St. Vincent Youth Triathlon Open 11-12

Age Group Results

August 11, 2007


Results by the Runner's High North

Female 11 to 12

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Marielle Trucilla

12

1

01:23.75

13:50/M

3

08:53.55

4:27/M

2

03:58.15

7:56/M

14:16.00

2

4

Clara Ashton

12

11

01:52.45

18:40/M

1

08:20.70

4:10/M

3

04:05.75

8:10/M

14:19.00

3

6

Heather Oldach

11

3

01:28.40

14:40/M

2

08:52.35

4:26/M

4

04:07.50

8:14/M

14:29.00

4

8

Jessica Porter

11

8

01:45.20

17:30/M

4

09:42.45

4:51/M

1

03:36.15

7:12/M

15:04.00

5

13

Rebecca Easly

12

5

01:38.10

16:20/M

5

10:44.70

5:22/M

5

04:15.90

8:30/M

16:39.00

6

14

Christine Uht

12

2

01:26.60

14:20/M

6

10:50.25

5:25/M

9

04:38.50

9:16/M

16:56.00

7

16

Olivia Augustyniak

12

10

01:50.75

18:20/M

7

10:53.00

5:27/M

7

04:27.85

8:54/M

17:12.00

8

20

Maggie McKernan

11

9

01:49.70

18:10/M

9

12:17.45

6:09/M

10

04:47.20

9:34/M

18:55.00

9

21

Joanna Lee Ragen

12

4

01:31.65

15:10/M

8

11:21.75

5:41/M

13

06:01.00

12:02/M

18:55.00

10

22

Rachel Weibel

11

6

01:42.50

17:00/M

10

12:21.25

6:11/M

11

05:00.55

10:00/M

19:05.00

11

23

Hannah Easly

11

7

01:44.75

17:20/M

11

13:07.00

6:34/M

8

04:29.35

8:58/M

19:22.00

12

26

Kayla Murphy

12

14

03:15.30

32:30/M

13

13:48.30

6:54/M

6

04:24.65

8:48/M

21:29.00

13

27

Jacklyn Niebauer

12

12

02:24.70

24:00/M

12

13:44.65

6:52/M

12

05:50.20

11:40/M

22:00.00

14

28

Monica Meyer

11

13

02:57.75

29:30/M

14

15:37.05

7:49/M

14

06:38.60

13:16/M

25:14.00

 

Male 11 to 12

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Nate Kaspar

11

1

01:15.95

12:30/M

2

08:52.10

4:26/M

6

04:00.65

8:00/M

14:09.00

2

3

Pat Kloecker

12

9

01:54.85

19:00/M

4

09:04.25

4:32/M

1

03:16.60

6:32/M

14:16.00

3

5

Dan Trageser

12

4

01:32.85

15:20/M

1

08:45.70

4:23/M

7

04:08.45

8:16/M

14:27.00

4

7

Matthew Rust

12

11

01:59.55

19:50/M

3

09:01.10

4:31/M

3

03:43.55

7:26/M

14:45.00

5

9

Ethan Louis

12

8

01:54.05

19:00/M

6

09:40.35

4:50/M

2

03:36.85

7:12/M

15:12.00

6

10

Mike Squeglia

12

2

01:18.65

13:00/M

5

09:37.55

4:49/M

10

04:32.85

9:04/M

15:29.00

7

11

Josh Daniel

12

3

01:28.75

14:40/M

7

10:03.60

5:02/M

8

04:14.45

8:28/M

15:47.00

8

12

Jack Sundberg

12

6

01:36.25

16:00/M

10

10:34.95

5:17/M

4

03:52.40

7:44/M

16:04.00

9

15

Christopher Bright

12

7

01:50.95

18:20/M

9

10:15.95

5:08/M

11

04:50.10

9:40/M

16:57.00

10

17

Lloyd Koester

12

5

01:33.95

15:30/M

11

11:09.15

5:35/M

9

04:31.85

9:02/M

17:15.00

11

18

Mark Fachetti

12

12

02:15.90

22:30/M

12

11:50.95

5:55/M

5

03:59.25

7:58/M

18:07.00

12

19

Joey Simonelli

12

14

03:17.60

32:50/M

8

10:09.95

5:05/M

13

05:23.20

10:46/M

18:51.00

13

24

Travis Girts

11

10

01:59.50

19:50/M

13

12:37.30

6:19/M

14

05:24.90

10:48/M

20:02.00

14

25

Alex Zimmerman

11

13

02:22.25

23:40/M

14

12:41.85

6:21/M

12

05:07.00

10:14/M

20:12.00