N FAYETTE COMMUNITY DAYS 5K

N FAYETTE, PA

Aug. 4, 2007

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


        CLASS
 PLACE PLACE           FINISHER          TIME    PACE

    1       Nate, 16                    17:36    5:41
    2    1  Blake Fenton, 17            17:49    5:45
    3    2  Andrew Lucarini, 16         18:03    5:49
    4    3  Ron Ferrie, 18              18:17    5:54
    5    1  Chris French, 41            18:21    5:55

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

6 4 Brad Hough, 15 18:45 6:03 7 5 Mitchell Cleric, 16 18:46 6:03 8 2 Jim Thomas, 43 18:56 6:06 9 6 Shane Glass, 17 19:17 6:13 10 7 Ryan Fisher, 17 19:31 6:18 11 3 Ron Ferrie, 48 20:08 6:30 12 8 Roger Reynolds, 18 20:34 6:38 13 Leslie Wood, 17* 20:35 6:38 14 9 Adam Lucarini, 14 20:44 6:41 15 4 Mike Romzy, 46 20:51 6:44 16 1 Jennifer Lejeune, 36* 21:29 6:56 17 1 Keith Wolf, 38 21:30 6:56 18 10 Justin Gloor, 17 21:31 6:56
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

19 1 Domonic Scuiti, 21 21:41 7:00 20 2 Randy Alwine, 34 21:44 7:01 21 5 Domonic Cicchirillo, 45 21:50 7:03 22 6 Stush Sadowski Jr, 49 21:56 7:05 23 3 Scott Greenholt, 39 21:57 7:05 24 1 Jerry Wessel, 58 22:02 7:06 25 11 Adam Verin, 16 22:11 7:09 26 1 Jessica Thomson, 19* 22:14 7:10 27 2 Joe Dicicco, 20 22:44 7:20 28 12 Jonathan Lazarowicz, 14 23:00 7:25 29 1 Tina Seech, 46* 23:09 7:28 30 4 Greg Nicholson, 31 23:10 7:28 31 13 Bryan Heffern, 19 23:11 7:29 32 3 Jeremy Koppenhauer, 25 23:14 7:30 33 14 Nolan Fingers, 15 23:29 7:35 34 2 James Shovick, 60 23:36 7:37 35 3 Glenn Schade, 53 23:38 7:37 36 4 Bob Hardman, 53 23:49 7:41 37 15 Sean Inskipt, 16 23:56 7:43
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

38 5 Bill Rpbertson, 35 24:49 8:00 39 1 Lindsey Wood, 13* 24:50 8:01 40 7 Denny Patton, 41 24:51 8:01 41 5 Bruce Walker, 59 25:36 8:15 42 2 Allie Gloor, 13* 25:37 8:16 43 2 Alyssa Horvath, 14* 26:30 8:33 44 3 Barbara Lesko, 13* 26:39 8:36 45 1 Elijah Karjinic, 8 26:40 8:36 46 6 Thaddeus Kid, 38 26:43 8:37 47 1 Andrea Brown, 25* 26:50 8:39 48 8 John Kosner, 46 26:56 8:41 49 2 Gwen Brown, 38* 27:01 8:43 50 7 Jeff Giles, 37 27:11 8:46 51 2 Mary Ellen Tesh, 46* 27:23 8:50 52 3 Kelly Susa, 36* 27:48 8:58 53 9 Scott Cunningham, 41 27:50 8:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

54 4 Amy Mizanko, 39* 28:11 9:05 55 3 Barbara Thomas, 46* 28:14 9:06 56 16 Derek Schade, 14 28:49 9:18 57 5 Stacy Watters, 33* 29:21 9:28 58 6 David White, 66 29:24 9:29 59 4 Valerie Sherbondy, 40* 29:35 9:33 60 4 Kirsten McMichael, 10* 29:42 9:35 61 8 Ron McMichael, 38 29:43 9:35 62 7 Grant Anderson, 66 30:45 9:55
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

63 5 Megan White, 13* 31:09 10:03 64 5 Ann Hennemuth, 43* 32:26 10:28 65 6 Rachel Sherbondy, 12* 32:37 10:31 66 4 Aaron Schade, 21 32:49 10:35 67 2 Bridget Roth, 20* 32:49 10:35 68 6 Heather Widkime, 36* 33:13 10:43 69 3 Marisa Stroud, 22* 33:15 10:44 70 8 Chuck Stroud, 52 33:16 10:44 71 6 Cyndi Blose, 44* 33:33 10:49 72 10 Frank Bloise, 48 33:34 10:50 73 11 Tim Bellew, 40 33:37 10:51
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

74 3 Kaitlyn Salek, 14* 35:38 11:30 75 12 Jeff Salek, 46 35:38 11:30
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

76 7 Sylvana Timmersin, 34* 37:21 12:03 77 7 Angela Jones, 40* 38:10 12:19
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

78 13 Howard Druin, 49 40:49 13:10 79 9 Charles Werms, 72 42:45 13:47 80 8 Tracy Jones, 36* 43:10 13:55
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

81 9 Lisa Campbell, 33* 46:00 14:50 82 10 Karen Fitsioris, 38* 46:09 14:53 "*" indicates females 1 finishers among Men 13 & Under 16 finishers among Men 14 - 19 4 finishers among Men 20 - 29 8 finishers among Men 30 - 39 13 finishers among Men 40 - 49 9 finishers among Men 50 & Up 6 finishers among Women 13 & Under 3 finishers among Women 14 - 19 3 finishers among Women 20 - 29 10 finishers among Women 30 - 39 7 finishers among Women 40 - 49 52 male finishers 30 female finishers 82 total finishers CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Open Men 1 1 Nate, 16 17:36 5:41 Open Women 13 1 Leslie Wood, 17 20:35 6:38 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Men 13 & Under 45 1 Elijah Karjinic, 8 26:40 8:36 Men 14 - 19 2 1 Blake Fenton, 17 17:49 5:45 3 2 Andrew Lucarini, 16 18:03 5:49 4 3 Ron Ferrie, 18 18:17 5:54 6 4 Brad Hough, 15 18:45 6:03 7 5 Mitchell Cleric, 16 18:46 6:03 9 6 Shane Glass, 17 19:17 6:13 10 7 Ryan Fisher, 17 19:31 6:18 12 8 Roger Reynolds, 18 20:34 6:38 14 9 Adam Lucarini, 14 20:44 6:41 18 10 Justin Gloor, 17 21:31 6:56 25 11 Adam Verin, 16 22:11 7:09 28 12 Jonathan Lazarowicz, 14 23:00 7:25 31 13 Bryan Heffern, 19 23:11 7:29 33 14 Nolan Fingers, 15 23:29 7:35 37 15 Sean Inskipt, 16 23:56 7:43 56 16 Derek Schade, 14 28:49 9:18 Men 20 - 29 19 1 Domonic Scuiti, 21 21:41 7:00 27 2 Joe Dicicco, 20 22:44 7:20 32 3 Jeremy Koppenhauer, 25 23:14 7:30 66 4 Aaron Schade, 21 32:49 10:35 Men 30 - 39 17 1 Keith Wolf, 38 21:30 6:56 20 2 Randy Alwine, 34 21:44 7:01 23 3 Scott Greenholt, 39 21:57 7:05 30 4 Greg Nicholson, 31 23:10 7:28 38 5 Bill Rpbertson, 35 24:49 8:00 46 6 Thaddeus Kid, 38 26:43 8:37 50 7 Jeff Giles, 37 27:11 8:46 61 8 Ron McMichael, 38 29:43 9:35 Men 40 - 49 5 1 Chris French, 41 18:21 5:55 8 2 Jim Thomas, 43 18:56 6:06 11 3 Ron Ferrie, 48 20:08 6:30 15 4 Mike Romzy, 46 20:51 6:44 21 5 Domonic Cicchirillo, 45 21:50 7:03 22 6 Stush Sadowski Jr, 49 21:56 7:05 40 7 Denny Patton, 41 24:51 8:01 48 8 John Kosner, 46 26:56 8:41 53 9 Scott Cunningham, 41 27:50 8:59 72 10 Frank Bloise, 48 33:34 10:50 73 11 Tim Bellew, 40 33:37 10:51 75 12 Jeff Salek, 46 35:38 11:30 78 13 Howard Druin, 49 40:49 13:10 Men 50 & Up 24 1 Jerry Wessel, 58 22:02 7:06 34 2 James Shovick, 60 23:36 7:37 35 3 Glenn Schade, 53 23:38 7:37 36 4 Bob Hardman, 53 23:49 7:41 41 5 Bruce Walker, 59 25:36 8:15 58 6 David White, 66 29:24 9:29 62 7 Grant Anderson, 66 30:45 9:55 70 8 Chuck Stroud, 52 33:16 10:44 79 9 Charles Werms, 72 42:45 13:47 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Women 13 & Under 39 1 Lindsey Wood, 13 24:50 8:01 42 2 Allie Gloor, 13 25:37 8:16 44 3 Barbara Lesko, 13 26:39 8:36 60 4 Kirsten McMichael, 10 29:42 9:35 63 5 Megan White, 13 31:09 10:03 65 6 Rachel Sherbondy, 12 32:37 10:31 Women 14 - 19 26 1 Jessica Thomson, 19 22:14 7:10 43 2 Alyssa Horvath, 14 26:30 8:33 74 3 Kaitlyn Salek, 14 35:38 11:30 Women 20 - 29 47 1 Andrea Brown, 25 26:50 8:39 67 2 Bridget Roth, 20 32:49 10:35 69 3 Marisa Stroud, 22 33:15 10:44 Women 30 - 39 16 1 Jennifer Lejeune, 36 21:29 6:56 49 2 Gwen Brown, 38 27:01 8:43 52 3 Kelly Susa, 36 27:48 8:58 54 4 Amy Mizanko, 39 28:11 9:05 57 5 Stacy Watters, 33 29:21 9:28 68 6 Heather Widkime, 36 33:13 10:43 76 7 Sylvana Timmersin, 34 37:21 12:03 80 8 Tracy Jones, 36 43:10 13:55 81 9 Lisa Campbell, 33 46:00 14:50 82 10 Karen Fitsioris, 38 46:09 14:53 Women 40 - 49 29 1 Tina Seech, 46 23:09 7:28 51 2 Mary Ellen Tesh, 46 27:23 8:50 55 3 Barbara Thomas, 46 28:14 9:06 59 4 Valerie Sherbondy, 40 29:35 9:33 64 5 Ann Hennemuth, 43 32:26 10:28 71 6 Cyndi Blose, 44 33:33 10:49 77 7 Angela Jones, 40 38:10 12:19