Guthrie Gallop 5k
5k
May 08, 2010
Results from the Big White Trailer
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
1 Curt Jewett Rome PA 126 15 M 1 1-15 17:12.6 5:33/M
2 Tyler Rodabaugh Horseheads NY 39 16 M 1 16-20 19:38.5 6:20/M 2:25.9
3 Daniel Ohart Sayre PA 26 25 M 1 21-29 19:50.1 6:24/M 2:37.5
4 Schuyler Smith Monroeton PA 195 14 M 2 1-15 20:00.7 6:27/M 2:48.1
5 Alex Walter Athens PA 312 15 M 3 1-15 20:07.0 6:29/M 2:54.4
6 Derek Johnson Horseheads NY 38 15 M 4 1-15 20:30.6 6:37/M 3:18.0
7 Jason Husted Elmira NY 166 28 M 2 21-29 20:58.8 6:46/M 3:46.2
8 Rodney McClelland Elmira NY 132 33 M 1 30-39 20:59.0 6:46/M 3:46.4
9 Robert Beardsley Waverly NY 362 43 M 1 40-49 21:04.3 6:48/M 3:51.7
10 Brian Wendela Waverly NY 340 29 M 3 21-29 21:19.6 6:53/M 4:07.0
11 Holly Wright Waverly NY 161 40 F 1 40-49 21:30.6 6:56/M
12 Ashley Tierney Thompson PA 178 26 F 1 21-29 21:36.6 6:58/M 0:06.0
13 Kevin Nelson Middletown PA 37 45 M 2 40-49 21:52.7 7:03/M 4:40.1
14 Ron Kingsley Columbia Cross Road 347 53 M 1 50-59 22:04.4 7:07/M 4:51.8
15 Wally Powers Spencer NY 185 58 M 2 50-59 22:05.8 7:07/M 4:53.2
16 Jordan Lantz Sayre PA 168 12 M 5 1-15 22:21.8 7:13/M 5:09.2
17 Bill Satterly Sayre PA 147 42 M 3 40-49 22:30.8 7:15/M 5:18.2
18 Tom Gole Horseheads NY 113 47 M 4 40-49 22:48.3 7:21/M 5:35.7
19 Allison Matusick Corning NY 348 28 F 2 21-29 22:49.0 7:22/M 1:18.3
20 Michael Smith Lockwood NY 339 32 M 2 30-39 22:57.0 7:24/M 5:44.4
21 Martin Perez 41 41 M 5 40-49 23:02.7 7:26/M 5:50.1
22 Christina Estes Athens PA 100 18 F 1 16-20 23:07.1 7:27/M 1:36.4
23 Ron Knapick Endicott NY 183 41 M 6 40-49 23:08.3 7:28/M 5:55.7
24 Amy Balash Elmira NY 1 32 F 1 30-39 23:38.0 7:37/M 2:07.4
25 David Taylor Montrose PA 154 28 M 4 21-29 23:45.0 7:40/M 6:32.4
26 George White Bath NY 47 60 M 1 60-69 23:46.0 7:40/M 6:33.4
27 Martin Hill Sayre PA 119 67 M 2 60-69 23:52.7 7:42/M 6:40.1
28 Jean Spencer Spencer NY 192 35 F 2 30-39 23:56.0 7:43/M 2:25.4
29 Alex Lyons Sayre PA 130 16 M 2 16-20 23:56.5 7:43/M 6:43.9
30 Jerry Keene Waverly NY 128 54 M 3 50-59 23:57.9 7:44/M 6:45.3
31 Paul Oliver Great Bend PA 342 56 M 4 50-59 23:59.2 7:44/M 6:46.6
32 Pat Salerno Waverly NY 363 39 M 3 30-39 24:03.8 7:45/M 6:51.2
33 Ashley Johnson Montrose PA 25 24 F 3 21-29 24:17.4 7:50/M 2:46.7
34 Ryan Smith Le Raysville PA 334 25 M 5 21-29 24:18.7 7:50/M 7:06.1
35 Dave Prugh Sayre PA 336 49 M 7 40-49 24:19.7 7:51/M 7:07.1
36 Greg Crane Athens PA 4 36 M 4 30-39 24:25.4 7:53/M 7:12.8
37 Leanne Hernip Rome PA 367 23 F 4 21-29 25:05.7 8:05/M 3:35.1
38 Christine O'Neil Athens PA 141 49 F 2 40-49 25:13.0 8:08/M 3:42.4
39 Brett Woodford Sayre PA 159 34 M 5 30-39 25:19.3 8:10/M 8:06.7
40 Betsy Lantz Sayre PA 167 31 F 3 30-39 25:24.5 8:12/M 3:53.8
41 Patrick Riban Sayre PA 337 46 M 8 40-49 25:28.2 8:13/M 8:15.6
42 Dave Talcott Johnson City NY 94 50 M 9 50-59 25:31.7 8:14/M 8:19.1
43 James Gray Elmira NY 114 66 M 3 60-69 25:40.0 8:17/M 8:27.4
44 Dale Howell Burke VA 327 57 M 5 50-59 25:47.6 8:19/M 8:35.0
45 Jordan Shaw Horseheads NY 148 13 M 6 1-15 25:50.8 8:20/M 8:38.2
46 Cary Shaw Horseheads NY 17 42 M 10 40-49 25:50.9 8:20/M 8:38.3
47 Cynthia Todd Corning NY 322 48 F 3 40-49 25:57.5 8:22/M 4:26.9
48 Adrianne Hutchison Sayre PA 125 41 F 4 40-49 26:03.2 8:24/M 4:32.5
49 Courtney Warren Waverly NY 20 39 F 4 30-39 26:04.7 8:25/M 4:34.1
50 G Kris Schwenke Sayre PA 352 37 M 6 30-39 26:06.2 8:25/M 8:53.6
51 Chris Moreland Towanda PA 359 27 M 6 21-29 26:09.5 8:26/M 8:56.9
52 Randy Crane Millerton PA 316 53 M 6 50-59 26:15.1 8:28/M 9:02.5
53 Bruce Bowman Lindley NY 103 52 M 7 50-59 26:21.4 8:30/M 9:08.8
54 Theresa Robinson Waverly NY 189 31 F 5 30-39 26:25.2 8:31/M 4:54.5
55 Erin Taylor-Talcott Johnson City NY 95 31 F 1 30-39 26:28.0 8:32/M 4:57.3
56 Jeffrey Ackley Bethlehem PA 101 31 M 7 30-39 26:33.0 8:34/M 9:20.4
57 David Eastabrook Wyalusing PA 325 51 M 8 50-59 26:36.5 8:35/M 9:23.9
58 David Lockner Corning NY 314 53 M 9 50-59 26:36.9 8:35/M 9:24.3
59 Eric Arcesi Athens PA 321 32 M 8 30-39 26:38.6 8:35/M 9:26.0
60 John Hart New Milford PA 116 71 M 1 70-99 26:40.9 8:36/M 9:28.3
61 Neil Colton Waverly NY 179 27 M 7 21-29 27:07.1 8:45/M 9:54.5
62 Margo Martin Newark Valley NY 303 38 F 6 30-39 27:19.7 8:49/M 5:49.1
63 Tom Griffin Binghamton NY 210 52 M 10 50-59 27:21.6 8:49/M 10:09.0
64 Ted Pinkard Sayre PA 173 56 M 11 50-59 27:25.3 8:51/M 10:12.7
65 Mike Armstrong Owego NY 315 51 M 12 50-59 27:31.1 8:53/M 10:18.5
66 Karen Sharpsteen Lowman NY 16 36 F 7 30-39 27:32.6 8:53/M 6:02.0
67 Anthony Robbins Athens PA 174 31 M 9 30-39 27:33.3 8:53/M 10:20.7
68 Kyle Cran Millerton PA 317 22 M 8 21-29 27:38.5 8:55/M 10:25.9
69 Larry Gabb Sayre PA 40 62 M 4 60-69 27:56.3 9:01/M 10:43.7
70 Jonathan Gabb Phoenixville PA 6 38 M 10 30-39 27:57.0 9:01/M 10:44.4
71 James Coles III Sayre PA 328 43 M 11 40-49 28:02.5 9:03/M 10:49.9
72 Meghan Strong Big Flats NY 332 26 F 5 21-29 28:14.7 9:06/M 6:44.1
73 Maria Hudock Sayre PA 124 13 F 2 1-15 28:15.2 9:07/M 6:44.6
74 Byron Allis Towanda PA 341 27 M 9 21-29 28:15.3 9:07/M 11:02.7
75 Julianne Morris Elmira NY 171 26 F 6 21-29 28:15.6 9:07/M 6:44.9
76 Ross Parasiliti Elmira NY 194 26 M 10 21-29 28:15.8 9:07/M 11:03.2
77 Matthew Millard Ithaca NY 358 17 M 3 16-20 28:23.0 9:09/M 11:10.4
78 Sam Balash Elmira NY 102 62 M 5 60-69 28:23.8 9:09/M 11:11.2
79 Megan Dawson-Elli Elmira NY 333 16 F 2 16-20 28:27.8 9:11/M 6:57.1
80 Joe Yanuzzi Sayre PA 162 58 M 13 50-59 28:45.5 9:16/M 11:32.9
81 Tanya Carpenter Shavertown PA 3 32 F 8 30-39 28:45.6 9:16/M 7:15.0
82 Mia Herlan Lowman NY 117 12 F 3 1-15 28:50.8 9:18/M 7:20.1
83 Jessica Sivers Towanda PA 244 29 F 7 21-29 28:54.3 9:19/M 7:23.6
84 Jim Casselberry Elmira NY 49 54 M 14 50-59 28:55.1 9:20/M 11:42.5
85 Alan Burgess Waverly NY 104 29 M 11 21-29 29:01.0 9:22/M 11:48.4
86 Rose Cole Nichols NY 329 42 F 5 40-49 29:08.3 9:24/M 7:37.6
87 Howard Cushman Painted Post NY 335 42 M 12 40-49 29:11.8 9:25/M 11:59.2
88 Mike Hudock Sayre PA 123 55 M 15 50-59 29:17.8 9:27/M 12:05.2
89 Cynthia Rogers Athens PA 355 40 F 6 40-49 29:25.9 9:29/M 7:55.3
90 Keith Hobbs Vestal NY 120 23 M 12 21-29 29:27.6 9:30/M 12:15.0
91 David Padilla Sayre PA 143 52 M 16 50-59 29:33.6 9:32/M 12:21.0
92 Jenna Stedge Waverly NY 152 24 F 8 21-29 29:37.7 9:33/M 8:07.1
93 Michelle Larrabee Waverly NY 169 38 F 9 30-39 29:39.2 9:34/M 8:08.6
94 Stacie Taylor Vestal NY 176 31 F 10 30-39 29:49.9 9:37/M 8:19.3
95 Jeff Taylor Vestal NY 177 30 M 11 30-39 29:50.9 9:37/M 12:38.3
96 David Corneby Waverly NY 190 39 M 12 30-39 29:53.3 9:38/M 12:40.7
97 Stacy Gabel Corning NY 346 36 F 11 30-39 29:57.5 9:40/M 8:26.8
98 Saara Robertson Corning NY 345 32 F 12 30-39 30:01.5 9:41/M 8:30.8
99 Kirsten Miller Sayre PA 135 35 F 13 30-39 30:03.9 9:42/M 8:33.2
100 Carla Worden-Dieg Athens PA 160 38 F 14 30-39 30:24.1 9:48/M 8:53.5
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
101 James Miner Dryden NY 227 61 M 17 60-99 30:30.3 9:50/M 13:17.7
102 Katie Mosher Sugar Run PA 187 10 F 4 1-15 30:31.8 9:51/M 9:01.2
103 Elizabeth Vanderpool Wyalusing PA 156 29 M 13 21-29 30:32.1 9:51/M 13:19.5
104 Sandy Petrin Sayre PA 172 43 F 7 40-49 30:54.4 9:58/M 9:23.8
105 Liam O'Reilly Painted Post NY 142 11 M 7 1-15 30:56.2 9:59/M 13:43.6
106 Phil O'Reilly Painted Post NY 12 42 M 13 40-49 30:56.3 9:59/M 13:43.7
107 Cindy Millard Sayre PA 134 55 F 1 50-59 31:04.0 10:01/M 9:33.4
108 Rick Marshall Spencer NY 320 59 M 18 50-59 31:12.1 10:04/M 13:59.5
109 Karen Jones Nichols NY 42 36 F 15 30-39 31:22.0 10:07/M 9:51.4
110 Megan Middlebrook Sayre PA 77 14 F 2 1-20 31:24.8 10:08/M 9:54.2
111 Kristene Eller Sayre PA 111 52 F 2 50-59 31:28.3 10:09/M 9:57.6
112 Michelle McClelland Elmira NY 133 32 F 16 30-39 31:45.3 10:15/M 10:14.7
113 John Eastabrook Wyalusing PA 326 15 M 8 1-15 32:13.9 10:24/M 15:01.3
114 Jerry Patton Sayre PA 144 75 M 3 70-99 32:16.7 10:25/M 15:04.1
115 Alison Helmetsie Spencer NY 211 26 F 9 21-29 32:23.7 10:27/M 10:53.0
116 Brad Helmetsie Spencer NY 212 28 M 14 21-29 32:24.9 10:27/M 15:12.3
117 Heather Winch Spencer NY 27 39 F 5 30-39 32:26.3 10:28/M 10:55.6
118 Regina Cavanaugh Horseheads NY 106 56 F 3 50-59 32:33.4 10:30/M 11:02.8
119 Rebecca Dann Spencer NY 28 31 F 17 30-39 32:36.0 10:31/M 11:05.4
120 Marina Young Milan PA 163 52 F 4 50-59 32:51.7 10:36/M 11:21.1
121 Scott Herlan Lowman NY 118 8 M 9 1-15 32:55.2 10:37/M 15:42.6
122 Kim Herlan Lowman NY 8 53 M 19 50-59 32:56.2 10:37/M 15:43.6
123 Patricia Harnas Watkins Glen NY 165 57 F 5 50-59 33:01.7 10:39/M 11:31.1
124 Christina Vanderpool New Albany PA 155 57 F 6 50-59 33:05.1 10:40/M 11:34.5
125 Tom Hamlin Brackney PA 193 63 M 6 60-69 33:31.2 10:49/M 16:18.6
126 Lucille Lyons Sayre PA 131 50 F 7 50-59 33:34.9 10:50/M 12:04.2
127 Pamela Vasey Rome PA 29 36 F 6 30-39 33:44.8 10:53/M 12:14.2
128 Angel Chandler Big Flats NY 109 32 F 18 30-39 33:55.4 10:56/M 12:24.8
129 Angela Nichiporuk Campbell NY 140 30 F 19 30-39 33:55.5 10:56/M 12:24.9
130 Anna Galizia Sayre PA 308 21 F 10 21-29 34:31.6 11:08/M 13:01.0
131 Eric Hilliard Sayre PA 309 23 M 15 21-29 34:32.4 11:08/M 17:19.8
132 Sheila Donovan Athens PA 164 42 F 8 40-49 34:40.5 11:11/M 13:09.9
133 Larry Pelkey Hornell NY 81 53 M 14 50-59 34:57.3 11:16/M 17:44.7
134 Carrie Woodford Sayre PA 158 35 F 20 30-39 35:00.1 11:17/M 13:29.4
135 Patsy Hobbs Vestal NY 121 52 F 8 50-59 35:01.5 11:18/M 13:30.8
136 Lindsay Remetz Sayre PA 145 9 F 7 1-15 35:20.1 11:24/M 13:49.5
137 Patricia Remetz Sayre PA 13 42 F 9 40-49 35:20.5 11:24/M 13:49.9
138 Kim Mosher Sugar Run PA 188 36 F 21 30-39 35:38.0 11:30/M 14:07.4
139 Tracey Ferguson Wyalusing PA 319 39 F 22 30-39 35:46.4 11:32/M 14:15.7
140 Lawrence Sampson Athens PA 14 50 M 20 50-59 36:01.7 11:37/M 18:49.1
141 Maxwell Sampson Athens PA 146 16 M 4 16-20 36:02.2 11:37/M 18:49.6
142 Betsy Knapp North Weymouth MA 129 64 F 1 60-69 36:05.0 11:38/M 14:34.4
143 Chuck Barney Binghamton NY 2 62 M 7 60-69 36:28.6 11:46/M 19:16.0
144 Paige Chadwick Hummelstown PA 107 11 F 8 1-15 36:29.0 11:46/M 14:58.3
145 Michele Chadwick Hummelstown PA 108 41 F 10 40-49 36:29.0 11:46/M 14:58.4
146 Kathy Rohrer Elmira NY 175 56 F 9 50-59 36:39.1 11:49/M 15:08.5
147 Kaitlyn Epler New Albany PA 344 11 F 9 1-15 37:05.1 11:58/M 15:34.5
148 Becky Epler New Albany PA 343 38 F 23 30-39 37:15.5 12:01/M 15:44.8
149 Kailey Smith Endicott NY 151 13 F 10 1-15 37:17.9 12:02/M 15:47.3
150 Matt Koenig Sayre PA 72 32 M 16 30-39 37:21.9 12:03/M 20:09.3
151 Michelle Jennings Athens PA 218 39 F 11 30-39 37:28.2 12:05/M 15:57.6
152 Trisha Burns Athens PA 23 31 F 24 30-39 37:28.3 12:05/M 15:57.6
153 Darlene Harris Fort Lauderdale FL 349 50 F 10 50-59 37:48.3 12:12/M 16:17.7
154 Valerie Suskind Waverly NY 153 31 F 25 30-39 37:52.4 12:13/M 16:21.7
155 Lisa Yoder Stevensville PA 92 50 F 11 50-59 38:02.1 12:16/M 16:31.4
156 Andrea Ketchum Painted Post NY 70 46 F 3 40-49 39:20.4 12:41/M 17:49.7
157 Traci Crane Athens PA 5 35 F 26 30-39 39:28.2 12:44/M 17:57.6
158 Charles Kozey Corning NY 324 61 M 21 60-99 39:49.5 12:51/M 22:36.9
159 Anthony Lotempio Binghamton NY 44 68 M 22 60-99 40:07.0 12:56/M 22:54.4
160 Sandra Brewer Waverly NY 180 53 F 12 50-59 40:13.8 12:58/M 18:43.2
161 Meredith Chadwick Hummelstown PA 61 10 F 4 1-20 40:46.4 13:09/M 19:15.8
162 Scot Chadwick Hummelstown PA 62 56 M 15 50-59 40:47.0 13:09/M 23:34.4
163 Melinda Coates Towanda PA 360 29 F 1 21-29 41:06.1 13:15/M 19:35.4
164 Janet Aeppli Wyalusing PA 51 54 F 11 50-59 41:06.1 13:15/M 19:35.5
165 George Rogers Athens PA 356 42 M 13 40-49 41:24.4 13:21/M 24:11.8
166 Mike Roberts Rome PA 30 41 M 14 40-49 41:32.2 13:24/M 24:19.6
167 Shelby Segur Pine City NY 198 7 F 12 1-15 41:33.2 13:24/M 20:02.5
168 Julianna Shay Sayre PA 149 8 F 13 1-15 41:35.5 13:25/M 20:04.8
169 Renee Shay Sayre PA 18 38 F 27 30-39 41:36.6 13:25/M 20:06.0
170 Vicki Erklor Barton NY 313 56 F 12 50-59 41:42.7 13:27/M 20:12.1
171 Holly Segur Pine City NY 197 47 F 11 40-49 41:56.8 13:32/M 20:26.2
172 Matthew Klinger Athens PA 323 52 M 16 50-59 42:39.6 13:45/M 25:27.0
173 Perry Klinger Athens PA 311 23 M 5 21-29 42:39.8 13:45/M 25:27.2
174 John Harris Fort Lauderdale FL 351 43 M 17 40-49 42:59.1 13:52/M 25:46.5
175 Jacob Schweiger Barton NY 331 15 M 10 1-15 43:05.9 13:54/M 25:53.3
176 Kelby Cole Nichols NY 330 13 F 14 1-15 43:06.0 13:54/M 21:35.3
177 Dennis Buckley Painted Post NY 181 56 M 23 50-59 43:16.8 13:57/M 26:04.2
178 Marci Buckley Painted Post NY 182 37 F 28 30-39 43:19.4 13:58/M 21:48.8
179 Maryann Letizia Elmira NY 75 65 F 29 60-99 43:50.4 14:08/M 22:19.7
180 Mary Rogers Hegins PA 357 40 F 4 40-49 44:02.5 14:12/M 22:31.9
181 Amy Beisher Sayre PA 54 43 F 5 40-49 44:03.1 14:13/M 22:32.4
182 Aurora Satterly Sayre PA 82 11 F 5 1-20 44:03.2 14:13/M 22:32.6
183 Fern Hurlbut Chemung NY 64 50 F 13 50-59 45:57.5 14:49/M 24:26.9
184 Valerie Krantz Spencer NY 73 41 F 6 40-49 46:01.3 14:51/M 24:30.7
185 Jennifer Swain Troy PA 364 38 F 15 30-39 46:17.0 14:56/M 24:46.4
186 Kathleen Swain Troy PA 87 59 F 14 50-59 46:17.2 14:56/M 24:46.5
187 Mike Brewer Waverly NY 353 58 M 18 50-59 46:40.7 15:03/M 29:28.1
188 Vicki Scalia Elmira NY 96 52 F 15 50-59 47:46.9 15:25/M 26:16.3
189 Jennifer Lane Bensalem PA 300 39 F 30 30-39 47:47.8 15:25/M 26:17.1
190 Wanda Spencer New Albany PA 86 62 F 31 60-99 47:49.5 15:25/M 26:18.9
191 Cindy Kendrick Millerton PA 68 48 F 7 40-49 48:07.9 15:31/M 26:37.3
192 Cheryll Mortimer Lawrenceville PA 79 48 F 8 40-49 48:08.2 15:32/M 26:37.6
193 Shelley Smith Frenchville PA 85 45 F 9 40-49 48:09.6 15:32/M 26:38.9
194 Edward Hurlbut Chemung NY 65 39 M 17 30-39 48:10.6 15:32/M 30:58.0
195 Amber Yoder Covington PA 99 25 F 2 21-29 48:58.1 15:48/M 27:27.4
196 Ruth King Montoursville PA 71 27 F 3 21-29 48:58.2 15:48/M 27:27.6
197 Rebecca Allen Stevensville PA 52 31 F 16 30-39 48:58.6 15:48/M 27:27.9
198 Emil Thoman Sayre PA 90 74 M 24 60-99 50:09.6 16:11/M 32:57.0
199 Abigail Thoman Sayre PA 366 9 F 6 1-20 50:10.0 16:11/M 28:39.3
200 Laurie Schriner Alexandria VA 237 27 F 16 21-29 52:20.0 16:53/M 30:49.3
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
201 Terry Schriner Ulster PA 83 52 F 17 50-59 52:20.0 16:53/M 30:49.4
202 Seana Juda Elmira NY 9 40 F 12 40-49 52:25.6 16:55/M 30:54.9
203 Darrin Butters Ulster PA 58 13 M 11 1-20 53:04.6 17:07/M 35:52.0
204 Ruth Burleigh Ulster PA 57 62 F 32 60-99 53:05.7 17:07/M 31:35.1
205 Charles Wandell Ulster PA 91 34 M 18 30-39 53:06.1 17:08/M 35:53.5
206 Tracy Butters Ulster PA 60 39 F 17 30-39 53:30.0 17:15/M 31:59.4
207 Rick Packer Hornell NY 80 68 M 25 60-99 53:33.7 17:16/M 36:21.1
208 Ryan Butters Ulster PA 59 17 M 12 1-20 53:53.4 17:23/M 36:40.8
209 Melissa Crockett Ulster PA 338 16 F 7 1-20 53:53.4 17:23/M 32:22.8
210 Betty Keener Gillett PA 67 56 F 18 50-59 53:56.2 17:24/M 32:25.5
211 Ruth Lee Columbia Cross Road 74 58 F 19 50-59 53:56.8 17:24/M 32:26.1
212 Theresa Rogers Ithaca NY 354 49 F 10 40-49 54:00.7 17:25/M 32:30.0
213 Arlene Brown Millerton PA 350 67 F 33 60-99 55:14.3 17:49/M 33:43.7
214 Erin Krall Sayre PA 361 38 F 18 30-39 56:15.7 18:09/M 34:45.1
215 Paula Harper Waverly NY 63 28 F 4 21-29 56:22.9 18:11/M 34:52.3
216 Virginia Malone Sayre PA 170 60 F 34 60-99 56:23.3 18:11/M 34:52.6
217 Deb Buck Sayre PA 98 43 F 11 40-49 56:25.3 18:12/M 34:54.7
218 Linda Buck Sayre PA 97 63 F 35 60-99 57:43.2 18:37/M 36:12.5
219 Richard Thoman Sayre PA 93 45 M 15 40-49 1:00:09.8 19:24/M 42:57.2
220 Allison Thoman Sayre PA 365 5 F 8 1-20 1:00:10.1 19:25/M 38:39.4