PIAA FOUNDATION MEET MERGED BOYS

Hershey, PA

Sep. 23, 2017


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

                                      Last updated Sep. 23, 2017 3:46 PM
PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Seneca Valley           163    9   11   21   46   76  172  175    17:06  0:1:00
  2 Boyertown               208   25   30   36   52   65  114  254    17:16    0:37
  3 Mount Lebanon           233   28   31   37   62   75   80  125    17:20    0:38
  4 Spring Ford             241   13   42   47   68   71   82  104    17:22    0:47
  5 Penns Valley Area       317   41   43   58   84   91  321  323    17:34    0:32
  6 North Allegheny         328    3   45   54   81  145  174  325    17:29    1:52
  7 York Suburban           417   19   35   89  123  151  224  257    17:42    1:25
  8 Owen J. Roberts         426    4   51   90  127  154  170  173    17:41    1:52
  9 Central Bucks East      458   29   63   70  134  162  208  293    17:47    1:21
 10 State College Area      508    5   50   77  140  236  252  258    17:46    2:22
 11 Great Valley            530   85   92  105  116  132  265  303    18:01    0:30
 12 Winchester Thurston     570    7   61   72  190  240  341  347    17:52    2:18
 13 Cardinal O'Hara         576   33   73  124  131  215  373  456    18:01    1:39
 14 West Chester East       578   55   98  121  147  157  206  388    18:04    0:52
 15 Fox Chapel Area         582   17   27  153  181  204  416  473    17:54    1:47
 16 Wissahickon             586    6   49  133  166  232  249  284    17:55    2:21
 17 Indiana Area            590   48   64  112  149  217  233         18:03    1:24
 18 Lower Merion            604   39   95  110  164  196  198  311    18:04    1:19
 19 Taylor Allderdice       624   15   24  155  209  221  404         17:57    1:56
 20 Central York            664   69  101  126  150  218  300         18:11    1:12
 21 Greensburg Salem        678   22   26   67  212  351  365  380    17:59    2:37
 22 Methacton               721   32  108  128  210  243  275  376    18:13    1:49
 23 Holy Redeemer           793   44  168  182  197  202  296  324    18:19    1:20
 24 Jenkintown              809   14   97  148  248  302  413  423    18:17    2:27
 25 South Fayette           834    8  165  171  191  299  362  409    18:16    2:39
 26 Warrior Run             838   93  161  187  192  205  355  519    18:25    0:48
 27 Manheim Township        886   23  136  152  260  315  327  449    18:24    2:25
 28 Lewisburg Area          966  141  156  178  201  290  332  501    18:37    0:55
 29 Pennsbury              1045  119  143  207  259  317  361  497    18:43    1:14
 30 Bradford Area          1075   57  109  267  316  326  433  453    18:42    1:56
 31 Danville Area          1126  115  142  203  281  385  406  436    18:50    1:44
 32 Jersey Shore Area      1154    1  146  277  348  382  482  644    18:35    3:48
 33 Neshaminy              1169    2  144  247  349  427  478         18:39    3:55
 34 Shikellamy             1174   96  195  227  256  400  434         18:53    2:05
 35 Pope John Paul II      1184  120  163  183  230  488  512  538    18:58    2:37
 36 Saint Joseph's Prep    1204  158  167  238  291  350  408  460    18:54    1:12
 37 Crestwood              1208   34  117  322  354  381  568  581    18:50    2:39
 38 Langley                1216  113  193  239  294  377  455  472    18:56    1:41
 39 Saint Joseph's Cathol  1218   56  185  266  297  414  461  534    18:53    2:33
 40 Southern Lehigh        1219   12  229  306  333  339  440  476    18:48    2:47
 41 York Catholic          1239   94  139  269  295  442  566  579    18:58    2:25
 42 Paint Branch           1268  100  130  213  390  435  439  477    19:01    2:15
 43 Beaver Area            1300  169  180  287  330  334  372  471    19:01    1:05
 44 Big Spring             1320   66  253  270  360  371  419  429    19:02    2:10
 45 Hazleton Area          1342   18  237  292  338  457  481  554    19:01    3:34
 46 Cathedral Prep         1344  177  189  283  301  394  490  511    19:05    1:27
 47 Blue Mountain          1354  129  244  285  337  359  370  462    19:07    1:29
 48 Coatesville            1361  219  263  271  280  328  389  448    19:07    0:40
 49 Allentown C C          1398  231  250  272  278  367  529  544    19:10    0:52
 50 Clarion Area           1427  102  305  335  340  345  399  402    19:12    1:34
 51 Upper Saint Clair      1455   87  135  310  430  493  502         19:17    3:03
 52 Delone Catholic        1457   88  194  304  403  468  474  475    19:16    2:46
 53 Reynolds               1477   86  220  313  392  466  518  574    19:17    2:46
 54 Perkiomen Valley       1483  226  246  312  336  363  387         19:17    0:53
 55 Southern Columbia      1501  106  223  329  417  426  597         19:19    2:06
 56 Marion Center Area     1518   60  245  396  397  420  513  626    19:18    2:34
 57 Mahanoy Area           1520  111  234  242  412  521  536  607    19:26    3:07
 58 Our Lady Of Sacred He  1524   74  241  268  421  520  643         19:24    3:33
 59 Elk Lake               1561   79  107  357  447  571  615  630    19:33    4:11
 60 Upper Perkiomen        1573   53  358  383  384  395  458  464    19:21    2:28
 61 Somerset Area          1584   38   99  378  510  559  627  636    19:32    4:20
 62 Juniata                1600   16  264  331  432  557  603  612    19:27    4:43
 63 Williamsport Area      1610   40  184  446  451  489  551         19:29    3:30
 64 Northwestern Lehigh    1616   83  199  398  445  491  506  586    19:31    3:05
 65 Kennard-Dale           1649  160  211  308  424  546  589  600    19:36    3:01
 66 Freedom                1660  138  262  318  411  531  584         19:37    3:01
 67 Cranberry              1661  200  235  343  374  509  535  567    19:35    2:20
 68 Lakeland               1715  255  346  353  356  405  452  540    19:34  0:1:00
 69 Kane Area              1728  274  276  282  431  465  508  578    19:38    1:25
 70 Canon-McMillan         1736  103  319  369  441  504  517         19:41    2:56
 71 Bensalem               1753  261  320  375  379  418  454  580    19:37    1:04
 72 Holy Cross             1787   10  344  422  496  515  572  614    19:41    4:22
 73 Northampton Area       1795  118  288  364  469  556  558  605    19:51    3:26
 74 Berwick                1812   78  289  393  507  545  573  606    19:50    3:42
 75 Msgr Bonner & Abp Pre  1815   20  179  407  601  608  622         20:13    6:01
 76 Baldwin                1839  188  273  401  479  498  530  542    19:51    2:21
 77 Central Mountain       1912  122  386  428  484  492  547  576    19:57    2:38
78* Upper Merion           1989  309  342  425  443  470  526  604    19:59    1:17
79* Shady Side Academy     1989  186  286  494  500  523  563  583    20:09    2:43
 80 Wilson Area            2075  279  391  438  480  487  503  590    20:10    1:39
 81 Lake Lehman            2103  225  368  483  486  541  548  562    20:18    2:32
 82 Bedford                2104   59  176  609  629  631              21:33    7:06
 83 Fairfield Area         2145  216  298  532  549  550  555  602    20:26    2:39
 84 Tamaqua Area           2154  137  415  516  525  561  565  621    20:28    3:20
 85 New Hope-Solebury      2165  222  352  485  524  582  593  619    20:31    3:23
 86 Dock Mennonite Academ  2185  307  366  410  514  588  591  617    20:31    3:03
 87 Marian Catholic        2245  159  463  533  537  553  587  598    20:38    3:11
 88 Cowanesque Valley      2322  314  444  467  522  575  595         20:41    2:36
 89 Keystone               2335  251  437  459  570  618  632  633    21:00    4:31
 90 Wyoming Valley West    2433  214  450  528  616  625  641  642    21:32    5:03
 91 Delaware Cnty Christi  2626  228  592  594  599  613  620         21:56    4:21
 92 Camp Hill              2668  499  505  527  560  577  624  645    21:21    1:11
 93 Wyoming Seminary       2913  543  564  585  610  611  634  640    22:17    1:41
 94 South Side             2945  539  552  569  639  646  647         23:59    8:22
 95 West Branch            2977  495  596  623  628  635  637  638    23:11    3:58

Dual Meet Scores

Seneca Valley          94 wins
Boyertown              93 wins
Mount Lebanon          92 wins
Spring Ford            91 wins
North Allegheny        90 wins
Penns Valley Area      89 wins
York Suburban          88 wins
Owen J. Roberts        87 wins
Central Bucks East     86 wins
State College Area     85 wins
West Chester East      82 wins
Great Valley           82 wins
Lower Merion           81 wins
Winchester Thurston    80 wins
Fox Chapel Area        80 wins
Wissahickon            79 wins
Greensburg Salem       79 wins
Cardinal O'Hara        78 wins
Indiana Area           78 wins
Central York           75 wins
Taylor Allderdice      75 wins
Methacton              73 wins
Holy Redeemer          71 wins
Jenkintown             71 wins
South Fayette          70 wins
Manheim Township       70 wins
Warrior Run            68 wins
Lewisburg Area         67 wins
Pennsbury              66 wins
Danville Area          64 wins
Shikellamy             63 wins
Bradford Area          63 wins
Saint Joseph's Prep    60 wins
Langley                59 wins
Pope John Paul II      59 wins
Beaver Area            58 wins
Saint Joseph's Cathol  57 wins
Jersey Shore Area      56 wins
Coatesville            55 wins
York Catholic          55 wins
Neshaminy              55 wins
Southern Lehigh        54 wins
Blue Mountain          53 wins
Paint Branch           51 wins
Allentown C C          50 wins
Big Spring             49 wins
Crestwood              49 wins
Cathedral Prep         48 wins
Clarion Area           47 wins
Perkiomen Valley       47 wins
Hazleton Area          46 wins
Reynolds               42 wins
Delone Catholic        40 wins
Upper Perkiomen        40 wins
Southern Columbia      39 wins
Marion Center Area     38 wins
Upper Saint Clair      38 wins
Mahanoy Area           37 wins
Cranberry              36 wins
Northwestern Lehigh    35 wins
Lakeland               35 wins
Our Lady Of Sacred He  34 wins
Bensalem               33 wins
Freedom                30 wins
Kennard-Dale           30 wins
Kane Area              29 wins
Juniata                28 wins
Canon-McMillan         27 wins
Elk Lake               26 wins
Williamsport Area      26 wins
Baldwin                24 wins
Northampton Area       23 wins
Somerset Area          23 wins
Upper Merion           23 wins
Central Mountain       20 wins
Holy Cross             19 wins
Wilson Area            19 wins
Lake Lehman            16 wins
Shady Side Academy     16 wins
Berwick                16 wins
Fairfield Area         13 wins
Tamaqua Area           13 wins
Dock Mennonite Academ  12 wins
New Hope-Solebury      11 wins
Cowanesque Valley      10 wins
Msgr Bonner & Abp Pre  9 wins
Marian Catholic        9 wins
Keystone               7 wins
Camp Hill              6 wins
Wyoming Valley West    4 wins
Delaware Cnty Christi  4 wins
Wyoming Seminary       4 wins
Bedford                2 wins
West Branch            1 wins
South Side             0 wins
Individuals

 PLACE         FINISHER          TIME     PACE


1. Seneca Valley
    9  Sam Owori, Jr              16:41    5:23
   11  Seth Ketler, Jr            16:45    5:24
   21  Connor Volk-Klos, Jr       16:57    5:28
   46  Aidan Domencic, Jr         17:23    5:36
   76  Alex Dixon, Sr             17:40    5:42
  172  Max Weaver, Jr             18:26    5:57
  175  Luke Bellack, Sr           18:27    5:57
Total Time = 1:25:26     Total Places = 163

2. Boyertown
   25  Josh Endy, Sr              16:58    5:28
   30  Christian McComb, So       17:05    5:31
   36  Dominic Derafelo, Sr       17:12    5:33
   52  Todd Barton, Sr            17:28    5:38
   65  Justin Smyth, Sr           17:35    5:40
  114  Kollin Miller, Sr          18:07    5:51
  254  Payton Stanziani, Jr       19:00    6:08
Total Time = 1:26:18     Total Places = 208

3. Mount Lebanon
   28  Bryce Brandenstein, Sr     17:02    5:30
   31  Patrick Anderson, So       17:06    5:31
   37  Peter Cosentino, Jr        17:14    5:33
   62  Alex Brokaw, Jr            17:34    5:40
   75  Thomas Cosentino, Sr       17:40    5:42
   80  Jack Cameron, Sr           17:44    5:43
  125  Cameron Potts, Sr          18:12    5:52
Total Time = 1:26:36     Total Places = 233

4. Spring Ford
   13  Jacob McKenna, Sr          16:51    5:26
   42  John Zawislak, Fr          17:20    5:35
   47  Milan Sharma, Sr           17:23    5:36
   68  Joseph Power, Jr           17:36    5:40
   71  John Thom (Jt) Clark, Sr   17:38    5:41
   82  Shane Ainscoe, Sr          17:45    5:44
  104  Zachary Smith, Sr          18:01    5:48
Total Time = 1:26:48     Total Places = 241

5. Penns Valley Area
   41  Chris Colwell, Sr          17:19    5:35
   43  Colton Sands, Fr           17:21    5:36
   58  Brendan Colwell, Fr        17:31    5:39
   84  Sam Gray, Sr               17:46    5:44
   91  Mark Bierly, Sr            17:51    5:45
  321  Haden Stamm, Sr            19:23    6:15
  323  Charlie Romig, Sr          19:25    6:16
Total Time = 1:27:48     Total Places = 317

6. North Allegheny
    3  Daniel McGoey, So          16:27    5:18
   45  Cam Phillips, Sr           17:21    5:36
   54  Luke Turkovich, Jr         17:30    5:38
   81  Stephen Nalepa, So         17:45    5:43
  145  Andrew Kollitz, Fr         18:19    5:54
  174  Ethan James, Jr            18:27    5:57
  325  Tj Robinson, Sr            19:26    6:16
Total Time = 1:27:22     Total Places = 328

7. York Suburban
   19  Bryce Ohl, Sr              16:56    5:28
   35  Jarrett Raudensky, Jr      17:11    5:32
   89  Josh Kerr, Sr              17:48    5:44
  123  Andrew Paskey, Jr          18:12    5:52
  151  Tanner Haynes, Sr          18:21    5:55
  224  Scott Curry, Sr            18:49    6:04
  257  Jordan Ohl, So             19:01    6:08
Total Time = 1:28:28     Total Places = 417

8. Owen J. Roberts
    4  Liam Conway, Sr            16:30    5:19
   51  Andrew Malmstrom, Sr       17:27    5:38
   90  Linus Blatz, Jr            17:50    5:45
  127  Quinten Sherwood, Jr       18:13    5:52
  154  Vincent Fennell, So        18:21    5:55
  170  David Brunton, Jr          18:26    5:57
  173  Larkin Recke, Sr           18:27    5:57
Total Time = 1:28:21     Total Places = 426

9. Central Bucks East
   29  David Endres, Jr           17:03    5:30
   63  Alex Bardwell, Jr          17:34    5:40
   70  Cole Sands, Jr             17:38    5:41
  134  Cade Sands, Jr             18:16    5:53
  162  Andrew Conte, So           18:23    5:56
  208  Declan Earles, Sr          18:43    6:02
  293  Jack McManus, So           19:14    6:12
Total Time = 1:28:54     Total Places = 458

10. State College Area
    5  Mitchell Etter, Sr         16:32    5:20
   50  Erik Boethius, Sr          17:25    5:37
   77  Owen Isham, Jr             17:42    5:42
  140  Sam Horn, Sr               18:18    5:54
  236  Joe Messner, Jr            18:53    6:05
  252  Ari Gluckman, Sr           19:00    6:07
  258  Bennett Norton, Fr         19:01    6:08
Total Time = 1:28:50     Total Places = 508

11. Great Valley
   85  Seth Hoffritz, Jr          17:46    5:44
   92  Brett Zatlin, Sr           17:51    5:45
  105  Hayden Coates, Jr          18:02    5:49
  116  Riley Casey, So            18:08    5:51
  132  Roman Silen, Sr            18:15    5:53
  265  Ryan Small, Jr             19:03    6:09
  303  Jonathan Sadanaga, So      19:18    6:13
Total Time = 1:30:02     Total Places = 530

12. Winchester Thurston
    7  Tristan Forsythe, Sr       16:38    5:22
   61  Gordon Pollock, Sr         17:34    5:40
   72  Scott Routledge, So        17:38    5:41
  190  Patrick Malone, Fr         18:34    5:59
  240  Benjamin Bermann, Fr       18:55    6:06
  341  Sean Heintzleman, So       19:33    6:18
  347  Gus Robinson, Fr           19:34    6:18
Total Time = 1:29:19     Total Places = 570

13. Cardinal O'Hara
   33  Tom McNicholas, Sr         17:09    5:32
   73  Jack Becker, Sr            17:39    5:41
  124  Thomas Haas, Jr            18:12    5:52
  131  Josh Hayes, Jr             18:14    5:53
  215  Derek Sacks, Sr            18:47    6:03
  373  Tom Andruzcko, Sr          19:46    6:22
  456  Patrick Welsh, Fr          20:27    6:36
Total Time = 1:30:01     Total Places = 576

14. West Chester East
   55  Joshua Lewin, So           17:30    5:39
   98  Joseph Mazza, Jr           17:55    5:47
  121  Domenic Moser, So          18:11    5:52
  147  Matthew Clarke, Sr         18:20    5:55
  157  Kyle Puchalla, So          18:22    5:55
  206  Tyler Daley, Jr            18:42    6:02
  388  Joe Delaney, Jr            19:53    6:25
Total Time = 1:30:18     Total Places = 578

15. Fox Chapel Area
   17  Christian Fitch, So        16:54    5:27
   27  Jonathan Folkerts, Sr      17:02    5:29
  153  Ian Brown, Jr              18:21    5:55
  181  Greg Overbeck, Jr          18:29    5:58
  204  Avery Bursick, Jr          18:41    6:01
  416  Ryan Kenyon, Fr            20:05    6:28
  473  Shane Funk, Fr             20:37    6:39
Total Time = 1:29:27     Total Places = 582

16. Wissahickon
    6  Ben Hoyer, Sr              16:32    5:20
   49  Matt Maiale, Sr            17:25    5:37
  133  Josh Chaiken, So           18:16    5:53
  166  Nathan Leung, Sr           18:25    5:56
  232  Sam Klugherz, Sr           18:53    6:05
  249  Aiden Marcelis, Sr         18:59    6:07
  284  Zachary Dallal, Fr         19:11    6:11
Total Time = 1:29:31     Total Places = 586

17. Indiana Area
   48  Kendall Branan, So         17:23    5:36
   64  Joey Bujdos, Jr            17:35    5:40
  112  Julian Yerger, So          18:06    5:50
  149  Evan Weaver, Sr            18:20    5:55
  217  Matt Berzonsky, Jr         18:47    6:03
  233  Isaac Roadman, So          18:53    6:05
Total Time = 1:30:11     Total Places = 590

18. Lower Merion
   39  Charlie Herrmann, Jr       17:18    5:35
   95  Joey Litvin, So            17:54    5:46
  110  Danny Gabor, Sr            18:05    5:50
  164  Nick Rhodes, Jr            18:24    5:56
  196  Avery Shandelman, Sr       18:37    6:00
  198  Jasper Lim-Goyette, Jr     18:38    6:00
  311  Benjamin Schmid, Jr        19:21    6:14
Total Time = 1:30:18     Total Places = 604

19. Taylor Allderdice
   15  Tavonne Davis, Sr          16:53    5:27
   24  Ethan Hermann, Sr          16:58    5:28
  155  Isaiah Freeman, Jr         18:22    5:55
  209  Eric Rohrer, So            18:44    6:02
  221  Eli Anish, So              18:48    6:04
  404  Ben Cummings, Jr           20:00    6:27
Total Time = 1:29:45     Total Places = 624

20. Central York
   69  Timmy Buzynski, Sr         17:36    5:40
  101  Jacob Montgomery, Sr       17:58    5:48
  126  Austin McQuaide, Sr        18:13    5:52
  150  Logan Dillow, So           18:20    5:55
  218  Brandon Baxter, So         18:47    6:03
  300  Zachary Wiltshire, Sr      19:17    6:13
Total Time = 1:30:54     Total Places = 664

21. Greensburg Salem
   22  Mark Brown, Jr             16:57    5:28
   26  Cameron Binda, Jr          17:02    5:29
   67  Dylan Binda, Jr            17:36    5:40
  212  Noah Calisti, So           18:45    6:03
  351  Quinton Gatons, Fr         19:34    6:19
  365  Tyler Vandenberg, So       19:44    6:22
  380  Nick Leo, Sr               19:47    6:23
Total Time = 1:29:54     Total Places = 678

22. Methacton
   32  Matt Varghese, So          17:08    5:31
  108  Thomas Chimes, Jr          18:04    5:50
  128  Garrett Campbell, Jr       18:13    5:52
  210  Will Rebert, Jr            18:44    6:03
  243  Garrett McPhillips, Jr     18:56    6:06
  275  Sean Ritchie, Jr           19:08    6:10
  376  Myles Hoven, Sr            19:46    6:23
Total Time = 1:31:05     Total Places = 721

23. Holy Redeemer
   44  Bryce Zapusek, Jr          17:21    5:36
  168  George Strish, Jr          18:26    5:57
  182  Connor Stevens, Sr         18:30    5:58
  197  Scott Williams, Sr         18:37    6:00
  202  Dominic Capaci, Jr         18:40    6:01
  296  Lucas Volpetti, Jr         19:15    6:12
  324  Nick Pikul, So             19:26    6:16
Total Time = 1:31:34     Total Places = 793

24. Jenkintown
   14  Jack Miller, Jr            16:52    5:26
   97  Joshua Jackson, Sr         17:55    5:47
  148  Patrick Wagner, Jr         18:20    5:55
  248  Luke Miller, Fr            18:58    6:07
  302  Caleb Limmer, Sr           19:18    6:13
  413  Matt Visomirski, Fr        20:03    6:28
  423  Charles Mangan, Sr         20:07    6:29
Total Time = 1:31:23     Total Places = 809

25. South Fayette
    8  Sam Snodgrass, Sr          16:38    5:22
  165  Silas Mays, Sr             18:24    5:56
  171  Colin Dunn, Sr             18:26    5:57
  191  Ryan Hayes, Sr             18:35    6:00
  299  Trevor Kulenich, Sr        19:17    6:13
  362  Harmon Rozycki, Sr         19:43    6:21
  409  Sam Grant, Sr              20:01    6:27
Total Time = 1:31:20     Total Places = 834

26. Warrior Run
   93  Damein Moser, So           17:53    5:46
  161  Bryce Woland, Sr           18:23    5:56
  187  Caden Dufrene, Fr          18:31    5:58
  192  Addison Magyar, Jr         18:36    6:00
  205  Cade Williamson, Fr        18:41    6:01
  355  Andrew Adams, Fr           19:38    6:20
  519  Cassidy Hoffman, Sr        21:11    6:50
Total Time = 1:32:04     Total Places = 838

27. Manheim Township
   23  Ian Miller, Jr             16:58    5:28
  136  Timothy Antonacci, Sr      18:17    5:54
  152  Drew Sassaman, Fr          18:21    5:55
  260  Elias Fox, Sr              19:01    6:08
  315  Jarrid McKenzie, Sr        19:22    6:15
  327  Eddie Newman, So           19:27    6:16
  449  Connor Spahr, So           20:23    6:34
Total Time = 1:31:59     Total Places = 886

28. Lewisburg Area
  141  Jason Stanko, Sr           18:18    5:54
  156  Calvin Bailey, Fr          18:22    5:55
  178  Philip Gajda, Fr           18:28    5:57
  201  Derek Guissanie, Sr        18:40    6:01
  290  Steven Stiner, Sr          19:13    6:12
  332  Evan Hart, Fr              19:30    6:17
  501  Felix Hernandez, Sr        20:54    6:44
Total Time = 1:33:01     Total Places = 966

29. Pennsbury
  119  Jed Scratchard, Sr         18:09    5:51
  143  Aidan Sauer, Sr            18:19    5:54
  207  Thomas Mink, Sr            18:43    6:02
  259  Jorge Linares, Sr          19:01    6:08
  317  Andrew Keen, Sr            19:23    6:15
  361  Joe Bland, Sr              19:43    6:21
  497  Javier Linares, Sr         20:53    6:44
Total Time = 1:33:35     Total Places = 1045

30. Bradford Area
   57  Logan Caruso, Sr           17:31    5:39
  109  Tyler Kraft, So            18:04    5:50
  267  Issac Paterniti, Jr        19:04    6:09
  316  Gabe Mitchell, So          19:23    6:15
  326  Vinnie Bizzarro, Jr        19:27    6:16
  433  Ryan Cottillion, Fr        20:11    6:31
  453  David Allen, Jr            20:26    6:35
Total Time = 1:33:29     Total Places = 1075

31. Danville Area
  115  John Maize, So             18:08    5:51
  142  James Zola, Jr             18:19    5:54
  203  Reece Lopatka, Jr          18:40    6:01
  281  Eli Zakarian, So           19:09    6:11
  385  Nick Delgato, Fr           19:51    6:24
  406  McKellen Jaramillo, Fr     20:00    6:27
  436  Jon Curry, So              20:12    6:31
Total Time = 1:34:07     Total Places = 1126

32. Jersey Shore Area
    1  Isaac Davis, Sr            16:01    5:10
  146  Chase Carpenter, Sr        18:20    5:55
  277  Hunter Mummert, Sr         19:08    6:10
  348  Tanner Allison, So         19:34    6:18
  382  Micah Worth, So            19:49    6:23
  482  Max Ferguson, So           20:43    6:41
  644  Richie Hamlin, Fr          27:28    8:51
Total Time = 1:32:52     Total Places = 1154

33. Neshaminy
    2  Rusty Kujdych, Sr          16:14    5:14
  144  Jason Fitch, Sr            18:19    5:54
  247  Luke Sisco, So             18:57    6:07
  349  Matt Taylor, Sr            19:34    6:19
  427  Dan Busch, Sr              20:08    6:30
  478  Pat O'Connell, Sr          20:42    6:40
Total Time = 1:33:12     Total Places = 1169

34. Shikellamy
   96  Logan Strouse, Jr          17:55    5:46
  195  Doug Hallman, Jr           18:36    6:00
  227  Nolan Reynolds, Fr         18:52    6:05
  256  Eric Dixon, So             19:00    6:08
  400  Frank Quinones, Sr         19:59    6:27
  434  Carter Balliet, So         20:11    6:31
Total Time = 1:34:22     Total Places = 1174

35. Pope John Paul II
  120  Jack Phillips, Jr          18:11    5:52
  163  Michael Florig, Sr         18:24    5:56
  183  Shane McKeon, Sr           18:30    5:58
  230  John Schiele, Jr           18:53    6:05
  488  Kaden Buchler, Fr          20:48    6:42
  512  Jason Mitala               21:03    6:47
  538  Jason Kost, Jr             21:20    6:53
Total Time = 1:34:46     Total Places = 1184

36. Saint Joseph's Prep
  158  James Brooks, Sr           18:22    5:55
  167  Joe Cahill, Jr             18:25    5:56
  238  Ricky Raup, So             18:54    6:06
  291  Calvin Willie, Sr          19:13    6:12
  350  Dylan Robak, Sr            19:34    6:19
  408  Anthony Villari, Jr        20:01    6:27
  460  Denis Gallagher, So        20:29    6:36
Total Time = 1:34:28     Total Places = 1204

37. Crestwood
   34  Clay Kimsal, Sr            17:09    5:32
  117  Matthew Brunetti, Sr       18:08    5:51
  322  Justin Glowacki, Sr        19:25    6:16
  354  Kyle Price, Fr             19:37    6:20
  381  Jacob Swartwood, Sr        19:48    6:23
  568  Brandon Whitman, Sr        21:48    7:02
  581  Matthew Kelly, Sr          22:09    7:09
Total Time = 1:34:07     Total Places = 1208

38. Langley
  113  Mason Greenblatt, Sr       18:06    5:50
  193  Forrest Johnston, Jr       18:36    6:00
  239  Max Poster, Sr             18:54    6:06
  294  Ignat Miagkov, Jr          19:14    6:12
  377  Ethan McDonnell, Sr        19:47    6:23
  455  Connor Graves, Jr          20:27    6:36
  472  Nicholas Tagliareni, Sr    20:37    6:39
Total Time = 1:34:37     Total Places = 1216

39. Saint Joseph's Cathol
   56  Carter Kauffmann, So       17:31    5:39
  185  Isaac Hyman, So            18:31    5:58
  266  Zach DeCarmine, So         19:04    6:09
  297  Ethan Kauffman, So         19:15    6:13
  414  Max Wortman, Sr            20:04    6:28
  461  Garrett Gall, Jr           20:29    6:36
  534  Thomas McElhiny, So        21:19    6:52
Total Time = 1:34:25     Total Places = 1218

40. Southern Lehigh
   12  Colin Cramer, Sr           16:46    5:24
  229  Alec DiCesare, Fr          18:52    6:05
  306  Marc Ramson, Jr            19:19    6:14
  333  Zachary Terefenko, So      19:30    6:17
  339  Cawley Waters, Jr          19:32    6:18
  440  Alex Fillman, Jr           20:16    6:32
  476  Liam Fitting, So           20:40    6:40
Total Time = 1:33:59     Total Places = 1219

41. York Catholic
   94  Evan Schlosser, Sr         17:53    5:46
  139  Ryan Corbitt, Jr           18:17    5:54
  269  Joseph Rizzuto, Fr         19:05    6:09
  295  Christian Gervasi, Jr      19:14    6:12
  442  Luke Motter, Jr            20:18    6:33
  566  Peter Zelis, Jr            21:45    7:01
  579  John Marinelli, Fr         22:06    7:08
Total Time = 1:34:47     Total Places = 1239

42. Paint Branch
  100  Newell Mulugeta, Jr        17:58    5:47
  130  Vincente Maltagliati, Jr   18:14    5:53
  213  Gideon Giorgis, Sr         18:45    6:03
  390  Lionel Longkeng, Jr        19:53    6:25
  435  Tyler Plunkett, Sr         20:12    6:31
  439  Ibrahim Kaba, Sr           20:15    6:32
  477  Ezra Dessie, Jr            20:41    6:40
Total Time = 1:35:02     Total Places = 1268

43. Beaver Area
  169  Will Lamb, So              18:26    5:57
  180  Sean Rendar, Sr            18:29    5:58
  287  David Blum, Sr             19:12    6:12
  330  Lucas Klenovich, Jr        19:28    6:17
  334  Connor Lamison, Jr         19:30    6:17
  372  Luke Aloi, Sr              19:45    6:22
  471  Sean Livingston, Jr        20:37    6:39
Total Time = 1:35:05     Total Places = 1300

44. Big Spring
   66  Ishmael Kirkwood, Jr       17:35    5:40
  253  Trevor Moyer, Jr           19:00    6:08
  270  Jackson Penner, Sr         19:06    6:09
  360  Brennen Flory, Sr          19:43    6:21
  371  Ian Lay, Jr                19:45    6:22
  419  Ian Ward, So               20:06    6:29
  429  Connor Greene, Sr          20:10    6:30
Total Time = 1:35:09     Total Places = 1320

45. Hazleton Area
   18  Franklin Cunningham, Sr    16:55    5:27
  237  Bobby Earley, Jr           18:54    6:06
  292  Gabe McKittrick, So        19:13    6:12
  338  Charlie Valdez, Jr         19:31    6:18
  457  Michael Kulish, Sr         20:28    6:36
  481  Christopher Scalleat, Sr   20:42    6:41
  554  Luciano Stranko, Sr        21:34    6:57
Total Time = 1:35:01     Total Places = 1342

46. Cathedral Prep
  177  Alex Chelton, Jr           18:28    5:57
  189  Kyle Martin, Sr            18:34    5:59
  283  Devan Bailey, So           19:10    6:11
  301  Race Nicolia, Sr           19:18    6:13
  394  Andrew Brown, Fr           19:55    6:25
  490  Matt Whaley, Jr            20:50    6:43
  511  Sam Pentz, So              21:01    6:47
Total Time = 1:35:25     Total Places = 1344

47. Blue Mountain
  129  Kevin Haas, So             18:14    5:53
  244  Blase Carr, Sr             18:56    6:06
  285  Coltin Albitz, Jr          19:12    6:11
  337  Tanner Rabenstein, Fr      19:31    6:18
  359  Jacob Kluge, Sr            19:42    6:21
  370  Max Oswald, Sr             19:45    6:22
  462  Jalen Phillips, Jr         20:30    6:37
Total Time = 1:35:35     Total Places = 1354

48. Coatesville
  219  Ryan Corsello, Jr          18:47    6:04
  263  Joe Kelly, Sr              19:02    6:08
  271  Kelvin Cabrera, Sr         19:06    6:10
  280  Joshua Campagna, So        19:09    6:11
  328  Daniel Olds, Sr            19:27    6:16
  389  Jahmir Carter, So          19:53    6:25
  448  Bradley Forward, Sr        20:23    6:34
Total Time = 1:35:31     Total Places = 1361

49. Allentown C C
  231  Brendan Christ, Jr         18:53    6:05
  250  Mark Krafczyk, Sr          18:59    6:07
  272  Aaron Shoemaker, Sr        19:06    6:10
  278  Santino Servagno, Sr       19:08    6:10
  367  David Carolan, Sr          19:44    6:22
  529  Michael Fleck, Jr          21:17    6:52
  544  Tom Cope, Sr               21:23    6:54
Total Time = 1:35:50     Total Places = 1398

50. Clarion Area
  102  Nathaniel Lerch, So        18:00    5:48
  305  Noah Schill, Jr            19:19    6:14
  335  Nick Schill, Jr            19:31    6:17
  340  Frank Weber, Sr            19:33    6:18
  345  Don Cunningham, Fr         19:33    6:18
  399  Daniel Ketner, Jr          19:59    6:27
  402  Jacob Smith, Jr            20:00    6:27
Total Time = 1:35:56     Total Places = 1427

51. Upper Saint Clair
   87  Ethan Mann, Jr             17:48    5:44
  135  Alex Shaw, So              18:16    5:54
  310  Kasey Turner, So           19:20    6:14
  430  Michael Gallagher, Sr      20:10    6:30
  493  Owen Mann, Fr              20:51    6:43
  502  Nick Altland, So           20:55    6:45
Total Time = 1:36:25     Total Places = 1455

52. Delone Catholic
   88  Adler Brininger, So        17:48    5:44
  194  Gabe Hall, Jr              18:36    6:00
  304  Shamus Keefe, Sr           19:19    6:14
  403  Josh Hall, Sr              20:00    6:27
  468  Zane Hilfiger, Sr          20:33    6:38
  474  Connor Phillips, Sr        20:39    6:40
  475  Joe Flake, Sr              20:40    6:40
Total Time = 1:36:16     Total Places = 1457

53. Reynolds
   86  Troy Hart, So              17:47    5:44
  220  Garrett Duffy, Sr          18:48    6:04
  313  Dylan Forrester, Sr        19:22    6:15
  392  Corey Thompson, Sr         19:54    6:25
  466  Nick Gill, Sr              20:32    6:37
  518  Adam Wilcox, So            21:08    6:49
  574  Dietrich Williams, Fr      21:56    7:04
Total Time = 1:36:23     Total Places = 1477

54. Perkiomen Valley
  226  Tyler Clifford, So         18:51    6:05
  246  Dylan Danowski, So         18:57    6:07
  312  Riley Milligan, Fr         19:22    6:15
  336  Tyler Woolsey, So          19:31    6:17
  363  George Magyarits, So       19:43    6:21
  387  Ethan Ribelin, So          19:52    6:24
Total Time = 1:36:24     Total Places = 1483

55. Southern Columbia
  106  Ethan Knoebel, Jr          18:03    5:49
  223  Brady Reese, So            18:49    6:04
  329  Reese Houseknecht, Jr      19:28    6:17
  417  Jacob Petro, Jr            20:05    6:28
  426  Eli Yemzow, Sr             20:08    6:30
  597  Chase Derk, Fr             22:35    7:17
Total Time = 1:36:33     Total Places = 1501

56. Marion Center Area
   60  Hunter Armstrong, So       17:33    5:39
  245  Connor McGrady, Jr         18:57    6:06
  396  Brandon O'Hara, Sr         19:57    6:26
  397  Logan Crooks, Sr           19:57    6:26
  420  Anthony Scott, Fr          20:06    6:29
  513  Isaac Ryer, So             21:03    6:47
  626  Tyler Sacco, So            23:57    7:43
Total Time = 1:36:30     Total Places = 1518

57. Mahanoy Area
  111  Adam Soriano, Jr           18:05    5:50
  234  Seth Soriano, Sr           18:53    6:05
  242  Cole Striesel, Jr          18:55    6:06
  412  Willie Streisel, Sr        20:02    6:28
  521  Marcus Crespo, Sr          21:12    6:50
  536  Justin Rivera, Sr          21:20    6:53
  607  Cole Soult, So             22:57    7:24
Total Time = 1:37:07     Total Places = 1520

58. Our Lady Of Sacred He
   74  Christopher Kocent, Sr     17:40    5:42
  241  Eli Pace, Sr               18:55    6:06
  268  Matthew Rees, So           19:04    6:09
  421  Jonathan Ruscoe, Jr        20:07    6:29
  520  Finn Sweeney, Fr           21:12    6:50
  643  Xavier Moskala, So         26:38    8:35
Total Time = 1:36:58     Total Places = 1524

59. Elk Lake
   79  Peyton Jones, Jr           17:43    5:43
  107  Cody Oswald, Sr            18:03    5:49
  357  Brett Carney, Sr           19:40    6:20
  447  Noah Staff, So             20:23    6:34
  571  Kale Decker, Jr            21:53    7:03
  615  Micah Gaylord, Sr          23:21    7:32
  630  Kenny Filer, Jr            24:32    7:55
Total Time = 1:37:42     Total Places = 1561

60. Upper Perkiomen
   53  Cameron Junk, Sr           17:29    5:38
  358  Gage Gardner, Sr           19:40    6:20
  383  Dylan Simms, Jr            19:49    6:23
  384  Evan Hanney, Sr            19:51    6:24
  395  Jacob Heffner, So          19:56    6:26
  458  Lance Templeton, Jr        20:29    6:36
  464  Lane Homan, So             20:31    6:37
Total Time = 1:36:45     Total Places = 1573

61. Somerset Area
   38  Cejay Walker, Jr           17:18    5:35
   99  Dominic Mazzariello, Sr    17:57    5:47
  378  Jacob Groger, So           19:47    6:23
  510  Andrew Straka, 8           21:00    6:46
  559  James Bastian, So          21:37    6:58
  627  Jack Strope, So            24:00    7:44
  636  Tony Mills, Fr             25:14    8:08
Total Time = 1:37:39     Total Places = 1584

62. Juniata
   16  Garrett Baublitz, So       16:53    5:27
  264  Albert Heister, Jr         19:03    6:09
  331  Clay Yeager, So            19:29    6:17
  432  Christopher Esh, Jr        20:11    6:30
  557  Hazard James, Fr           21:35    6:58
  603  Brody Powel, Fr            22:42    7:19
  612  Isaac Fausey, So           23:11    7:29
Total Time = 1:37:11     Total Places = 1600

63. Williamsport Area
   40  Tyler Holcomb, Sr          17:19    5:35
  184  Ryley Holcomb, So          18:30    5:58
  446  Oam Patel, Fr              20:22    6:34
  451  J  Henry Lyon, Fr          20:25    6:35
  489  Cody Spiegel, So           20:49    6:43
  551  Ethan Fisher, So           21:25    6:54
Total Time = 1:37:25     Total Places = 1610

64. Northwestern Lehigh
   83  Robert Leiser, Sr          17:46    5:44
  199  Phillip Castrine, Sr       18:39    6:01
  398  Joseph Pleban, So          19:59    6:27
  445  Kane Flickinger, Fr        20:21    6:34
  491  Randall Zack, Fr           20:50    6:43
  506  Matthew Boushell, So       20:56    6:45
  586  Rueben Kemmerer, Sr        22:16    7:11
Total Time = 1:37:35     Total Places = 1616

65. Kennard-Dale
  160  Collin Wolf, Fr            18:23    5:56
  211  William Holtz, Jr          18:45    6:03
  308  Caleb Bakalyar, Jr         19:20    6:14
  424  Paul (Eric) Traeger, Jr    20:07    6:29
  546  Caleb Scarborough, Fr      21:23    6:54
  589  Dan Gibney, Fr             22:23    7:13
  600  Nick Broyles, Fr           22:36    7:17
Total Time = 1:37:58     Total Places = 1649

66. Freedom
  138  Kevin Pollock, Sr          18:17    5:54
  262  Nick Bauer, Jr             19:02    6:08
  318  Adam Boyer, Sr             19:23    6:15
  411  John Carlos Sousa, Jr      20:02    6:28
  531  Christian Jancsarks, Jr    21:17    6:52
  584  Lleyton Herb, So           22:12    7:10
Total Time = 1:38:01     Total Places = 1660

67. Cranberry
  200  Daniel Fisher, So          18:40    6:01
  235  Logan Johnson, So          18:53    6:05
  343  Brandon Forrest, Jr        19:33    6:18
  374  Hunter O'Neil, Jr          19:46    6:22
  509  Caleb Wry, Sr              20:59    6:46
  535  Joey Fox, So               21:19    6:53
  567  Eben Wry, So               21:48    7:02
Total Time = 1:37:51     Total Places = 1661

68. Lakeland
  255  Noah Chup, So              19:00    6:08
  346  Joey Bootz, So             19:33    6:18
  353  Nicholas Liuzzo, Jr        19:35    6:19
  356  Zach Reeves, So            19:39    6:20
  405  Jacob Frazier, Sr          20:00    6:27
  452  Chris Noldy, So            20:26    6:35
  540  John Noldy, Sr             21:22    6:54
Total Time = 1:37:47     Total Places = 1715

69. Kane Area
  274  John Wolfe, So             19:08    6:10
  276  Nate Eckstrom, Sr          19:08    6:10
  282  Lane Hillard, So           19:09    6:11
  431  Robert Bish, Sr            20:10    6:30
  465  Hayden Barr, Jr            20:32    6:37
  508  Ryan Hunt, Jr              20:58    6:46
  578  Nathan Asp, So             22:05    7:07
Total Time = 1:38:07     Total Places = 1728

70. Canon-McMillan
  103  Josiah Wudkwych, So        18:00    5:48
  319  Kevin Walsh, Jr            19:23    6:15
  369  Jamie Nealon, Fr           19:45    6:22
  441  Jacob Holland, Jr          20:18    6:33
  504  Connor Kelly, So           20:55    6:45
  517  Evan Simonetti, Sr         21:07    6:49
Total Time = 1:38:21     Total Places = 1736

71. Bensalem
  261  Justin Pratt, Sr           19:01    6:08
  320  Thomas Balla, Jr           19:23    6:15
  375  Michael Brach, Jr          19:46    6:23
  379  Zak Bacchus, Sr            19:47    6:23
  418  Kevin Rodriguez, Sr        20:05    6:29
  454  Tommy Brewer, Jr           20:27    6:36
  580  Dabi Chanez, So            22:08    7:08
Total Time = 1:38:02     Total Places = 1753

72. Holy Cross
   10  Andrew Healey, So          16:44    5:24
  344  Thomas Lee, Fr             19:33    6:18
  422  Kevin Jumper, Fr           20:07    6:29
  496  Ryan Lello, Jr             20:51    6:44
  515  Doug Walsh, Fr             21:06    6:48
  572  Bryce Hughes, Sr           21:53    7:04
  614  Robert Grzybowski, So      23:15    7:30
Total Time = 1:38:21     Total Places = 1787

73. Northampton Area
  118  Vince Gallagher, So        18:08    5:51
  288  Isaiah Tyler, So           19:12    6:12
  364  Evan Gillette, Jr          19:43    6:22
  469  Owen Nahf, Fr              20:34    6:38
  556  Matthew Heisler, Fr        21:34    6:57
  558  Nicolas Quinones, Fr       21:36    6:58
  605  Samuel Arnold, Sr          22:44    7:20
Total Time = 1:39:11     Total Places = 1795

74. Berwick
   78  Mitchell Martin, Sr        17:42    5:42
  289  Griffin Keller, Jr         19:12    6:12
  393  John Morgan, So            19:54    6:25
  507  Long Le, Jr                20:57    6:45
  545  Kyler Hower, Jr            21:23    6:54
  573  Kevin Walker, Sr           21:54    7:04
  606  Ben White, Sr              22:49    7:21
Total Time = 1:39:08     Total Places = 1812

75. Msgr Bonner & Abp Pre
   20  Anthony Harper, Sr         16:57    5:28
  179  Brian McGarrity, Fr        18:29    5:57
  407  Billy DiRita, Fr           20:00    6:27
  601  Arian Ravenell, So         22:39    7:18
  608  Sean Milligan, Jr          22:57    7:24
  622  Bobby Ulmer, Sr            23:37    7:37
Total Time = 1:41:02     Total Places = 1815

76. Baldwin
  188  Jack Mezeivtch, Sr         18:32    5:59
  273  Teddy Boehm, So            19:07    6:10
  401  Jared Koenig, So           19:59    6:27
  479  Caden Harsh, So            20:42    6:40
  498  Kevin Sheehan, Sr          20:53    6:44
  530  Ethan Hoey, Jr             21:17    6:52
  542  Joey Bolla, Sr             21:23    6:54
Total Time = 1:39:13     Total Places = 1839

77. Central Mountain
  122  Corbin Green, Jr           18:12    5:52
  386  Micah Schall, Jr           19:51    6:24
  428  James Riccardo, Jr         20:08    6:30
  484  Owen Rinker, Sr            20:44    6:41
  492  Benjamin Probert, Jr       20:50    6:43
  547  Bryce Gray, Fr             21:23    6:54
  576  Emre Yakut, So             22:03    7:07
Total Time = 1:39:45     Total Places = 1912

78*. Upper Merion
  309  Andrew Leonard, Sr         19:20    6:14
  342  Jake Vogel, Sr             19:33    6:18
  425  Owen Ebersole, Jr          20:07    6:29
  443  Michael Freaney, Jr        20:19    6:33
  470  John Matics, Fr            20:36    6:39
  526  Alec Khmelnitsky, Sr       21:16    6:51
  604  Christopher Brooks, Sr     22:43    7:19
Total Time = 1:39:55     Total Places = 1989

79*. Shady Side Academy
  186  Leo Liu, Jr                18:31    5:58
  286  Adam Lauer, Fr             19:12    6:12
  494  Cameron Casey, So          20:51    6:43
  500  Garrett Cleveland, Sr      20:53    6:44
  523  Brendan McLaughlin, Jr     21:14    6:51
  563  Reshub Bahri, So           21:39    6:59
  583  Connor Caputo, Jr          22:11    7:09
Total Time = 1:40:41     Total Places = 1989

80. Wilson Area
  279  Shane Houghton, Sr         19:09    6:10
  391  Dylan Corriere, Sr         19:54    6:25
  438  Aiden Quinn, Sr            20:15    6:32
  480  Josh Javier, Jr            20:42    6:41
  487  Josh Harris, Sr            20:48    6:42
  503  Kyron Levan, So            20:55    6:45
  590  Kayvon Range, Fr           22:26    7:14
Total Time = 1:40:48     Total Places = 2075

81. Lake Lehman
  225  Riley Newman, Sr           18:51    6:05
  368  Chandler Longstreth, Fr    19:44    6:22
  483  Michael Nastasiak, Sr      20:43    6:41
  486  Sam Lukasavage, Fr         20:46    6:42
  541  Brian Morio, So            21:23    6:54
  548  Dillon Ide, Jr             21:24    6:54
  562  Joe Ciaccia, Sr            21:37    6:58
Total Time = 1:41:27     Total Places = 2103

82. Bedford
   59  Van May, Fr                17:33    5:39
  176  Garret Cornell, Jr         18:27    5:57
  609  Larky Brakeall, Jr         22:58    7:24
  629  Kai Bardell, So            24:07    7:47
  631  Devin Steele, Fr           24:38    7:57
Total Time = 1:47:43     Total Places = 2104

83. Fairfield Area
  216  John Whitcomb, So          18:47    6:03
  298  Andrew Glover, Fr          19:16    6:13
  532  Jason Yeager, Jr           21:18    6:52
  549  Chris Shaffer, So          21:24    6:54
  550  Ryan Kelley, So            21:25    6:54
  555  Jeremy Whitmore, So        21:34    6:57
  602  Alex Stone, Sr             22:39    7:18
Total Time = 1:42:10     Total Places = 2145

84. Tamaqua Area
  137  Brad Clemson, Sr           18:17    5:54
  415  Derian Stianche, Jr        20:05    6:28
  516  Brandon Fogarty, So        21:06    6:48
  525  Christopher Osenbach, So   21:15    6:51
  561  Xavier Cuadro, Jr          21:37    6:58
  565  Detrick Borden, Jr         21:40    6:59
  621  Isaac Miller, Sr           23:35    7:36
Total Time = 1:42:20     Total Places = 2154

85. New Hope-Solebury
  222  Chris Cammarata, Sr        18:48    6:04
  352  Christian Kruse, So        19:35    6:19
  485  Thomas Detlefsen, Sr       20:46    6:42
  524  Nico Marino, Jr            21:14    6:51
  582  Ben Dupont, Jr             22:11    7:09
  593  Oscar Mailman, Fr          22:31    7:16
  619  Laszlo Madarasz, Jr        23:30    7:35
Total Time = 1:42:34     Total Places = 2165

86. Dock Mennonite Academ
  307  Isaiah Denlinger, Sr       19:20    6:14
  366  Christopher Keach, Sr      19:44    6:22
  410  Steve Seachrist, Jr        20:02    6:28
  514  Ian Anderson, Sr           21:05    6:48
  588  Sean Robinson, Fr          22:23    7:13
  591  Jonathan Anderson, So      22:27    7:14
  617  Bobby Hadden, Jr           23:25    7:33
Total Time = 1:42:34     Total Places = 2185

87. Marian Catholic
  159  Brandon Stasulli, Jr       18:23    5:56
  463  Sal Wills, So              20:30    6:37
  533  Zaccary Roberts, Sr        21:19    6:52
  537  Joseph Delash, Sr          21:20    6:53
  553  Eddie Pulaski, Sr          21:34    6:57
  587  Henry Kreisl, Sr           22:17    7:11
  598  Adam Swiech, Fr            22:35    7:17
Total Time = 1:43:06     Total Places = 2245

88. Cowanesque Valley
  314  George Reynolds, Sr        19:22    6:15
  444  Christopher Harris, So     20:19    6:33
  467  Seth Neal, Fr              20:32    6:37
  522  Joseph Easton, Fr          21:14    6:51
  575  Ben Anderson, Fr           21:58    7:05
  595  Andrew Gatewood, Jr        22:33    7:16
Total Time = 1:43:25     Total Places = 2322

89. Keystone
  251  Dawson Steele, Jr          18:59    6:07
  437  Conrad Lloyd, Fr           20:14    6:31
  459  Koby Buzard, Fr            20:29    6:36
  570  Caleb Parkes, Jr           21:48    7:02
  618  Chance Buzard, So          23:30    7:35
  632  Alan Sterner, Fr           24:40    7:57
  633  Gavin Cochran, So          24:45    7:59
Total Time = 1:45:00     Total Places = 2335

90. Wyoming Valley West
  214  Tavian McKenna, Fr         18:46    6:03
  450  Michael McCann, Fr         20:25    6:35
  528  Colin Kultys, Sr           21:17    6:52
  616  Andrew Novrocki, Fr        23:22    7:32
  625  Kevin Mejia, So            23:49    7:41
  641  Anthony Severns, Fr        26:13    8:27
  642  Logan Cary, Fr             26:21    8:30
Total Time = 1:47:39     Total Places = 2433

91. Delaware Cnty Christi
  228  Charlie Schaefer, Sr       18:52    6:05
  592  Ryan Schaafsma, Jr         22:29    7:15
  594  Carl Sun, Sr               22:31    7:16
  599  Terry Wang, Sr             22:35    7:17
  613  Roy Gu, So                 23:13    7:29
  620  Jude Metricarti, Fr        23:35    7:36
Total Time = 1:49:40     Total Places = 2626

92. Camp Hill
  499  Weston Kemble, Jr          20:53    6:44
  505  Gus Latorre, Sr            20:55    6:45
  527  Michael Moretz, So         21:16    6:51
  560  Harrison Mooney, Fr        21:37    6:58
  577  Caleb Aranos, So           22:04    7:07
  624  Luke Waldner, So           23:47    7:40
  645  Slate Johnson, So          27:37    8:54
Total Time = 1:46:45     Total Places = 2668

93. Wyoming Seminary
  543  Will Berger, Jr            21:23    6:54
  564  Mason Dembowski, Jr        21:39    6:59
  585  Cameron Shedlock, Jr       22:14    7:10
  610  Ameen Bader, Sr            23:02    7:26
  611  Kiran Sharma, Sr           23:03    7:26
  634  Felix Hammond              24:47    8:00
  640  Michael Cotrone            26:02    8:24
Total Time = 1:51:21     Total Places = 2913

94. South Side
  539  Mason Daniels, Sr          21:22    6:53
  552  Jake Hilliard, Sr          21:29    6:56
  569  Shane Harris, So           21:48    7:02
  639  Brandon Smith, Fr          25:30    8:13
  646  Kevin Blake, Fr            29:44    9:35
  647  Nick Flynn, Sr             29:55    9:39
Total Time = 1:59:53     Total Places = 2945

95. West Branch
  495  Tyler Hoover, Sr           20:51    6:43
  596  Jacob Stagi, So            22:34    7:17
  623  Ben Lanager, Jr            23:38    7:37
  628  Jack Danko, Fr             24:02    7:45
  635  Noah Brush, Jr             24:49    8:00
  637  Joshua Guerra, Jr          25:14    8:08
  638  Justin Clark, Jr           25:28    8:13
Total Time = 1:55:54     Total Places = 2977
        TEAM    
 PLACE SCORE         FINISHER          TIME     PACE        TEAM         

Top

1 1 Isaac Davis, Sr 16:01 5:10 Jersey Shore Area 2 2 Rusty Kujdych, Sr 16:14 5:14 Neshaminy 3 3 Daniel McGoey, So 16:27 5:18 North Allegheny 4 4 Liam Conway, Sr 16:30 5:19 Owen J. Roberts 5 5 Mitchell Etter, Sr 16:32 5:20 State College Area 6 6 Ben Hoyer, Sr 16:32 5:20 Wissahickon 7 7 Tristan Forsythe, Sr 16:38 5:22 Winchester Thurston 8 8 Sam Snodgrass, Sr 16:38 5:22 South Fayette 9 9 Sam Owori, Jr 16:41 5:23 Seneca Valley 10 10 Andrew Healey, So 16:44 5:24 Holy Cross 11 11 Seth Ketler, Jr 16:45 5:24 Seneca Valley 12 12 Colin Cramer, Sr 16:46 5:24 Southern Lehigh 13 13 Jacob McKenna, Sr 16:51 5:26 Spring Ford 14 14 Jack Miller, Jr 16:52 5:26 Jenkintown 15 15 Tavonne Davis, Sr 16:53 5:27 Taylor Allderdice 16 16 Garrett Baublitz, So 16:53 5:27 Juniata 17 17 Christian Fitch, So 16:54 5:27 Fox Chapel Area 18 18 Franklin Cunningham, Sr 16:55 5:27 Hazleton Area 19 19 Bryce Ohl, Sr 16:56 5:28 York Suburban 20 20 Anthony Harper, Sr 16:57 5:28 Msgr Bonner & Abp Pre 21 21 Connor Volk-Klos, Jr 16:57 5:28 Seneca Valley 22 22 Mark Brown, Jr 16:57 5:28 Greensburg Salem 23 23 Ian Miller, Jr 16:58 5:28 Manheim Township 24 24 Ethan Hermann, Sr 16:58 5:28 Taylor Allderdice 25 25 Josh Endy, Sr 16:58 5:28 Boyertown 26 26 Cameron Binda, Jr 17:02 5:29 Greensburg Salem 27 27 Jonathan Folkerts, Sr 17:02 5:29 Fox Chapel Area 28 28 Bryce Brandenstein, Sr 17:02 5:30 Mount Lebanon 29 29 David Endres, Jr 17:03 5:30 Central Bucks East 30 30 Christian McComb, So 17:05 5:31 Boyertown 31 31 Patrick Anderson, So 17:06 5:31 Mount Lebanon 32 32 Matt Varghese, So 17:08 5:31 Methacton 33 33 Tom McNicholas, Sr 17:09 5:32 Cardinal O'Hara 34 34 Clay Kimsal, Sr 17:09 5:32 Crestwood 35 35 Jarrett Raudensky, Jr 17:11 5:32 York Suburban 36 36 Dominic Derafelo, Sr 17:12 5:33 Boyertown 37 37 Peter Cosentino, Jr 17:14 5:33 Mount Lebanon 38 Andrew Stanley, Sr 17:15 5:34 Southern Huntingdon 39 38 Cejay Walker, Jr 17:18 5:35 Somerset Area 40 39 Charlie Herrmann, Jr 17:18 5:35 Lower Merion 41 40 Tyler Holcomb, Sr 17:19 5:35 Williamsport Area 42 41 Chris Colwell, Sr 17:19 5:35 Penns Valley Area 43 42 John Zawislak, Fr 17:20 5:35 Spring Ford 44 43 Colton Sands, Fr 17:21 5:36 Penns Valley Area 45 44 Bryce Zapusek, Jr 17:21 5:36 Holy Redeemer 46 45 Cam Phillips, Sr 17:21 5:36 North Allegheny 47 Patrick Stevens, So 17:22 5:36 Meadville Area 48 46 Aidan Domencic, Jr 17:23 5:36 Seneca Valley 49 47 Milan Sharma, Sr 17:23 5:36 Spring Ford 50 48 Kendall Branan, So 17:23 5:36 Indiana Area 51 49 Matt Maiale, Sr 17:25 5:37 Wissahickon 52 50 Erik Boethius, Sr 17:25 5:37 State College Area 53 Zachary Landvik-Larsen, Jr 17:26 5:37 Stroudsburg 54 51 Andrew Malmstrom, Sr 17:27 5:38 Owen J. Roberts 55 52 Todd Barton, Sr 17:28 5:38 Boyertown 56 53 Cameron Junk, Sr 17:29 5:38 Upper Perkiomen 57 54 Luke Turkovich, Jr 17:30 5:38 North Allegheny 58 55 Joshua Lewin, So 17:30 5:39 West Chester East 59 56 Carter Kauffmann, So 17:31 5:39 Saint Joseph's Cathol 60 57 Logan Caruso, Sr 17:31 5:39 Bradford Area 61 58 Brendan Colwell, Fr 17:31 5:39 Penns Valley Area 62 Lukas Dunaway, Jr 17:33 5:39 Serra Catholic 63 59 Van May, Fr 17:33 5:39 Bedford 64 60 Hunter Armstrong, So 17:33 5:39 Marion Center Area 65 61 Gordon Pollock, Sr 17:34 5:40 Winchester Thurston 66 62 Alex Brokaw, Jr 17:34 5:40 Mount Lebanon 67 63 Alex Bardwell, Jr 17:34 5:40 Central Bucks East 68 64 Joey Bujdos, Jr 17:35 5:40 Indiana Area 69 65 Justin Smyth, Sr 17:35 5:40 Boyertown 70 66 Ishmael Kirkwood, Jr 17:35 5:40 Big Spring 71 67 Dylan Binda, Jr 17:36 5:40 Greensburg Salem 72 68 Joseph Power, Jr 17:36 5:40 Spring Ford 73 69 Timmy Buzynski, Sr 17:36 5:40 Central York 74 70 Cole Sands, Jr 17:38 5:41 Central Bucks East 75 71 John Thom (Jt) Clark, Sr 17:38 5:41 Spring Ford 76 72 Scott Routledge, So 17:38 5:41 Winchester Thurston 77 Jacob Pasake, Sr 17:39 5:41 Western Wayne 78 73 Jack Becker, Sr 17:39 5:41 Cardinal O'Hara 79 74 Christopher Kocent, Sr 17:40 5:42 Our Lady Of Sacred He 80 75 Thomas Cosentino, Sr 17:40 5:42 Mount Lebanon 81 76 Alex Dixon, Sr 17:40 5:42 Seneca Valley 82 77 Owen Isham, Jr 17:42 5:42 State College Area 83 78 Mitchell Martin, Sr 17:42 5:42 Berwick 84 Joey Buehner, Jr 17:42 5:42 North Hills 85 79 Peyton Jones, Jr 17:43 5:43 Elk Lake 86 80 Jack Cameron, Sr 17:44 5:43 Mount Lebanon 87 81 Stephen Nalepa, So 17:45 5:43 North Allegheny 88 Shu-Yu Chen, Jr 17:45 5:43 Stroudsburg 89 82 Shane Ainscoe, Sr 17:45 5:44 Spring Ford 90 83 Robert Leiser, Sr 17:46 5:44 Northwestern Lehigh 91 84 Sam Gray, Sr 17:46 5:44 Penns Valley Area 92 85 Seth Hoffritz, Jr 17:46 5:44 Great Valley 93 86 Troy Hart, So 17:47 5:44 Reynolds 94 87 Ethan Mann, Jr 17:48 5:44 Upper Saint Clair 95 88 Adler Brininger, So 17:48 5:44 Delone Catholic 96 89 Josh Kerr, Sr 17:48 5:44 York Suburban 97 90 Linus Blatz, Jr 17:50 5:45 Owen J. Roberts 98 91 Mark Bierly, Sr 17:51 5:45 Penns Valley Area 99 92 Brett Zatlin, Sr 17:51 5:45 Great Valley 100 93 Damein Moser, So 17:53 5:46 Warrior Run 101 94 Evan Schlosser, Sr 17:53 5:46 York Catholic 102 95 Joey Litvin, So 17:54 5:46 Lower Merion 103 96 Logan Strouse, Jr 17:55 5:46 Shikellamy 104 97 Joshua Jackson, Sr 17:55 5:47 Jenkintown 105 98 Joseph Mazza, Jr 17:55 5:47 West Chester East 106 99 Dominic Mazzariello, Sr 17:57 5:47 Somerset Area 107 100 Newell Mulugeta, Jr 17:58 5:47 Paint Branch 108 101 Jacob Montgomery, Sr 17:58 5:48 Central York 109 102 Nathaniel Lerch, So 18:00 5:48 Clarion Area 110 103 Josiah Wudkwych, So 18:00 5:48 Canon-McMillan 111 104 Zachary Smith, Sr 18:01 5:48 Spring Ford 112 105 Hayden Coates, Jr 18:02 5:49 Great Valley 113 106 Ethan Knoebel, Jr 18:03 5:49 Southern Columbia 114 107 Cody Oswald, Sr 18:03 5:49 Elk Lake 115 108 Thomas Chimes, Jr 18:04 5:50 Methacton 116 109 Tyler Kraft, So 18:04 5:50 Bradford Area 117 110 Danny Gabor, Sr 18:05 5:50 Lower Merion 118 111 Adam Soriano, Jr 18:05 5:50 Mahanoy Area 119 112 Julian Yerger, So 18:06 5:50 Indiana Area 120 113 Mason Greenblatt, Sr 18:06 5:50 Langley 121 Tucker Watson, Jr 18:07 5:50 Meadville Area 122 114 Kollin Miller, Sr 18:07 5:51 Boyertown 123 115 John Maize, So 18:08 5:51 Danville Area 124 116 Riley Casey, So 18:08 5:51 Great Valley 125 117 Matthew Brunetti, Sr 18:08 5:51 Crestwood 126 118 Vince Gallagher, So 18:08 5:51 Northampton Area 127 119 Jed Scratchard, Sr 18:09 5:51 Pennsbury 128 120 Jack Phillips, Jr 18:11 5:52 Pope John Paul II 129 Aidan Doherty, So 18:11 5:52 Archbishop Carroll 130 121 Domenic Moser, So 18:11 5:52 West Chester East 131 122 Corbin Green, Jr 18:12 5:52 Central Mountain 132 123 Andrew Paskey, Jr 18:12 5:52 York Suburban 133 124 Thomas Haas, Jr 18:12 5:52 Cardinal O'Hara 134 125 Cameron Potts, Sr 18:12 5:52 Mount Lebanon 135 126 Austin McQuaide, Sr 18:13 5:52 Central York 136 127 Quinten Sherwood, Jr 18:13 5:52 Owen J. Roberts 137 128 Garrett Campbell, Jr 18:13 5:52 Methacton 138 129 Kevin Haas, So 18:14 5:53 Blue Mountain 139 130 Vincente Maltagliati, Jr 18:14 5:53 Paint Branch 140 131 Josh Hayes, Jr 18:14 5:53 Cardinal O'Hara 141 132 Roman Silen, Sr 18:15 5:53 Great Valley 142 133 Josh Chaiken, So 18:16 5:53 Wissahickon 143 134 Cade Sands, Jr 18:16 5:53 Central Bucks East 144 135 Alex Shaw, So 18:16 5:54 Upper Saint Clair 145 Andre Green, Jr 18:17 5:54 Stroudsburg 146 136 Timothy Antonacci, Sr 18:17 5:54 Manheim Township 147 137 Brad Clemson, Sr 18:17 5:54 Tamaqua Area 148 138 Kevin Pollock, Sr 18:17 5:54 Freedom 149 139 Ryan Corbitt, Jr 18:17 5:54 York Catholic 150 140 Sam Horn, Sr 18:18 5:54 State College Area 151 141 Jason Stanko, Sr 18:18 5:54 Lewisburg Area 152 142 James Zola, Jr 18:19 5:54 Danville Area 153 143 Aidan Sauer, Sr 18:19 5:54 Pennsbury 154 144 Jason Fitch, Sr 18:19 5:54 Neshaminy 155 145 Andrew Kollitz, Fr 18:19 5:54 North Allegheny 156 146 Chase Carpenter, Sr 18:20 5:55 Jersey Shore Area 157 147 Matthew Clarke, Sr 18:20 5:55 West Chester East 158 148 Patrick Wagner, Jr 18:20 5:55 Jenkintown 159 149 Evan Weaver, Sr 18:20 5:55 Indiana Area 160 150 Logan Dillow, So 18:20 5:55 Central York 161 151 Tanner Haynes, Sr 18:21 5:55 York Suburban 162 152 Drew Sassaman, Fr 18:21 5:55 Manheim Township 163 153 Ian Brown, Jr 18:21 5:55 Fox Chapel Area 164 154 Vincent Fennell, So 18:21 5:55 Owen J. Roberts 165 155 Isaiah Freeman, Jr 18:22 5:55 Taylor Allderdice 166 156 Calvin Bailey, Fr 18:22 5:55 Lewisburg Area 167 157 Kyle Puchalla, So 18:22 5:55 West Chester East 168 158 James Brooks, Sr 18:22 5:55 Saint Joseph's Prep 169 159 Brandon Stasulli, Jr 18:23 5:56 Marian Catholic 170 160 Collin Wolf, Fr 18:23 5:56 Kennard-Dale 171 161 Bryce Woland, Sr 18:23 5:56 Warrior Run 172 162 Andrew Conte, So 18:23 5:56 Central Bucks East 173 163 Michael Florig, Sr 18:24 5:56 Pope John Paul II 174 164 Nick Rhodes, Jr 18:24 5:56 Lower Merion 175 165 Silas Mays, Sr 18:24 5:56 South Fayette 176 166 Nathan Leung, Sr 18:25 5:56 Wissahickon 177 Joe Kohler, Sr 18:25 5:56 Tyrone Area 178 167 Joe Cahill, Jr 18:25 5:56 Saint Joseph's Prep 179 168 George Strish, Jr 18:26 5:57 Holy Redeemer 180 169 Will Lamb, So 18:26 5:57 Beaver Area 181 170 David Brunton, Jr 18:26 5:57 Owen J. Roberts 182 171 Colin Dunn, Sr 18:26 5:57 South Fayette 183 172 Max Weaver, Jr 18:26 5:57 Seneca Valley 184 173 Larkin Recke, Sr 18:27 5:57 Owen J. Roberts 185 174 Ethan James, Jr 18:27 5:57 North Allegheny 186 175 Luke Bellack, Sr 18:27 5:57 Seneca Valley 187 176 Garret Cornell, Jr 18:27 5:57 Bedford 188 177 Alex Chelton, Jr 18:28 5:57 Cathedral Prep 189 178 Philip Gajda, Fr 18:28 5:57 Lewisburg Area 190 179 Brian McGarrity, Fr 18:29 5:57 Msgr Bonner & Abp Pre 191 180 Sean Rendar, Sr 18:29 5:58 Beaver Area 192 181 Greg Overbeck, Jr 18:29 5:58 Fox Chapel Area 193 182 Connor Stevens, Sr 18:30 5:58 Holy Redeemer 194 183 Shane McKeon, Sr 18:30 5:58 Pope John Paul II 195 184 Ryley Holcomb, So 18:30 5:58 Williamsport Area 196 185 Isaac Hyman, So 18:31 5:58 Saint Joseph's Cathol 197 186 Leo Liu, Jr 18:31 5:58 Shady Side Academy 198 187 Caden Dufrene, Fr 18:31 5:58 Warrior Run 199 188 Jack Mezeivtch, Sr 18:32 5:59 Baldwin 200 189 Kyle Martin, Sr 18:34 5:59 Cathedral Prep 201 190 Patrick Malone, Fr 18:34 5:59 Winchester Thurston


Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

202 191 Ryan Hayes, Sr 18:35 6:00 South Fayette 203 192 Addison Magyar, Jr 18:36 6:00 Warrior Run 204 193 Forrest Johnston, Jr 18:36 6:00 Langley 205 194 Gabe Hall, Jr 18:36 6:00 Delone Catholic 206 195 Doug Hallman, Jr 18:36 6:00 Shikellamy 207 196 Avery Shandelman, Sr 18:37 6:00 Lower Merion 208 197 Scott Williams, Sr 18:37 6:00 Holy Redeemer 209 198 Jasper Lim-Goyette, Jr 18:38 6:00 Lower Merion 210 199 Phillip Castrine, Sr 18:39 6:01 Northwestern Lehigh 211 200 Daniel Fisher, So 18:40 6:01 Cranberry 212 201 Derek Guissanie, Sr 18:40 6:01 Lewisburg Area 213 202 Dominic Capaci, Jr 18:40 6:01 Holy Redeemer 214 203 Reece Lopatka, Jr 18:40 6:01 Danville Area 215 204 Avery Bursick, Jr 18:41 6:01 Fox Chapel Area 216 205 Cade Williamson, Fr 18:41 6:01 Warrior Run 217 206 Tyler Daley, Jr 18:42 6:02 West Chester East 218 Edwin Marrero, Sr 18:43 6:02 Stroudsburg 219 207 Thomas Mink, Sr 18:43 6:02 Pennsbury 220 208 Declan Earles, Sr 18:43 6:02 Central Bucks East 221 209 Eric Rohrer, So 18:44 6:02 Taylor Allderdice 222 210 Will Rebert, Jr 18:44 6:03 Methacton 223 211 William Holtz, Jr 18:45 6:03 Kennard-Dale 224 212 Noah Calisti, So 18:45 6:03 Greensburg Salem 225 213 Gideon Giorgis, Sr 18:45 6:03 Paint Branch 226 214 Tavian McKenna, Fr 18:46 6:03 Wyoming Valley West 227 215 Derek Sacks, Sr 18:47 6:03 Cardinal O'Hara 228 216 John Whitcomb, So 18:47 6:03 Fairfield Area 229 217 Matt Berzonsky, Jr 18:47 6:03 Indiana Area 230 218 Brandon Baxter, So 18:47 6:03 Central York 231 219 Ryan Corsello, Jr 18:47 6:04 Coatesville 232 220 Garrett Duffy, Sr 18:48 6:04 Reynolds 233 221 Eli Anish, So 18:48 6:04 Taylor Allderdice 234 222 Chris Cammarata, Sr 18:48 6:04 New Hope-Solebury 235 223 Brady Reese, So 18:49 6:04 Southern Columbia 236 224 Scott Curry, Sr 18:49 6:04 York Suburban 237 225 Riley Newman, Sr 18:51 6:05 Lake Lehman 238 226 Tyler Clifford, So 18:51 6:05 Perkiomen Valley 239 227 Nolan Reynolds, Fr 18:52 6:05 Shikellamy 240 228 Charlie Schaefer, Sr 18:52 6:05 Delaware Cnty Christi 241 229 Alec DiCesare, Fr 18:52 6:05 Southern Lehigh 242 230 John Schiele, Jr 18:53 6:05 Pope John Paul II 243 231 Brendan Christ, Jr 18:53 6:05 Allentown C C 244 232 Sam Klugherz, Sr 18:53 6:05 Wissahickon 245 233 Isaac Roadman, So 18:53 6:05 Indiana Area 246 234 Seth Soriano, Sr 18:53 6:05 Mahanoy Area 247 235 Logan Johnson, So 18:53 6:05 Cranberry 248 236 Joe Messner, Jr 18:53 6:05 State College Area 249 237 Bobby Earley, Jr 18:54 6:06 Hazleton Area 250 238 Ricky Raup, So 18:54 6:06 Saint Joseph's Prep 251 239 Max Poster, Sr 18:54 6:06 Langley 252 240 Benjamin Bermann, Fr 18:55 6:06 Winchester Thurston 253 241 Eli Pace, Sr 18:55 6:06 Our Lady Of Sacred He 254 242 Cole Striesel, Jr 18:55 6:06 Mahanoy Area 255 243 Garrett McPhillips, Jr 18:56 6:06 Methacton 256 244 Blase Carr, Sr 18:56 6:06 Blue Mountain 257 245 Connor McGrady, Jr 18:57 6:06 Marion Center Area 258 246 Dylan Danowski, So 18:57 6:07 Perkiomen Valley 259 247 Luke Sisco, So 18:57 6:07 Neshaminy 260 248 Luke Miller, Fr 18:58 6:07 Jenkintown 261 Zach Kohler, Jr 18:59 6:07 Tyrone Area 262 249 Aiden Marcelis, Sr 18:59 6:07 Wissahickon 263 250 Mark Krafczyk, Sr 18:59 6:07 Allentown C C 264 251 Dawson Steele, Jr 18:59 6:07 Keystone 265 252 Ari Gluckman, Sr 19:00 6:07 State College Area 266 253 Trevor Moyer, Jr 19:00 6:08 Big Spring 267 254 Payton Stanziani, Jr 19:00 6:08 Boyertown 268 255 Noah Chup, So 19:00 6:08 Lakeland 269 256 Eric Dixon, So 19:00 6:08 Shikellamy 270 257 Jordan Ohl, So 19:01 6:08 York Suburban 271 258 Bennett Norton, Fr 19:01 6:08 State College Area 272 259 Jorge Linares, Sr 19:01 6:08 Pennsbury 273 260 Elias Fox, Sr 19:01 6:08 Manheim Township 274 261 Justin Pratt, Sr 19:01 6:08 Bensalem 275 262 Nick Bauer, Jr 19:02 6:08 Freedom 276 263 Joe Kelly, Sr 19:02 6:08 Coatesville 277 264 Albert Heister, Jr 19:03 6:09 Juniata 278 265 Ryan Small, Jr 19:03 6:09 Great Valley 279 266 Zach DeCarmine, So 19:04 6:09 Saint Joseph's Cathol 280 267 Issac Paterniti, Jr 19:04 6:09 Bradford Area 281 268 Matthew Rees, So 19:04 6:09 Our Lady Of Sacred He 282 269 Joseph Rizzuto, Fr 19:05 6:09 York Catholic 283 270 Jackson Penner, Sr 19:06 6:09 Big Spring 284 271 Kelvin Cabrera, Sr 19:06 6:10 Coatesville 285 272 Aaron Shoemaker, Sr 19:06 6:10 Allentown C C 286 273 Teddy Boehm, So 19:07 6:10 Baldwin 287 274 John Wolfe, So 19:08 6:10 Kane Area 288 275 Sean Ritchie, Jr 19:08 6:10 Methacton 289 276 Nate Eckstrom, Sr 19:08 6:10 Kane Area 290 277 Hunter Mummert, Sr 19:08 6:10 Jersey Shore Area 291 278 Santino Servagno, Sr 19:08 6:10 Allentown C C 292 279 Shane Houghton, Sr 19:09 6:10 Wilson Area 293 280 Joshua Campagna, So 19:09 6:11 Coatesville 294 281 Eli Zakarian, So 19:09 6:11 Danville Area 295 282 Lane Hillard, So 19:09 6:11 Kane Area 296 283 Devan Bailey, So 19:10 6:11 Cathedral Prep 297 284 Zachary Dallal, Fr 19:11 6:11 Wissahickon 298 285 Coltin Albitz, Jr 19:12 6:11 Blue Mountain 299 286 Adam Lauer, Fr 19:12 6:12 Shady Side Academy 300 287 David Blum, Sr 19:12 6:12 Beaver Area 301 288 Isaiah Tyler, So 19:12 6:12 Northampton Area 302 289 Griffin Keller, Jr 19:12 6:12 Berwick 303 290 Steven Stiner, Sr 19:13 6:12 Lewisburg Area 304 291 Calvin Willie, Sr 19:13 6:12 Saint Joseph's Prep 305 292 Gabe McKittrick, So 19:13 6:12 Hazleton Area 306 293 Jack McManus, So 19:14 6:12 Central Bucks East 307 Tyler Lemak, Jr 19:14 6:12 Serra Catholic 308 294 Ignat Miagkov, Jr 19:14 6:12 Langley 309 295 Christian Gervasi, Jr 19:14 6:12 York Catholic 310 296 Lucas Volpetti, Jr 19:15 6:12 Holy Redeemer 311 297 Ethan Kauffman, So 19:15 6:13 Saint Joseph's Cathol 312 298 Andrew Glover, Fr 19:16 6:13 Fairfield Area 313 299 Trevor Kulenich, Sr 19:17 6:13 South Fayette 314 300 Zachary Wiltshire, Sr 19:17 6:13 Central York 315 301 Race Nicolia, Sr 19:18 6:13 Cathedral Prep 316 302 Caleb Limmer, Sr 19:18 6:13 Jenkintown 317 303 Jonathan Sadanaga, So 19:18 6:13 Great Valley 318 304 Shamus Keefe, Sr 19:19 6:14 Delone Catholic 319 305 Noah Schill, Jr 19:19 6:14 Clarion Area 320 306 Marc Ramson, Jr 19:19 6:14 Southern Lehigh 321 307 Isaiah Denlinger, Sr 19:20 6:14 Dock Mennonite Academ 322 308 Caleb Bakalyar, Jr 19:20 6:14 Kennard-Dale 323 309 Andrew Leonard, Sr 19:20 6:14 Upper Merion 324 310 Kasey Turner, So 19:20 6:14 Upper Saint Clair 325 311 Benjamin Schmid, Jr 19:21 6:14 Lower Merion 326 312 Riley Milligan, Fr 19:22 6:15 Perkiomen Valley 327 313 Dylan Forrester, Sr 19:22 6:15 Reynolds 328 314 George Reynolds, Sr 19:22 6:15 Cowanesque Valley 329 315 Jarrid McKenzie, Sr 19:22 6:15 Manheim Township 330 316 Gabe Mitchell, So 19:23 6:15 Bradford Area 331 317 Andrew Keen, Sr 19:23 6:15 Pennsbury 332 318 Adam Boyer, Sr 19:23 6:15 Freedom 333 319 Kevin Walsh, Jr 19:23 6:15 Canon-McMillan 334 320 Thomas Balla, Jr 19:23 6:15 Bensalem 335 321 Haden Stamm, Sr 19:23 6:15 Penns Valley Area 336 322 Justin Glowacki, Sr 19:25 6:16 Crestwood 337 323 Charlie Romig, Sr 19:25 6:16 Penns Valley Area 338 324 Nick Pikul, So 19:26 6:16 Holy Redeemer 339 325 Tj Robinson, Sr 19:26 6:16 North Allegheny 340 326 Vinnie Bizzarro, Jr 19:27 6:16 Bradford Area 341 327 Eddie Newman, So 19:27 6:16 Manheim Township 342 328 Daniel Olds, Sr 19:27 6:16 Coatesville 343 329 Reese Houseknecht, Jr 19:28 6:17 Southern Columbia 344 330 Lucas Klenovich, Jr 19:28 6:17 Beaver Area 345 331 Clay Yeager, So 19:29 6:17 Juniata 346 332 Evan Hart, Fr 19:30 6:17 Lewisburg Area 347 333 Zachary Terefenko, So 19:30 6:17 Southern Lehigh 348 334 Connor Lamison, Jr 19:30 6:17 Beaver Area 349 335 Nick Schill, Jr 19:31 6:17 Clarion Area 350 336 Tyler Woolsey, So 19:31 6:17 Perkiomen Valley 351 337 Tanner Rabenstein, Fr 19:31 6:18 Blue Mountain 352 338 Charlie Valdez, Jr 19:31 6:18 Hazleton Area 353 339 Cawley Waters, Jr 19:32 6:18 Southern Lehigh 354 340 Frank Weber, Sr 19:33 6:18 Clarion Area 355 341 Sean Heintzleman, So 19:33 6:18 Winchester Thurston 356 342 Jake Vogel, Sr 19:33 6:18 Upper Merion 357 343 Brandon Forrest, Jr 19:33 6:18 Cranberry 358 344 Thomas Lee, Fr 19:33 6:18 Holy Cross 359 345 Don Cunningham, Fr 19:33 6:18 Clarion Area 360 346 Joey Bootz, So 19:33 6:18 Lakeland 361 347 Gus Robinson, Fr 19:34 6:18 Winchester Thurston 362 348 Tanner Allison, So 19:34 6:18 Jersey Shore Area 363 349 Matt Taylor, Sr 19:34 6:19 Neshaminy 364 350 Dylan Robak, Sr 19:34 6:19 Saint Joseph's Prep 365 351 Quinton Gatons, Fr 19:34 6:19 Greensburg Salem 366 352 Christian Kruse, So 19:35 6:19 New Hope-Solebury 367 353 Nicholas Liuzzo, Jr 19:35 6:19 Lakeland 368 354 Kyle Price, Fr 19:37 6:20 Crestwood 369 355 Andrew Adams, Fr 19:38 6:20 Warrior Run 370 356 Zach Reeves, So 19:39 6:20 Lakeland 371 357 Brett Carney, Sr 19:40 6:20 Elk Lake 372 358 Gage Gardner, Sr 19:40 6:20 Upper Perkiomen 373 359 Jacob Kluge, Sr 19:42 6:21 Blue Mountain 374 360 Brennen Flory, Sr 19:43 6:21 Big Spring 375 361 Joe Bland, Sr 19:43 6:21 Pennsbury 376 362 Harmon Rozycki, Sr 19:43 6:21 South Fayette 377 363 George Magyarits, So 19:43 6:21 Perkiomen Valley 378 364 Evan Gillette, Jr 19:43 6:22 Northampton Area 379 365 Tyler Vandenberg, So 19:44 6:22 Greensburg Salem 380 366 Christopher Keach, Sr 19:44 6:22 Dock Mennonite Academ 381 367 David Carolan, Sr 19:44 6:22 Allentown C C 382 368 Chandler Longstreth, Fr 19:44 6:22 Lake Lehman 383 369 Jamie Nealon, Fr 19:45 6:22 Canon-McMillan 384 370 Max Oswald, Sr 19:45 6:22 Blue Mountain 385 371 Ian Lay, Jr 19:45 6:22 Big Spring 386 372 Luke Aloi, Sr 19:45 6:22 Beaver Area 387 373 Tom Andruzcko, Sr 19:46 6:22 Cardinal O'Hara 388 374 Hunter O'Neil, Jr 19:46 6:22 Cranberry 389 375 Michael Brach, Jr 19:46 6:23 Bensalem 390 376 Myles Hoven, Sr 19:46 6:23 Methacton 391 377 Ethan McDonnell, Sr 19:47 6:23 Langley 392 378 Jacob Groger, So 19:47 6:23 Somerset Area 393 379 Zak Bacchus, Sr 19:47 6:23 Bensalem 394 380 Nick Leo, Sr 19:47 6:23 Greensburg Salem 395 381 Jacob Swartwood, Sr 19:48 6:23 Crestwood 396 382 Micah Worth, So 19:49 6:23 Jersey Shore Area 397 383 Dylan Simms, Jr 19:49 6:23 Upper Perkiomen 398 384 Evan Hanney, Sr 19:51 6:24 Upper Perkiomen 399 385 Nick Delgato, Fr 19:51 6:24 Danville Area 400 386 Micah Schall, Jr 19:51 6:24 Central Mountain 401 387 Ethan Ribelin, So 19:52 6:24 Perkiomen Valley 402 388 Joe Delaney, Jr 19:53 6:25 West Chester East 403 389 Jahmir Carter, So 19:53 6:25 Coatesville 404 390 Lionel Longkeng, Jr 19:53 6:25 Paint Branch 405 391 Dylan Corriere, Sr 19:54 6:25 Wilson Area 406 392 Corey Thompson, Sr 19:54 6:25 Reynolds 407 393 John Morgan, So 19:54 6:25 Berwick 408 394 Andrew Brown, Fr 19:55 6:25 Cathedral Prep 409 395 Jacob Heffner, So 19:56 6:26 Upper Perkiomen 410 396 Brandon O'Hara, Sr 19:57 6:26 Marion Center Area 411 397 Logan Crooks, Sr 19:57 6:26 Marion Center Area 412 398 Joseph Pleban, So 19:59 6:27 Northwestern Lehigh 413 399 Daniel Ketner, Jr 19:59 6:27 Clarion Area 414 400 Frank Quinones, Sr 19:59 6:27 Shikellamy 415 401 Jared Koenig, So 19:59 6:27 Baldwin 416 402 Jacob Smith, Jr 20:00 6:27 Clarion Area 417 403 Josh Hall, Sr 20:00 6:27 Delone Catholic 418 404 Ben Cummings, Jr 20:00 6:27 Taylor Allderdice 419 405 Jacob Frazier, Sr 20:00 6:27 Lakeland 420 406 McKellen Jaramillo, Fr 20:00 6:27 Danville Area 421 407 Billy DiRita, Fr 20:00 6:27 Msgr Bonner & Abp Pre 422 408 Anthony Villari, Jr 20:01 6:27 Saint Joseph's Prep 423 409 Sam Grant, Sr 20:01 6:27 South Fayette 424 410 Steve Seachrist, Jr 20:02 6:28 Dock Mennonite Academ 425 411 John Carlos Sousa, Jr 20:02 6:28 Freedom 426 412 Willie Streisel, Sr 20:02 6:28 Mahanoy Area 427 413 Matt Visomirski, Fr 20:03 6:28 Jenkintown 428 414 Max Wortman, Sr 20:04 6:28 Saint Joseph's Cathol 429 415 Derian Stianche, Jr 20:05 6:28 Tamaqua Area 430 416 Ryan Kenyon, Fr 20:05 6:28 Fox Chapel Area 431 417 Jacob Petro, Jr 20:05 6:28 Southern Columbia 432 418 Kevin Rodriguez, Sr 20:05 6:29 Bensalem 433 419 Ian Ward, So 20:06 6:29 Big Spring 434 420 Anthony Scott, Fr 20:06 6:29 Marion Center Area 435 421 Jonathan Ruscoe, Jr 20:07 6:29 Our Lady Of Sacred He 436 422 Kevin Jumper, Fr 20:07 6:29 Holy Cross 437 423 Charles Mangan, Sr 20:07 6:29 Jenkintown 438 424 Paul (Eric) Traeger, Jr 20:07 6:29 Kennard-Dale 439 425 Owen Ebersole, Jr 20:07 6:29 Upper Merion 440 426 Eli Yemzow, Sr 20:08 6:30 Southern Columbia 441 427 Dan Busch, Sr 20:08 6:30 Neshaminy 442 428 James Riccardo, Jr 20:08 6:30 Central Mountain 443 429 Connor Greene, Sr 20:10 6:30 Big Spring 444 430 Michael Gallagher, Sr 20:10 6:30 Upper Saint Clair 445 431 Robert Bish, Sr 20:10 6:30 Kane Area 446 432 Christopher Esh, Jr 20:11 6:30 Juniata 447 433 Ryan Cottillion, Fr 20:11 6:31 Bradford Area 448 434 Carter Balliet, So 20:11 6:31 Shikellamy 449 435 Tyler Plunkett, Sr 20:12 6:31 Paint Branch 450 436 Jon Curry, So 20:12 6:31 Danville Area 451 437 Conrad Lloyd, Fr 20:14 6:31 Keystone 452 438 Aiden Quinn, Sr 20:15 6:32 Wilson Area 453 439 Ibrahim Kaba, Sr 20:15 6:32 Paint Branch 454 440 Alex Fillman, Jr 20:16 6:32 Southern Lehigh 455 441 Jacob Holland, Jr 20:18 6:33 Canon-McMillan 456 442 Luke Motter, Jr 20:18 6:33 York Catholic 457 443 Michael Freaney, Jr 20:19 6:33 Upper Merion 458 444 Christopher Harris, So 20:19 6:33 Cowanesque Valley 459 445 Kane Flickinger, Fr 20:21 6:34 Northwestern Lehigh 460 446 Oam Patel, Fr 20:22 6:34 Williamsport Area 461 447 Noah Staff, So 20:23 6:34 Elk Lake 462 448 Bradley Forward, Sr 20:23 6:34 Coatesville 463 449 Connor Spahr, So 20:23 6:34 Manheim Township 464 450 Michael McCann, Fr 20:25 6:35 Wyoming Valley West 465 451 J Henry Lyon, Fr 20:25 6:35 Williamsport Area 466 452 Chris Noldy, So 20:26 6:35 Lakeland 467 453 David Allen, Jr 20:26 6:35 Bradford Area 468 454 Tommy Brewer, Jr 20:27 6:36 Bensalem 469 455 Connor Graves, Jr 20:27 6:36 Langley 470 456 Patrick Welsh, Fr 20:27 6:36 Cardinal O'Hara 471 457 Michael Kulish, Sr 20:28 6:36 Hazleton Area 472 458 Lance Templeton, Jr 20:29 6:36 Upper Perkiomen 473 459 Koby Buzard, Fr 20:29 6:36 Keystone 474 460 Denis Gallagher, So 20:29 6:36 Saint Joseph's Prep 475 461 Garrett Gall, Jr 20:29 6:36 Saint Joseph's Cathol 476 462 Jalen Phillips, Jr 20:30 6:37 Blue Mountain 477 463 Sal Wills, So 20:30 6:37 Marian Catholic 478 464 Lane Homan, So 20:31 6:37 Upper Perkiomen 479 465 Hayden Barr, Jr 20:32 6:37 Kane Area 480 466 Nick Gill, Sr 20:32 6:37 Reynolds 481 467 Seth Neal, Fr 20:32 6:37 Cowanesque Valley 482 468 Zane Hilfiger, Sr 20:33 6:38 Delone Catholic 483 469 Owen Nahf, Fr 20:34 6:38 Northampton Area 484 470 John Matics, Fr 20:36 6:39 Upper Merion 485 471 Sean Livingston, Jr 20:37 6:39 Beaver Area 486 472 Nicholas Tagliareni, Sr 20:37 6:39 Langley 487 473 Shane Funk, Fr 20:37 6:39 Fox Chapel Area 488 474 Connor Phillips, Sr 20:39 6:40 Delone Catholic 489 475 Joe Flake, Sr 20:40 6:40 Delone Catholic 490 476 Liam Fitting, So 20:40 6:40 Southern Lehigh 491 477 Ezra Dessie, Jr 20:41 6:40 Paint Branch 492 478 Pat O'Connell, Sr 20:42 6:40 Neshaminy 493 479 Caden Harsh, So 20:42 6:40 Baldwin 494 Jake Lowry, Jr 20:42 6:40 Vincentian Academy 495 480 Josh Javier, Jr 20:42 6:41 Wilson Area 496 481 Christopher Scalleat, Sr 20:42 6:41 Hazleton Area 497 482 Max Ferguson, So 20:43 6:41 Jersey Shore Area 498 483 Michael Nastasiak, Sr 20:43 6:41 Lake Lehman 499 484 Owen Rinker, Sr 20:44 6:41 Central Mountain 500 485 Thomas Detlefsen, Sr 20:46 6:42 New Hope-Solebury 501 486 Sam Lukasavage, Fr 20:46 6:42 Lake Lehman 502 487 Josh Harris, Sr 20:48 6:42 Wilson Area 503 488 Kaden Buchler, Fr 20:48 6:42 Pope John Paul II 504 James Premozic, So 20:49 6:43 Serra Catholic 505 489 Cody Spiegel, So 20:49 6:43 Williamsport Area 506 490 Matt Whaley, Jr 20:50 6:43 Cathedral Prep 507 491 Randall Zack, Fr 20:50 6:43 Northwestern Lehigh 508 492 Benjamin Probert, Jr 20:50 6:43 Central Mountain 509 493 Owen Mann, Fr 20:51 6:43 Upper Saint Clair 510 494 Cameron Casey, So 20:51 6:43 Shady Side Academy 511 495 Tyler Hoover, Sr 20:51 6:43 West Branch 512 496 Ryan Lello, Jr 20:51 6:44 Holy Cross 513 497 Javier Linares, Sr 20:53 6:44 Pennsbury 514 498 Kevin Sheehan, Sr 20:53 6:44 Baldwin 515 499 Weston Kemble, Jr 20:53 6:44 Camp Hill 516 500 Garrett Cleveland, Sr 20:53 6:44 Shady Side Academy 517 501 Felix Hernandez, Sr 20:54 6:44 Lewisburg Area 518 502 Nick Altland, So 20:55 6:45 Upper Saint Clair 519 503 Kyron Levan, So 20:55 6:45 Wilson Area 520 504 Connor Kelly, So 20:55 6:45 Canon-McMillan 521 505 Gus Latorre, Sr 20:55 6:45 Camp Hill 522 506 Matthew Boushell, So 20:56 6:45 Northwestern Lehigh 523 507 Long Le, Jr 20:57 6:45 Berwick 524 508 Ryan Hunt, Jr 20:58 6:46 Kane Area 525 John Deissler, Sr 20:59 6:46 Meadville Area 526 509 Caleb Wry, Sr 20:59 6:46 Cranberry 527 510 Andrew Straka, 8 21:00 6:46 Somerset Area 528 511 Sam Pentz, So 21:01 6:47 Cathedral Prep 529 512 Jason Mitala 21:03 6:47 Pope John Paul II 530 513 Isaac Ryer, So 21:03 6:47 Marion Center Area 531 514 Ian Anderson, Sr 21:05 6:48 Dock Mennonite Academ 532 515 Doug Walsh, Fr 21:06 6:48 Holy Cross 533 516 Brandon Fogarty, So 21:06 6:48 Tamaqua Area 534 517 Evan Simonetti, Sr 21:07 6:49 Canon-McMillan 535 518 Adam Wilcox, So 21:08 6:49 Reynolds 536 519 Cassidy Hoffman, Sr 21:11 6:50 Warrior Run 537 520 Finn Sweeney, Fr 21:12 6:50 Our Lady Of Sacred He 538 521 Marcus Crespo, Sr 21:12 6:50 Mahanoy Area 539 522 Joseph Easton, Fr 21:14 6:51 Cowanesque Valley 540 523 Brendan McLaughlin, Jr 21:14 6:51 Shady Side Academy 541 524 Nico Marino, Jr 21:14 6:51 New Hope-Solebury 542 525 Christopher Osenbach, So 21:15 6:51 Tamaqua Area 543 526 Alec Khmelnitsky, Sr 21:16 6:51 Upper Merion 544 527 Michael Moretz, So 21:16 6:51 Camp Hill 545 528 Colin Kultys, Sr 21:17 6:52 Wyoming Valley West 546 529 Michael Fleck, Jr 21:17 6:52 Allentown C C 547 530 Ethan Hoey, Jr 21:17 6:52 Baldwin 548 531 Christian Jancsarks, Jr 21:17 6:52 Freedom 549 532 Jason Yeager, Jr 21:18 6:52 Fairfield Area 550 533 Zaccary Roberts, Sr 21:19 6:52 Marian Catholic 551 534 Thomas McElhiny, So 21:19 6:52 Saint Joseph's Cathol 552 535 Joey Fox, So 21:19 6:53 Cranberry 553 536 Justin Rivera, Sr 21:20 6:53 Mahanoy Area 554 537 Joseph Delash, Sr 21:20 6:53 Marian Catholic 555 538 Jason Kost, Jr 21:20 6:53 Pope John Paul II 556 539 Mason Daniels, Sr 21:22 6:53 South Side 557 540 John Noldy, Sr 21:22 6:54 Lakeland 558 541 Brian Morio, So 21:23 6:54 Lake Lehman 559 542 Joey Bolla, Sr 21:23 6:54 Baldwin 560 543 Will Berger, Jr 21:23 6:54 Wyoming Seminary 561 544 Tom Cope, Sr 21:23 6:54 Allentown C C 562 545 Kyler Hower, Jr 21:23 6:54 Berwick 563 546 Caleb Scarborough, Fr 21:23 6:54 Kennard-Dale 564 547 Bryce Gray, Fr 21:23 6:54 Central Mountain 565 548 Dillon Ide, Jr 21:24 6:54 Lake Lehman 566 549 Chris Shaffer, So 21:24 6:54 Fairfield Area 567 550 Ryan Kelley, So 21:25 6:54 Fairfield Area 568 551 Ethan Fisher, So 21:25 6:54 Williamsport Area 569 552 Jake Hilliard, Sr 21:29 6:56 South Side 570 553 Eddie Pulaski, Sr 21:34 6:57 Marian Catholic 571 554 Luciano Stranko, Sr 21:34 6:57 Hazleton Area 572 555 Jeremy Whitmore, So 21:34 6:57 Fairfield Area 573 556 Matthew Heisler, Fr 21:34 6:57 Northampton Area 574 557 Hazard James, Fr 21:35 6:58 Juniata 575 558 Nicolas Quinones, Fr 21:36 6:58 Northampton Area 576 559 James Bastian, So 21:37 6:58 Somerset Area 577 560 Harrison Mooney, Fr 21:37 6:58 Camp Hill 578 561 Xavier Cuadro, Jr 21:37 6:58 Tamaqua Area 579 562 Joe Ciaccia, Sr 21:37 6:58 Lake Lehman 580 563 Reshub Bahri, So 21:39 6:59 Shady Side Academy 581 564 Mason Dembowski, Jr 21:39 6:59 Wyoming Seminary 582 Gavin Schmoll, Fr 21:40 6:59 Karns City 583 565 Detrick Borden, Jr 21:40 6:59 Tamaqua Area
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

584 566 Peter Zelis, Jr 21:45 7:01 York Catholic 585 567 Eben Wry, So 21:48 7:02 Cranberry 586 568 Brandon Whitman, Sr 21:48 7:02 Crestwood 587 569 Shane Harris, So 21:48 7:02 South Side 588 570 Caleb Parkes, Jr 21:48 7:02 Keystone 589 571 Kale Decker, Jr 21:53 7:03 Elk Lake 590 572 Bryce Hughes, Sr 21:53 7:04 Holy Cross 591 573 Kevin Walker, Sr 21:54 7:04 Berwick 592 574 Dietrich Williams, Fr 21:56 7:04 Reynolds 593 575 Ben Anderson, Fr 21:58 7:05 Cowanesque Valley 594 576 Emre Yakut, So 22:03 7:07 Central Mountain 595 577 Caleb Aranos, So 22:04 7:07 Camp Hill 596 578 Nathan Asp, So 22:05 7:07 Kane Area 597 579 John Marinelli, Fr 22:06 7:08 York Catholic 598 580 Dabi Chanez, So 22:08 7:08 Bensalem 599 581 Matthew Kelly, Sr 22:09 7:09 Crestwood 600 582 Ben Dupont, Jr 22:11 7:09 New Hope-Solebury 601 583 Connor Caputo, Jr 22:11 7:09 Shady Side Academy 602 584 Lleyton Herb, So 22:12 7:10 Freedom 603 585 Cameron Shedlock, Jr 22:14 7:10 Wyoming Seminary 604 586 Rueben Kemmerer, Sr 22:16 7:11 Northwestern Lehigh 605 587 Henry Kreisl, Sr 22:17 7:11 Marian Catholic 606 588 Sean Robinson, Fr 22:23 7:13 Dock Mennonite Academ 607 589 Dan Gibney, Fr 22:23 7:13 Kennard-Dale 608 590 Kayvon Range, Fr 22:26 7:14 Wilson Area 609 591 Jonathan Anderson, So 22:27 7:14 Dock Mennonite Academ 610 592 Ryan Schaafsma, Jr 22:29 7:15 Delaware Cnty Christi 611 593 Oscar Mailman, Fr 22:31 7:16 New Hope-Solebury 612 594 Carl Sun, Sr 22:31 7:16 Delaware Cnty Christi 613 595 Andrew Gatewood, Jr 22:33 7:16 Cowanesque Valley 614 596 Jacob Stagi, So 22:34 7:17 West Branch 615 597 Chase Derk, Fr 22:35 7:17 Southern Columbia 616 598 Adam Swiech, Fr 22:35 7:17 Marian Catholic 617 599 Terry Wang, Sr 22:35 7:17 Delaware Cnty Christi 618 Joseph Clay, Sr 22:36 7:17 Archbishop Carroll 619 600 Nick Broyles, Fr 22:36 7:17 Kennard-Dale 620 601 Arian Ravenell, So 22:39 7:18 Msgr Bonner & Abp Pre 621 602 Alex Stone, Sr 22:39 7:18 Fairfield Area 622 Cade Quinn, Jr 22:41 7:19 Vincentian Academy 623 603 Brody Powel, Fr 22:42 7:19 Juniata 624 604 Christopher Brooks, Sr 22:43 7:19 Upper Merion 625 605 Samuel Arnold, Sr 22:44 7:20 Northampton Area 626 606 Ben White, Sr 22:49 7:21 Berwick 627 607 Cole Soult, So 22:57 7:24 Mahanoy Area 628 608 Sean Milligan, Jr 22:57 7:24 Msgr Bonner & Abp Pre 629 609 Larky Brakeall, Jr 22:58 7:24 Bedford 630 610 Ameen Bader, Sr 23:02 7:26 Wyoming Seminary 631 611 Kiran Sharma, Sr 23:03 7:26 Wyoming Seminary 632 612 Isaac Fausey, So 23:11 7:29 Juniata 633 613 Roy Gu, So 23:13 7:29 Delaware Cnty Christi 634 614 Robert Grzybowski, So 23:15 7:30 Holy Cross 635 615 Micah Gaylord, Sr 23:21 7:32 Elk Lake 636 616 Andrew Novrocki, Fr 23:22 7:32 Wyoming Valley West 637 617 Bobby Hadden, Jr 23:25 7:33 Dock Mennonite Academ 638 Dominick Corma, Sr 23:28 7:34 Western Wayne 639 618 Chance Buzard, So 23:30 7:35 Keystone 640 619 Laszlo Madarasz, Jr 23:30 7:35 New Hope-Solebury 641 620 Jude Metricarti, Fr 23:35 7:36 Delaware Cnty Christi 642 621 Isaac Miller, Sr 23:35 7:36 Tamaqua Area 643 622 Bobby Ulmer, Sr 23:37 7:37 Msgr Bonner & Abp Pre 644 623 Ben Lanager, Jr 23:38 7:37 West Branch 645 Randy Repsher, Sr 23:40 7:38 Western Wayne 646 Wray Jones, So 23:42 7:39 Vincentian Academy 647 Ryan Cavage, Sr 23:43 7:39 Western Wayne 648 Matthew McGroary, Jr 23:46 7:40 Archbishop Carroll 649 624 Luke Waldner, So 23:47 7:40 Camp Hill 650 625 Kevin Mejia, So 23:49 7:41 Wyoming Valley West 651 626 Tyler Sacco, So 23:57 7:43 Marion Center Area 652 627 Jack Strope, So 24:00 7:44 Somerset Area 653 628 Jack Danko, Fr 24:02 7:45 West Branch 654 629 Kai Bardell, So 24:07 7:47 Bedford 655 630 Kenny Filer, Jr 24:32 7:55 Elk Lake 656 631 Devin Steele, Fr 24:38 7:57 Bedford 657 632 Alan Sterner, Fr 24:40 7:57 Keystone 658 633 Gavin Cochran, So 24:45 7:59 Keystone
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

659 634 Felix Hammond 24:47 8:00 Wyoming Seminary 660 635 Noah Brush, Jr 24:49 8:00 West Branch 661 636 Tony Mills, Fr 25:14 8:08 Somerset Area 662 637 Joshua Guerra, Jr 25:14 8:08 West Branch 663 638 Justin Clark, Jr 25:28 8:13 West Branch 664 639 Brandon Smith, Fr 25:30 8:13 South Side 665 640 Michael Cotrone 26:02 8:24 Wyoming Seminary 666 641 Anthony Severns, Fr 26:13 8:27 Wyoming Valley West 667 642 Logan Cary, Fr 26:21 8:30 Wyoming Valley West 668 Petr Donets, Fr 26:26 8:31 Vincentian Academy 669 643 Xavier Moskala, So 26:38 8:35 Our Lady Of Sacred He 670 644 Richie Hamlin, Fr 27:28 8:51 Jersey Shore Area 671 645 Slate Johnson, So 27:37 8:54 Camp Hill
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

672 646 Kevin Blake, Fr 29:44 9:35 South Side 673 647 Nick Flynn, Sr 29:55 9:39 South Side 3 finishers among Males (no age given) 91 finishers among Men Under 2 147 finishers among Men 2 - 2 189 finishers among Men 3 - 3 242 finishers among Men 4 - 4 1 finishers among Men 5 & Up 673 male finishers 0 female finishers 673 total finishers

Return to home page.