OIL CITY YMCA TRIATHLON

TWO MILE RUN COUNTY PARK

June 11, 2016


Results by RUNHIGH.COM

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

                                                                         Last updated June 12, 2016 9:47 AM
       CLASS                                SWIM        T-1         BIKE        T-2         RUN        TOTAL    
 PLACE PLACE           FINISHER            TIME        TIME        TIME        TIME        TIME         TIME         TEAM         

    1       Matt McClellan, 30              5:02          58       32:12          34       19:21        58:07  
    2       Justin Buschman, 35             5:42        1:18       39:39          50       22:21      1:09:50  
    3       Matt Baseler, 39                5:31          56       40:42          24       24:36      1:12:09  
    4       Team Ludicrous Speed            6:18          16       44:54          15       22:25      1:14:08  Relay
    5       Gary Bruce, 45                  6:10        1:59       39:53        1:09       25:09      1:14:20  
    6       Team Tiny Got Back              7:09          16       45:13          11       22:01      1:14:50  Relay
    7       Matt Hepler, 42                 6:40        1:24       40:39          48       27:04      1:16:35  
    8       Mick Quen, 38                   7:11        2:11       43:05          25       24:34      1:17:26  
    9       Rich Shaffer, 51                6:26        1:06       41:42          45       30:16      1:20:15  
   10       Kevin Wiggins, 35               8:10        2:05       43:56          26       25:50      1:20:27  
   11       Ted Wilson, 27                  7:07        1:35       45:23          22       26:50      1:21:17  
   12       Monica Hepler, 43               6:54        1:45       45:04          46       27:54      1:22:23  
   13       James R Carucci J R., 39        8:43        1:28       44:15          15       29:14      1:23:55  
   14       Jim Caffery, 62                 6:02        2:29       42:56          27       33:07      1:25:01  
   15       Team Jenna Sutley               4:58          21       50:47          16       29:36      1:25:58  Relay
   16       Trisha Lockhart, 43             5:51        2:21       48:03          34       31:17      1:28:06  
   17       Kerri Bruce, 45                 9:01        2:54       50:25        1:04       30:49      1:34:13  
   18       Dan Clark, 40                   7:15        1:46       50:38          27       34:12      1:34:18  
   19       Team Cousins                    8:31          14       58:54          16       28:29      1:36:24  Relay
   20       Stephanie Swope, 41             6:42        2:27       55:39        1:07       34:53      1:40:48  
   21       Amanda Swope, 16                5:21        2:17       57:13        1:01       36:04      1:41:56  
   22       Dan Weaver, 37                  8:24        2:41       56:03        2:44       43:23      1:53:15  
   23       Bib #166                        5:29          52     1:18:48                                 1:25:09  

Return to home page.