KILTED MILE

Edinboro, PA

May 18, 2007

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

    1           Bryan Baumgartner, 16, Edinboro, PA         4:55  
    2    1  M15 Kenny Thompson, 16, Edinboro, PA            5:12  
    3    1  M40 Paul Brady, 40, Erie, PA                    5:23  
    4    2  M15 Mike Green, 15, Edinboro, PA                5:30  
    5    1  M20 Kevin Slagle, 26, Erie, PA                  5:31  
    6    1  M13 Crysler Preavis, 14, North East, PA         5:32  
    7    3  M15 Ryan Thompson, 19, Edinboro, PA             5:32  
    8    2  M13 Zac Baumgartner, 14, Edinboro, PA           5:34  
    9    2  M20 Mike Bane, 26, Erie, PA                     5:35  
   10    2  M40 Eric Twitchell, 44                          5:36  
   11    3  M40 Robert Giesen, 43, North East, PA           5:44  
   12    4  M40 Tom Flynn, 44                               5:49  
   13    1  M30 Bob Bemis, 39, Erie, PA                     5:50  
   14    5  M40 Chris Mrozowski, 44, North East, PA         5:51  
   15    1  M11 Logan Steiner, 12, Saegertown, PA           5:53  
   16    6  M40 Dave Perkowski, 46, McKean, PA              5:58  
   17    2  M30 Darren Williams, 37, Edinboro, PA           5:59  
   18    3  M30 Thomas Dimperio, 37, Erie, PA               6:06  
   19           Lindsey Steiner, 15*, Saegertown, PA        6:10  
   20    4  M15 Trucker Bolding, 15, North East, PA         6:12  
   21    7  M40 Sonny Steiner, 40, Saegertown, PA           6:18  
   22    2  M11 Ehrin Lee, 12, Spartansburg, PA             6:19  
   23    1  W13 Sarah Mrozowski, 13*, North East, PA        6:23  
   24    3  M13 Nathan Marcinko, 13, Cambridge Springs, PA  6:31  
   25    2  W13 Mackenzie O'Connor, 13*, McKean, PA         6:32  
   26    1  M50 Don Daurora, 50                             6:35  
   27    4  M13 Tyler Giesen, 13, North East, PA            6:38  
   28    4  M30 Eric Marendt, 36, Edinboro, PA              6:43  
   29    3  M11 Deane Twitchell, 11                         6:47  
   30    5  M30 George Trauner, 36, Centerville, PA         6:51  
   31    1  W40 Stacey Steiner, 44*, Saegertown, PA         6:51  
   32    4  M11 Nolan Marcinko, 12, Cambridge Springs, PA   7:04  
   33    1  M9  Ryan Reagan, 9, Edinboro, PA                7:05  
   34    5  M11 Sam Reagan, 12, Edinboro, PA                7:07  
   35    6  M11 Dan McClune, 12, Edinboro, PA               7:15  
   36    3  M20 Jesse Brace, 24, Edinboro, PA               7:16  
   37    1  W7  Madissen Steiner, 8*, Saegertown, PA        7:23  
   38    1  W20 Michelle Tome, 23*, Erie, PA                7:26  
   39    5  M13 Evan Gheres, 14, Edinboro, PA               7:31  
   40    2  M9  Matt Hartmann, 9, Erie, PA                  7:32  
   41    6  M30 Brian Rhoades, 34, Lake City, PA            7:32  
   42    3  M9  William Lewis, 9, Erie, PA                  7:34  
   43    4  M9  George McGuire, 10, Waterford, PA           7:35  
   44    2  W40 Julie Hartmann, 44*, Erie, PA               7:35  
   45    1  W9  Olivia Trauner, 10*, Centerville, PA        7:36  
   46    2  W7  Alyssa Boyd, 7*, Union City, PA             7:37  
   47    1  M70 Richard Donnell, 74, Waterford, PA          7:47  
   48    5  M9  Peter Dilla, 9, Edinboro, PA                7:52  
   49    2  M50 Frank McCommons, 56, Edinboro, PA           7:53  
   50    1  M59 Joe Hudacky, 64, Edinboro, PA               7:58  
   51    3  W40 Denise Daurora, 45*, Cambridge Springs, PA  8:04  
   52    5  M15 Harrison Giesen, 15, North East, PA         8:07  
   53    7  M11 Sean-Patrick Brady, 12, Erie, PA            8:09  
   54    2  W9  Leah Pilewski, 9*, McKean, PA               8:10  
   55    6  M15 Jared Pilewski, 16, McKean, PA              8:10  
   56    1  W50 Jan Comi, 53*, Erie, PA                     8:24  
   57    3  M50 David Comi, 50, Erie, PA                    8:25  
   58    4  W40 Susan Middleton, 41*, Waterford, PA         8:25  
   59    1  M7  Aaron Mrozowski, 8, North East, PA          8:35  
   60    6  M9  Alex Michel, 9, Union City, PA              8:36  
   61    7  M9  Colleen Hornaman, 9, Union City, PA         8:37  
   62    4  M50 Jon Ingersoll, 55, Cambridge Springs, PA    8:38  
   63    3  W7  Kyle Haskins, 8*, Union City, PA            8:39  
   64    7  M30 Brian Marendt, 33, Titusville, PA           8:42  
   65    4  M20 Morgan Brace, 24, Edinboro, PA              8:43  
   66    5  M20 Steve Pisarchick, 24, Edinboro, PA          8:46  
   67    1  M5  Shad Haskins, 6, Union City, PA             8:48  
   68    1  W11 Rachel Trauner, 11*, Centerville, PA        9:09  
   69    8  M30 Gary Sackett, 33, Waterford, PA             9:15  
   70    2  W50 Nancy Ingersoll, 55*, Cambridge Springs, PA 9:22  
   71    1  W5  Grace Pilewski, 6*, McKean, PA              9:28  
   72    2  W5  Grace Twitchell, 6*, Cambridge Springs, PA  9:43  
   73    3  W5  Allison Vandee, 6*, Union City, PA          9:48  
   74    5  M50 Steve Curtze, 50, Waterford, PA             9:51  
   75    8  M11 Corey O'Connor, 11, McKean, PA              10:06  
   76    3  W9  Bailey Battko, 9*                           10:28  
   77           TURKEY                                      10:32  
   78    4  W9  Lydia Marcinko, 9*, Cambridge Springs, PA   11:26  
   79    1  W15 Angela Oaks, 17*, Edinboro, PA              11:27  
   80    4  W7  Hayley Patchen, 8*, Centerville, PA         11:34  
   81    8  M40 Gregory Patchen, 40, Centerville, PA        11:36  
   82    8  M9  Nate Jones, 9, Union City, PA               11:53  
   83    2  M5  Blake Hornaman, 6, Union City, PA           11:55  
   84    3  M5  Ross Marendt, 6, Edinboro, PA               12:16  
   85    2  M59 Rick Marendt, 60, Meadville, PA             12:17  
   86    1  W30 Stacey Marendt, 36*, Titusville, PA         12:19  
   87    2  M7  Derek Scott-Smrcka, 7, Union City, PA       13:12  
   88    5  W9  Brittanie Sabol, 10*, Union City, PA        13:18  
   89    5  W7  Brittany Pancurak, 8*, Union City, PA       13:18  
   90    4  W5  Allie Trauner, 6*, Centerville, PA          13:23  
   91    2  W15 Andrea Zuck, 16*, Edinboro, PA              13:24  
   92    6  W7  Sara Woods, 7*, Edinboro, PA                13:26  
   93    5  W5  Rileyjo Boyd, 5*, Union City, PA            13:32  
   94    3  M7  Isaac Jones, 7, Union City, PA              13:37  
   95    2  W30 Danielle Jones, 37*, Union City, PA         13:43  
   96    3  M59 Doug Henderson, 66, Rocky River, OH         13:46  
   97    3  W50 Mary Zuck, 56*, Edinboro, PA                15:01  
   98    1  W70 Margaret Walker, 85*, Cambridge Springs, PA 15:40  
   99    1  JrW Grace Jones, 4*, Union City, PA             16:27  
  100    9  M40 Steve Jones, 41, Union City, PA             16:28  
"*" indicates females
3 finishers among Men 5 - 6
3 finishers among Men 7 - 8
8 finishers among Men 9 - 10
8 finishers among Men 11 - 12
5 finishers among Men 13 - 14
6 finishers among Men 15 - 19
5 finishers among Men 20 - 29
8 finishers among Men 30 - 39
9 finishers among Men 40 - 49
5 finishers among Men 50 - 58
3 finishers among Men 59 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
1 finishers among Women 4 & Under
5 finishers among Women 5 - 6
6 finishers among Women 7 - 8
5 finishers among Women 9 - 10
1 finishers among Women 11 - 12
2 finishers among Women 13 - 14
2 finishers among Women 15 - 19
1 finishers among Women 20 - 29
2 finishers among Women 30 - 39
4 finishers among Women 40 - 49
3 finishers among Women 50 - 58
1 finishers among Women 70 & Up
65 male finishers
34 female finishers
99 total finishers

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME


Open Men
    1    1  M15 Bryan Baumgartner, 16, Edinboro, PA         4:55  

Open Women
   19    1  W15 Lindsey Steiner, 15, Saegertown, PA         6:10  

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

Men 5 - 6
   67    1      Shad Haskins, 6, Union City, PA             8:48  
   82    2      Blake Hornaman, 6, Union City, PA           11:55  
   83    3      Ross Marendt, 6, Edinboro, PA               12:16  

Men 7 - 8
   59    1      Aaron Mrozowski, 8, North East, PA          8:35  
   86    2      Derek Scott-Smrcka, 7, Union City, PA       13:12  
   93    3      Isaac Jones, 7, Union City, PA              13:37  

Men 9 - 10
   33    1      Ryan Reagan, 9, Edinboro, PA                7:05  
   40    2      Matt Hartmann, 9, Erie, PA                  7:32  
   42    3      William Lewis, 9, Erie, PA                  7:34  
   43    4      George McGuire, 10, Waterford, PA           7:35  
   48    5      Peter Dilla, 9, Edinboro, PA                7:52  
   60    6      Alex Michel, 9, Union City, PA              8:36  
   61    7      Colleen Hornaman, 9, Union City, PA         8:37  
   81    8      Nate Jones, 9, Union City, PA               11:53  

Men 11 - 12
   15    1      Logan Steiner, 12, Saegertown, PA           5:53  
   22    2      Ehrin Lee, 12, Spartansburg, PA             6:19  
   29    3      Deane Twitchell, 11                         6:47  
   32    4      Nolan Marcinko, 12, Cambridge Springs, PA   7:04  
   34    5      Sam Reagan, 12, Edinboro, PA                7:07  
   35    6      Dan McClune, 12, Edinboro, PA               7:15  
   53    7      Sean-Patrick Brady, 12, Erie, PA            8:09  
   75    8      Corey O'Connor, 11, McKean, PA              10:06  

Men 13 - 14
    6    1      Crysler Preavis, 14, North East, PA         5:32  
    8    2      Zac Baumgartner, 14, Edinboro, PA           5:34  
   24    3      Nathan Marcinko, 13, Cambridge Springs, PA  6:31  
   27    4      Tyler Giesen, 13, North East, PA            6:38  
   39    5      Evan Gheres, 14, Edinboro, PA               7:31  

Men 15 - 19
    2    1      Kenny Thompson, 16, Edinboro, PA            5:12  
    4    2      Mike Green, 15, Edinboro, PA                5:30  
    7    3      Ryan Thompson, 19, Edinboro, PA             5:32  
   20    4      Trucker Bolding, 15, North East, PA         6:12  
   52    5      Harrison Giesen, 15, North East, PA         8:07  
   55    6      Jared Pilewski, 16, McKean, PA              8:10  

Men 20 - 29
    5    1      Kevin Slagle, 26, Erie, PA                  5:31  
    9    2      Mike Bane, 26, Erie, PA                     5:35  
   36    3      Jesse Brace, 24, Edinboro, PA               7:16  
   65    4      Morgan Brace, 24, Edinboro, PA              8:43  
   66    5      Steve Pisarchick, 24, Edinboro, PA          8:46  

Men 30 - 39
   13    1      Bob Bemis, 39, Erie, PA                     5:50  
   17    2      Darren Williams, 37, Edinboro, PA           5:59  
   18    3      Thomas Dimperio, 37, Erie, PA               6:06  
   28    4      Eric Marendt, 36, Edinboro, PA              6:43  
   30    5      George Trauner, 36, Centerville, PA         6:51  
   41    6      Brian Rhoades, 34, Lake City, PA            7:32  
   64    7      Brian Marendt, 33, Titusville, PA           8:42  
   69    8      Gary Sackett, 33, Waterford, PA             9:15  

Men 40 - 49
    3    1      Paul Brady, 40, Erie, PA                    5:23  
   10    2      Eric Twitchell, 44                          5:36  
   11    3      Robert Giesen, 43, North East, PA           5:44  
   12    4      Tom Flynn, 44                               5:49  
   14    5      Chris Mrozowski, 44, North East, PA         5:51  
   16    6      Dave Perkowski, 46, McKean, PA              5:58  
   21    7      Sonny Steiner, 40, Saegertown, PA           6:18  
   80    8      Gregory Patchen, 40, Centerville, PA        11:36  
   99    9      Steve Jones, 41, Union City, PA             16:28  

Men 50 - 58
   26    1      Don Daurora, 50                             6:35  
   49    2      Frank McCommons, 56, Edinboro, PA           7:53  
   57    3      David Comi, 50, Erie, PA                    8:25  
   62    4      Jon Ingersoll, 55, Cambridge Springs, PA    8:38  
   74    5      Steve Curtze, 50, Waterford, PA             9:51  

Men 59 - 69
   50    1      Joe Hudacky, 64, Edinboro, PA               7:58  
   84    2      Rick Marendt, 60, Meadville, PA             12:17  
   95    3      Doug Henderson, 66, Rocky River, OH         13:46  

Men 70 & Up
   47    1      Richard Donnell, 74, Waterford, PA          7:47  

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

Women 4 & Under
   98    1      Grace Jones, 4, Union City, PA              16:27  

Women 5 - 6
   71    1      Grace Pilewski, 6, McKean, PA               9:28  
   72    2      Grace Twitchell, 6, Cambridge Springs, PA   9:43  
   73    3      Allison Vandee, 6, Union City, PA           9:48  
   89    4      Allie Trauner, 6, Centerville, PA           13:23  
   92    5      Rileyjo Boyd, 5, Union City, PA             13:32  

Women 7 - 8
   37    1      Madissen Steiner, 8, Saegertown, PA         7:23  
   46    2      Alyssa Boyd, 7, Union City, PA              7:37  
   63    3      Kyle Haskins, 8, Union City, PA             8:39  
   79    4      Hayley Patchen, 8, Centerville, PA          11:34  
   88    5      Brittany Pancurak, 8, Union City, PA        13:18  
   91    6      Sara Woods, 7, Edinboro, PA                 13:26  

Women 9 - 10
   45    1      Olivia Trauner, 10, Centerville, PA         7:36  
   54    2      Leah Pilewski, 9, McKean, PA                8:10  
   76    3      Bailey Battko, 9                            10:28  
   77    4      Lydia Marcinko, 9, Cambridge Springs, PA    11:26  
   87    5      Brittanie Sabol, 10, Union City, PA         13:18  

Women 11 - 12
   68    1      Rachel Trauner, 11, Centerville, PA         9:09  

Women 13 - 14
   23    1      Sarah Mrozowski, 13, North East, PA         6:23  
   25    2      Mackenzie O'Connor, 13, McKean, PA          6:32  

Women 15 - 19
   78    1      Angela Oaks, 17, Edinboro, PA               11:27  
   90    2      Andrea Zuck, 16, Edinboro, PA               13:24  

Women 20 - 29
   38    1      Michelle Tome, 23, Erie, PA                 7:26  

Women 30 - 39
   85    1      Stacey Marendt, 36, Titusville, PA          12:19  
   94    2      Danielle Jones, 37, Union City, PA          13:43  

Women 40 - 49
   31    1      Stacey Steiner, 44, Saegertown, PA          6:51  
   44    2      Julie Hartmann, 44, Erie, PA                7:35  
   51    3      Denise Daurora, 45, Cambridge Springs, PA   8:04  
   58    4      Susan Middleton, 41, Waterford, PA          8:25  

Women 50 - 58
   56    1      Jan Comi, 53, Erie, PA                      8:24  
   70    2      Nancy Ingersoll, 55, Cambridge Springs, PA  9:22  
   96    3      Mary Zuck, 56, Edinboro, PA                 15:01  

Women 70 & Up
   97    1      Margaret Walker, 85, Cambridge Springs, PA  15:40  
Top

Return to home page.