Mike, 55 28:39 9:15 42 10 Wright Bruce, 25 28:41 9:15 43 2 Malady Nancy, 45* 28:54 9:19 44 7 Ortitay John, 47 29:07 9:24 45 8 Seidel Heather, 24* 30:27 9:49
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

46 2 Toryka Shannon, 58* 31:20 10:06 47 3 Semple Marcia, 63* 33:12 10:43
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

48 9 Mistick Victoria, 20* 34:59 11:17 49 2 Mistick Adrianna, 17* 34:59 11:17 50 4 Mistick Barbara, 51* 35:51 11:34
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

51 10 Kane Jennie, 35* 38:24 12:23 52 11 Ehrlich Kristin, 29* 38:25 12:24 53 8 Causey Terry, 53 38:34 12:26 54 12 Causey Sara, 29* 38:38 12:28 "*" indicates females 3 finishers among Men 19 & Under 10 finishers among Men 20 - 35 7 finishers among Men 36 - 50 8 finishers among Men 51 & Up 2 finishers among Women 19 & Under 12 finishers among Women 20 - 35 2 finishers among Women 36 - 50 4 finishers among Women 51 & Up 31 male finishers 23 female finishers 54 total finishers CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Open Men 1 1 Davis Gregg, 28 17:36 5:41 2 2 Connolly Chaz, 29 18:23 5:56 3 3 Long Ryan, 35 20:02 6:28 Open Women 5 1 Hatch Cindy, 53 21:22 6:54 9 2 Verabanic Julie, 23 23:16 7:30 14 3 Drago Barbara, 20 23:58 7:44 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Men 19 & Under 10 1 Kemerer Donald, 14 23:22 7:32 13 2 Smyers Daniel, 19 23:41 7:38 27 3 Marra David, 16 26:36 8:35 Men 20 - 35 4 1 Nelms Justin, 30 20:56 6:45 6 2 Gallo Robert, 30 21:42 7:00 8 3 Troyka Matt, 34 22:55 7:24 11 4 Beal Greg, 33 23:23 7:33 15 5 Zunkiewicz Mark, 29 24:04 7:46 16 6 Stocker Chris, 34 24:08 7:47 18 7 Bartolowits Douglas, 28 24:59 8:04 23 8 Stafford Charles, 30 25:50 8:20 33 9 McKinney Aaron, 34 27:29 8:52 42 10 Wright Bruce, 25 28:41 9:15 Men 36 - 50 12 1 Mullen John, 38 23:38 7:37 19 2 Sainiak Keith, 38 25:06 8:06 20 3 Hedges Alan, 46 25:21 8:11 34 4 Katres Todd, 39 27:34 8:54 36 5 McGuire Matt, 38 28:07 9:04 39 6 Lesh Richard, 46 28:25 9:10 44 7 Ortitay John, 47 29:07 9:24 Men 51 & Up 7 1 Callahan Michael, 51 22:14 7:10 25 2 Smyers Daniel, 52 26:16 8:28 28 3 Reese Charles, 51 26:38 8:35 30 4 Scott David, 53 26:41 8:36 32 5 Latini Michael, 51 27:26 8:51 35 6 Marra Marty, 51 28:00 9:02 41 7 Maines Mike, 55 28:39 9:15 53 8 Causey Terry, 53 38:34 12:26 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Women 19 & Under 21 1 Melchner Jennifer, 19 25:40 8:17 49 2 Mistick Adrianna, 17 34:59 11:17 Women 20 - 35 17 1 Whipple Lynn, 34 24:29 7:54 22 2 Stafford Kelly, 26 25:49 8:20 24 3 Dilla Lindsay, 29 25:54 8:21 26 4 Abbott Leah, 23 26:35 8:35 31 5 Bartolowits Nicole, 29 26:52 8:40 37 6 Mainiero Natalie, 29 28:12 9:06 38 7 Davis Lydia, 28 28:24 9:10 45 8 Seidel Heather, 24 30:27 9:49 48 9 Mistick Victoria, 20 34:59 11:17 51 10 Kane Jennie, 35 38:24 12:23 52 11 Ehrlich Kristin, 29 38:25 12:24 54 12 Causey Sara, 29 38:38 12:28 Women 36 - 50 29 1 Kearney Yvonne, 36 26:39 8:36 43 2 Malady Nancy, 45 28:54 9:19 Women 51 & Up 40 1 Gannon Rebecca, 54 28:37 9:14 46 2 Toryka Shannon, 58 31:20 10:06 47 3 Semple Marcia, 63 33:12 10:43 50 4 Mistick Barbara, 51 35:51 11:34
Top

Return to home page.